| TequilaÎngheţată a întrebat:

AM O PROBLEMA!
Cine ma ajuta? Nimeni? Nu? Bine.

Deci,am in clasa unul numit Daniel care imi face viata imposibila.

Deci, uite ce mi-a facut pana acum:

-m-a injunghiat cu diverse obiecte
-ma impinge
-ma loveste cu picioarele
-a incercat sa ma pocneasca ieri
-m-a impins in toate bancile din clasa ca am incercat sa-i iau manualul [care era al meu]
-mi-a sucit mana
-mi-a lipit guma in par si pe haine

Eu nu stiu ce sa mai fac. Am incercat sa-l amenint cu parintii la scoala dar a ras, am facut un scandal cu directoarea, dar el s-a cumintit pentru o zi si apoi a inceput iar. I-am spus dirigintei, dar ea doar a tipat la el.
Mama vrea sa vina la sedinta, dar diriga nici n-a facut sedinta.

Nu stiu ce sa mai fac!

Răspuns Câştigător
| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Salut...
E foarte rau ce ti se intampla, iar atitudinea conducerii scolii e de tot c***(ma rog...).
Totusi trebuie sa faci ceva ca toate astea sa inceteze. Roaga-i pe parintii tai sa ia atitudine, sa vorbeasca cu diriginta, cu directoarea, cu oricine e nevoie si sa le spuna raspicat sa faca ceva in sensul asta, sa il sanctioneze cat mai aspru pe acel Daniel. Eu, de exemplu, daca as fi parinte si as avea un copil care pateste asa ceva, m-as duce la scoala si i-as face in toate felurile pe cei responsabili (incepand cu copilul care se pare ca pana acum a crescut undeva in jungla si terminand cu profesorii care nu au fost in stare sa ia nicio masura pana acum). As incerca sa iau legatura si cu parintii respectivului copil si sa le aduc la cunostinta ca odrasla lor se comporta ca in salbaticie la scoala. Ideea este ca nu as lasa sa se mai intample asa ceva de acum inainte. Scoala este institutia care se presupune ca trebuie sa ne educe, sa ne invete cum sa ne comportam in societate ca niste oameni normali. La scoala nu trebuie sa te duci cu teama ca oricand cineva te poate rani/lovi/agresa fizic. Scoala trebuie sa iti asigure, pe langa multe alte lucruri, si siguranta ca in cele 5-6 ore pe care le petreci acolo, nu ti se poate intampla nimic rau.

Sfatul meu este sa discuti insistent cu parintii tai despre aceste probleme si sa le spui sa ia masuri cat mai repede deoarece nu e normal ceea ce ti se intampla. Daca intr-adevar se vor lua masurile care trebuie, atunci toate problemele tale vor lua sfarsit si vei avea in sfarsit parte de liniste. multa bafta iti doresc!

7 răspunsuri:
| тєqυιℓα a răspuns:

Paraste-l la parintii lui si la ai tai.Si la director, la diriginte, peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E din ala care cere bataie, esti baiat. Da-i bataie, ca astia nu se potolesc pana nu il vad pe dracu' in fata. Nu lasa un c a c a tel cu ochi sa-ti strice zilele, ca de la scoala, raman cele mai frumoase amintiri.

| TequilaÎngheţată explică (pentru anonim_4396):

Sunt fata rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru TequilaÎngheţată):

Da-i bataie! Fii barbata.

| adaxbye a răspuns:

Arde-i cateva.

| gegeoani1 a răspuns:

Parerea mea maine cand mergi la scoala ia-ti in ghiozdan o bata de baseball si tine-o ascunsa in geanta/baca oriunde iar cand el te mai inpinge sau alte alea ia-o dai tare in cap dupa care fugi si cheamo pe directoare si at va veni politia + parinti tai + diriginta si atunci sigur vor intelege toti ca nu mai suporti si ca nu meriti asa tratament iar ceva se va schimba garantat :d vreau fundita