| tonyc7 a întrebat:

O femeie ramane insarcinata cu prima ocazie in care barbatul isi da drumul in interiorul ei? Sau e nevoie de un numar cat mai mare de raporturi sexuale, facute cu frecventa aproape zilnica, pentru ca femeia sa ramana insarcinata?

13 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

O femeie sanatoasa poate sa ramane gravida chiar de la primul act sexual, dar depinde si de perioada ovulatiei.

| Violleta2022 a răspuns:

Femeia poate ramane insarcinata numai daca: are sex neprotejat in PERIOADA ei fertila!

| Emilian65 a răspuns:

Da, poate sa ramana gravida de la primul act sexual sau dupa mai multe acte sexuale. Ca sa ramana gravida trebuie sa ejaculezi in ea si ea sa fie in perioada fertila. Daca nu sunt indeplinite cele doua conditii, nu poate sa ramana gravida.

| Floridori a răspuns:

Pentru posibilitatea formarii unei sarcini femeia trebuie sa se afle in perioada fertila iar sperma sa ajunga in interiorul vaginului.
Chiar si indeplinite aceste conditii, cu fiecare ciclu menstrual sansele de sarcina sunt de 30%.
Numai bine!

| Crackman a răspuns:

Partea amuzanta este ca unii din neatentie reușesc iar alții care vor pot sa se schinuie săptămâni

| AliGab a răspuns:

Nu vaginul frate da ovulele, ci ovarele... ovulul nici macar nu ajunge in vagin. Mai uita-te prin anatomia de clasa a 7-a

| Teo29 a răspuns:

Depinde, de la femeie la femeie. Dar, oricand exista act sexual neprotejat, sansele de sarcina sunt mari!

| tonyc7 explică:

Si ce vor sa spuna femeile care dau nastere dupa 35 de ani cu expresia,, l-am facut cu mult efort" (referindu-se la copil)? Inseamna ca au trebuit sa aiba un numar foarte mare de partide sexuale pana au reusit sa ramana insarcinate?

| serban1337 a răspuns (pentru tonyc7):

Trebuie sa fii precauta, pentru ca poti ramane INSARCINATAAAAAAAAA inca de prima data cand faci SEEEEEX! 1!
Explica-i ca, is nebun vorbeam cu mine insumi. Nu mai dau mesaju asta ca zic numa prostii "SLKNDGLSDKngSDLGn.

funda?!? 1

| AliGab a răspuns (pentru tonyc7):

Inseamna multe. Poate insemna analize multe, tratamente indelungate, injectii in fiecare zi etc. A concepe greu un copil nu se refera la nr de partide de sex, ci la ce este suplimentar pe langa, avamd in vedere multitudinea de afectiuni existente astazi la femei.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Ca o femeie sa ramana insarcina trebuie sa fie in perioada fertila, adica la cam 14 zile dupa menstruatie. Abia atunci cand baiatul isi da drumul in ea va ramane gravida.

| MariaMaia879 a răspuns:

Da! O femeie POATE ramane insarcinata cu prima ocazie in care barbatul isi da drumul in ea. Asta depinde de femeie, de perioada ei fertila, de fertilitate, etc. Dar raspunsul este DA!

| MilfHunterKekyoin12 a răspuns:

Nu stiu, incearca cu cainele ca test