| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

O fosta colega de clasa a fost cu un baiat 5 luni. S-au certat. Eu pe tip nu-l cunosc personal, stiu doar de la ea multe despre el. Am incercat sa ma imprietenesc cu el, ca sa incerc sa-i spun ca fata aia chiar tine la el. Am reusit chiar sa-i impac. In seara asta am intrat pe mess si vorbeam cu prietena mea prin mesaje si m-a rugat sa-l intreb pe el despre ea asa(gen daca s-au impacat). Mi-a zis "Buna frumoaso". I-am zis prietenei mele si a zis ca de obicei nu vorbeste asa cu prietenele ei. Mi-a dat apoi linkul de la radioul lui si imi da dedcicatii acum. Mai devreme mi-a zis: "pentru Andreea, fata Cupidon", ceva de genullaughing. Si a zis pe mess, ca asta a fost pentru mine. I-am zis sa-i dea si prietenei mele dedicatie si a zis ca nu poate ca sa nu auda cine il cunoaste pe el dupa nickname si sa afle ca e impreuna cu fata asta. Ce sa fac? Sa-i zic prietenei mele despre asta? Sau lui ce sa-i zic sa ma lase in pace? Ea il iubeste enorm, si el ii zice mereu ca o iubeste, dar nici la mesaje nu vroia sa-i raspunda in seara asta. Nu vreau sa o faca sa sufere pentru ca tin la ea, suntem prietene de mici. funda si fara comentarii rautacioase(el are 25 de ani, eu 16, prietena mea 15). Funda

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Incearca-i sa-i sp tot! dar chiar tot! nu ai nimic d pirdut.ai prieten. poate s va supara p tine si nu veti mai vb, dar u vei avea constiintza impacata ca ai incercat sa-i deschizi ochii.stai linistita ca la sfarsit isi va da seama ca greseste si va veni si iti va cere scuze.

6 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

Nu ma atrage nici fizic, nici la caracter. Am prieten si-l iubesc. In plus e diferenta de varsta si nu va merge(am mai fost intr-o situatie). In plus prietena mea chiar il iubeste, sunt de 6 luni impreuna dar ma tem ca daca mie(si stie ca suntem prietene) imi zice asa, ce face cu alte fete, fara stirea ei. Ea vrea sa-si inceapa viata sexuala cu el, nu vreau sa faca o prostie punandu-si increderea in el. Ce sa fac?

| oLeNNNao a răspuns:

GAndestete ca o prietena e mereu acolo pentru tine e umarul pe care poti plange mereu chiar daca va certati va impakati mereu si va puteti povesti orice.ei bine baieti asa vin asa pleaca nu merita app nici un baiat sa s bage intr-o prietenie sau ce putin gandeste-te cum te-ai simti tu in locul ei? aiurea nu?straight face oriq ai grija ce faci poti sa iti pierzi o prietenie de'o viata pentru un baiat p care app nul cunosti...btff fundita?blushing:*

| FreakyHalloweenBoy a răspuns:

Dar tu tii la baiatul acela? Mereu iubirea e mai presus decat prieteniawinking Crede-ma ...Acum,depinde.Daca tu nu tii la baiat(ai grija sa nu regreti mai tarziu) spune-i sa te lase in pace. Dar chiar daca totusi iti place de baiat si esti si o prietena adevarata ti-as propune sa ii zici si acelei amici ale tale. Funda puppy dog eyes

| Andrulica a răspuns:

Spune-i eu ti-am vazut si blogu si stiu cat de cat prin ce ai trecut! happy
Gandeste`te vrei sa treaca si ea prin ce ai trecut tu?sad
Incurajaz`o, fii alaturi de ea cand are nevoie de tine! happy Si spune-i ca are toata viata inainte, si ca sunt multi alti baieti care sa ii demonstreze cat de mult poate valora...si ii poate arataa cat o iubeste, ca acel EL o vede doar pe ea chiar daca langa mai sunt 100! Dar tot acel EL nu o sa vina cand vrea ea...DAR O SA VINA!

Sper sa o convingi :*! Si iti spun asta sincer.chiar nu merita sa-i ti ascuns asta, cand isi va da seama de tot, o sa dea vina si pe tine ca nu i`ai deschis ochii mai devreme! Mai bine acum chiar daca o sa sufere putin! Decat dupa o perioada destul de buna si prea tarziu! happy

Gandeste`te doar la tine? Tie ti-a placut ceea ce ti s-a intamplat!?

Fii sincera cu ea! Pt binele ei! :*

| pink2soul a răspuns:

Spune-i prietenei tale, ptk nah am patit si eu ceva de gneu, pr ei s-a dat la mine.si s-a suparat pe mine ptk i-am spus abia dupa ce sau desp. i-am spsu ca nu vroiam sa-i zic atuncea pentru vedeam ca il iubea si nu vroaim s ao supar.dar tot ma suparatosad.cel mai bine e sa ii spui acum:*

| Andra098 a răspuns:

Nu fa prostia sa te bagi intre ei! :-) O prietena adevarata o ai pentru mai mult timp, in timp ce el, dupa cum se vede din ce ai scris tu nu e serios!tongue ( Si parerea mea este ca nu ar trebui sa-i spui prietenei, ci sa o ajuti sa descopere singura, altfel va da vina pe tine ) Pupici!kiss