| kasperu25 a întrebat:

O intrebare atat pentru fete cat si pentru baieti. Cat timp rezistati sa nu faceti dragoste/sex? Sau cat timp rezistati sa nu va masturbati? O intrebare pentru cei care vreau sa fie sinceri si care nu considera deplasata intrebarea mea. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| goodboy_8604 a răspuns:

Am aproape 22 de ani si sunt cu prietena mea de aproape un an si am rezistat pana acum fara sex si eu zic ca se mai poate, cu ceva vointa se poate si cand este pentru o persoana pe care o iubesti chiar sexul nu are o influenta foarte mare, toate vin de la sine si toate au un rost in viata. Numai bine tuturor.

46 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie imi place foarte mult sa fac dragoste cu sotul meu, dar amandoi putem rezista fara sex perioade nelimitate. N-am incercat mai mult de doua luni (oricum, n-am avut nici o problema in perioada asta), dar daca eu voi pleca cu o bursa in strainatate un an sau doi sunt sigura ca n-ar fi absolut nici un bai.

| CevaNormal a răspuns:

Pai aici depinde in ce perioada te afli, pentru ca sunt momente cind esti mai sensibil, excitant, si mai dornic, depinde de varsta, de caracter, de viata actuala, practic depinde de multe, si evident depinde de rabdare

| Elena1234456 a răspuns:

Am rezistat 14 ani laughing.

| Linda a răspuns:

Oricat impun circumstantele. Si fara masturbare.

| mihaa a răspuns:

Eu am rezistat, fortat 5 saptaminii, dupa ce am nascut fetita, app sunt tanara si e mai greu, dar a trecut,

| Instinkt a răspuns:

Sincer max o saptamanahee hee

| alexdop21 a răspuns:

Oooo mama mama, de masturbat nu pot sa spun ca ma masturbez prea mult, dar cand e vorba de relatii sexuale, oooo daaa, cel mai mult am stat o luna (aici ma refer la perioada in care am ajuns sa fac sex regulat ). Dar dupa o luna, o noapte intreaga am avut treaba big grintongue

| alexdop21 a răspuns:

Ruxy dar tu ce astepti?

| alexdop21 a răspuns:

Ruxy imi pare rau sa iti spun, dar eu decat sa ma combin cu un ciudat cu care sa mi-o trag prima oara, si sa ma sufoce dupa aia o viata intreaga, mai bine mi-as gasi un baiat simpatic, as sta cu el o perioada si apoi mi-as trage-o cu el, si la un interval mic de timp m-as despartii de el. Asa nu as suferii dupa ce am stat cu el o gramada de timp, si m-ar lasa balta cand chiar as incepe sa-l iubesc. Dar pana la urma nu conteaza pentru ca eu sunt baiat, si pe mine nu prea ma fascineaza subiectul.

| alexdop21 a răspuns:

Bai nu o luati in nume de rau, dar eu unu cand ma combin cu una caut sa nu fie virgina si nici vreo complexata. In maxim o luna trebuie sa mi-o trag cu ea, si apoi mai dureaza vreo 3 luni maxim si ne despartim, ma plictisesc. Asta sunt eu.

| Ruxy a răspuns:

Eu am rezistat si inca mai rezist. Nu mi se pare foarte greu... pus si simplu vreau sa o fac cu cineva care sa merite lucrul asta si in care sa am incredere deplina. Am 20 de ani si o viata inainte!
Iti recomand filmul "40 Days and 40 Nights" sa vezi cat rezista un om fara sex big grin
Apropo, tu cat rezisti?

| Ruxy a răspuns:

@alexdop21 Asa cum am spus, astept pe cineva care sa merite increderea mea. Doar nu o sa umblu din floare in floare, ca sa zic asa, sa ii testez intai la pat si apoi sa vad daca ne potrivim din toate punctele de vedere, nu? De ce sa ma grabesc si sa fac un lucru de care mai tarziu o sa imi para rau? Probabil te intrebi daca am avut vreun prieten... da, am avut mai multi, dar nici unul nu s-a ridicat la asteptarile mele si majoritatea ma vedeau ca pe "inca una".
Ei bine, eu nu vreau sa fiu "inca una", eu vreau sa fiu singura. Cam greu, dar nu e imposibil!

| Ruxy a răspuns:

Alexdop21 Nu vreau sa te superi pe mine, dar se pare ca avem conceptii diferite. Eu caut exact opusul a ceea ce cauti tu. Eu nu vreau doar o persoana simpatica si care arata bine...caut altceva: o persoana cu suflet, ceva in cap, care sa ma respecte, sa ma accepte asa cum sunt, cu defecte si calitati. Sunt convinsa ca exista baieti de genul asta si te asigur ca cel pe care il voi alege nu va fi un "ciudat" cum ai spus tu. Sau si daca va, nu va fi pentru mine. Pentru ca ce e ciudat pentru tine, poate fi perfect pentru mine.
Stiu ca avem conceptii diferite, dar nu uita ca pana la urma toti suntem diferiti si liberi sa alegem ce ne placewinking

| AllenTJ a răspuns:

Never

| zanabuna a răspuns:

Am rezistat 2 luni si ink mai rezist pana sambatabig grin.de masturbat o sing data cand nu imi incepusem viata sexuala.

| aylyn a răspuns:

Buna! eu am rezistat un an fara sa fac sex, fara sa ma masturbez cam o luna. dar nu e chiar asa de greu sa te abtii dar devii foarte nervos si foarte agitat, oricum nu recomand nimanuibig grin

| alexutu05 a răspuns:

O luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu 25.si daca as fi pus in situatia unei abstinente fortate de imprejurari, pana la moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

25 min

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde... daca sunt la munk, o saptamana, daca sunt acasa in ficare seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate rezista foarte mult.Eu zic ca toata viata poti bsa rezisti daca nu ai gasit pe cineva pe care sa iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezisti pe off cand n-ai cu cine, sau cand n-ai bani happy
..., dupa o varsta nu mai ai cu ce
masturbarea e relaxare si reconfirmare, n-are treaba cu cat sex faci
exista persoane alfa, beta si neutrii, cred ca ai primit mai multe raspunsuri de ultimele 2 categorii
absenta sexului este anormala nu manifestarea - freud
eu daca ma nasteam seic cu harem as fi fost fericit zilnic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mult am stat 6 saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de persoana si de 7 ori intr-o seara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ora la viteza maxima daca bei sange d taur si 2 pahare de coca-cola, 2 guri de bere.si un pic usturoi garantat stiu din experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2zile