| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare destul de lunga.
Eu iubesc o fata am aflat intre timp ca si ea dupa vorbisem prin sms in prima seara in care aflasem pana la vreo 12-1, a doua 11-12 iar a treia 8-10 asta nu prea conteaza, iar dupa 0.Eu am niste prieteni care au aflat ei, eu nu le-am spus se cam vedea ca ea ma cam place si nu prea aveam chef sa face misto pe chestia asta (nimeni nu stia de asta), dupa tot vorbeam pe mess cu chestii te iubesc, si chestii din astea, ea la scoala are tot varsta mea dar s`a dus de la 6 ani, iar eu la 7 abia. Mi se parea prima data ca face misto de mine, ca nu are ce face, dar dupa parca am aflat asa ca o placeam, inainte sa ma culc noaptea, ma gandeam la ea si chestii din astea, dar ea statea cu 1-2 de la ea din clasa si mie mi se parea dar nu cred ca era, i-am spus ceva de genu pe mess, iar dupa a inceput cu chestii hai lasa`ma, hai ignor, eu nu prea o bagam in seama afara, nici macar buna, stiu ca nu era bine, dar am aflat.chiar de la ea ca ea mai iubeste un baiat de la mine din clasa si dupa am intrebat`o pana la urma eu sau el dupa a zis ca el ca e mai dulce si chestii din astea... iar dupa imi raspunde maine cu cine ramane eu nu prea inteleg deci ea a mai fost cu vreo 5-6 baieti...asta nu conteaza totul se iarta, mai e ceva ciudat. ea e mai inalta cu mine 10-15 cm dar nu e atat e maxim 10. nu prea conteaza:
"Dragostea nu are inaltimi" ma mai alinta Piticania mea si chestii din astea, oricum nu ma suparam. dar ala e mai pitic ca mine adica e dif de 15-25 cm decat ea si el, nu prea conteaza.nu ma simt prea bine.adica.ea cum poate face asta... Ori vrea sa ma faca gelos? dar nu prea cred eu nu as face asa ceva.Intrebarea mea:Ce credeti si-a batut joc de mine? Eu nu prea cred.Ma cam freamata asta.si nu cred ca o sa ma culc prea repede in seara asta. Ce credeti o sa ramana cu mine?happy
Chiar plang.Cand scriu intrebarea si cand ma uit la poza ei de la avatar... Mi se face un dor de ea.nu cred. Nu imi spuneti chestii:Gen:Uit`o si astea nu e asa de usor ia imaginati`va.Mai bine nu imi spunea nu ma simteam asa. O iubesc mult...
Sper fara misto`uri...
Noapte buna (Pt voi, pentru mine...)
Nu conteaza varsta vreau sa zic ca sunt la scoala nu sunt 1-4
Multumesc!sad
Seara placuta in continuuare pentru voi...

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Ești băiat și bocești pentru o fată? Serios, unde îți e demnitatea?
Oricum dacă ești la școală și nu ești în 1-4 ai maxim 14-15 ani, deși eu bănuiesc că ai 11-12 oricum găsește-ți naibii ecva imi deștept de făcut decât să umblii după tipa aia, căs unt destule tipe pe planetă, ce te impacientezi atâta, iubirea nu eixtsă, e doar atracție. Deci vezi-ți de școală dacă nu vrei să ajungi prin cine știe ce căcat de liceu că de iubit nu o iubești și nici ea pe tine, punct.

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Mda la tine nu conteaza.Stii fata am senzatia ca nu stie ce e asta sa iubeasca, cand iubesti, iubesti o persoana (in caz de iubire in relatie) nu poti iubii 2 baieti.Una e cand esti atras de o persoana, si esti indragostita de aspectul ei fizic, alta cand il iubesti.Inainte de a-l iubii trebuie sa-l cunosti.Nu merita adica. daca spune ca te iubeste si pe tine si pe celalalt bla bla( e doar atrasa) si isi schimba prietenii ca pe ciorapi. cum spui tu (5-6) conteaza.Si ca te compara cu celalalt baiat nu e frumos.Ia-ti una cu capul pe umeri.asculta-ma daca va fi tot asa `ba dupa 1 ba dupa altul` tu vei avea de suferit, mai bine suferi acum pentru ca durerea mai tarziu va fi mult mai mare, cand te va lasa pentru `next`urmatorul. sad Ps da msg privat daca vrei sa vorbim despre asta. cu Id mess sau ceva.tongue Bafta.

| nobody88 a răspuns:

Acum daca vrei sa te mint ok eu te mint no problem

Stai si vezi raspuns ei si sa speram ca esti tu cel ales end of story happily ever after.

Dar daca vrei adevarul.

Yo tio zic pe aia Buna.

1. o relatie se face pentru ca ambele persoane vor ( daca tu accepti ca ea sa aleaga intre tine si x altii atunci n-ai repsect pentru tine )
2. tu se vede ca, chiar o iubesti, dar gandeste-te ca pentru ea poate fi o simpla joaca si in cazul asta daca nu ai metalitatea necesara o sa fii tu ala ranit la sfarsit.
3. Daca ea zice ca te iubeste... ea nu stiu ce ins a iubi ( iubirea nu e cv vrac sau cv share free ) nu e ceva la modu te iubesc si pe tine si pe X asa ceva nu exista ea te place si pe tine si pe X asta e cu totul altceva
4. tu gresesti in felul in care lucrurile merg acum ea poate face din tine tot ce vrea si asta e trist pentru tine

iti dau un exemplu simplu raspundeti tu singur la intrebarea asta si ai sa vezi dc gresesti

daca la tine ar veni 2 fete IDENTICE in orice aspect ( doua ca ea )
una ti-ar oferi dragostea ei pe tava ( cum faci tu acum pentru ea )
si cealalta te-ar lasa sa te lupti pentru ea.

Tu cu care din ele ai ramane? si dc ai ramane cu persoana respectiva? daca raspuns corect la intrebarea asta stii ce sa faci ca pe final tu sa fii ala care orice s-ar intampla sa iesi bine pe final.

cu astea fiind spuse iti urez succes

| VIPlidia a răspuns:

Nu merita sa stai cu ea.pur si simplu.Nu vezi ca umbla cu toti? Chiar daca te alege pe tine.tt in bataie de joc va fi.cautati o fata capabila sa te iubeasca!

| marioneta1991 a răspuns:

Chiar asa! Ai ajuns sa plangi pentru o fata! Pana si eu nu plang dupa un baiat! IAr asta e normal pentru ca sunt fata!
Dar tuu?

| d3viLm1k a răspuns:

Asa ai ajuns laure sa plangi dupa o fata? da`o naibii ca`s 1000 mai dragute pe lumea asta. lasa-te de hoinareli ca nu e ultima fata depe* pamant

| parkour_7619 a răspuns:

Lau si eu am fix aceeasi poveste si stiu fix ce simti e groaznic adica te ia in brate te pupa si ea i cu altul eu incerc sa o uit dar nu pot si ma gandesc cum ar fi sa am o iubita dar na asta e un vis! oricum revenind la intrebarea ta incearca daca poti sa o uiti si incearca sa gasesti alta stiu ca e greu pardon foarte greu dar asta e viata si destinul pentru uni intr-o zi o sa gasesti o fata pe placul tau si o sa fi fericit aia as vrea sa se intample si mie dar om trai si om vedea! NOROC FRATE!