| RAY a întrebat:

O intrebare mai intima pentru fete

cand faceti sex aveti orgasm?

in multe studi reiasa faptul ca multe femei nu au orgasm, dar sa vedem cei orgasmul

Semnele fizice că se apropie marele moment

Aceştia sunt indicatori generali, care descriu întreg procesul:

-plăcere crescândă;
-mărirea pulsului şi a tensiunii arteriale;
-respiraţie din ce în ce mai rapidă;
-lubrifiere vaginală intensă;
-clitorisul îşi măreşte dimensiunile;
-sfârcurile se întăresc;
-pielea de pe piept şi faţă se înroşeşte;
-au loc spasme musculare în zona pelviană, ceea ce determină contracţiile vaginale şi senzaţiile orgasmice.
după orgasm, femeia rămâne întinsă la orizontală, poziţie ideală pentru retenţia spermei în vagin şi astfel pentru mărirea şanselor de procreere;
-contracţiile musculare asociate cu orgasmul feminin ajută la direcţionarea spermei din vagin către cervix;
-pentru a crea un ataşament faţă de partener;
-este un mijloc de comunicare a satisfacţiei sexuale oferite de partener.

4 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna. Si normal ca am.

| relian a răspuns:

Sfircurile se intaresc nu doar la orgasm. Poate nici nu se intaresc.Dar sigur se intaresc daca fata se excita si se simte foarte bine.Insa nu e regula doar la orgasm sa I se intareasca sfircurile.Cel putin eu spun ce am vazut ce am pipait.Si multe fete ajung la orgasm dupa ceva ani de activitate sexuala.Cel putin asa am citit si asa am vazut si voprbit cu multe femei.Eu discut cu femeile le intreb una alta asa di curiozitatea plus ca mai invat cite ceva.Am vorbit si cu femei in virsta ca a avut ocazia si spun si eu ce au spus ele.O fosta iubita mi-a zis ca ea a descoperit orgasmul dupa vreo 2-3 ani de activitate sexuala.Deci depinde de la femeie la femeie.Dar tie ceti veni sa intrebi? A since ceva pielea de pe piept nu este regula sa se inroseasca. Poate la cele care au pielea mai alba sa se observe. Apoi ca ramin la orizontala normal dupa efortul depus este normal.Si barbatii ramin cam tot la fel.Scuze ca ma bagai si eu in discutie.Deci intrebarea o sa primeasca raspunsuri da si nu.Probabil alea nu no sa fie multe pentru ca multora le este rusine sa recunoasca ca nu au orgasm.Si ai spus fete deci fetele ajung la orasm cum am spus unele devreme altele mai tirziu.

| Oviiyy a răspuns:

Depinde de femeie, unle au orgasm dupa cateva partide altele dupa cev ani, acum vei vedea tu cum va fi.

| Girly111 a răspuns:

Da,mereu.La inceput si eu imi faceam griji ca nu o sa am dar nu a fost asa.Singura indicator de sus care nu mi se aplica este inrositul pielii.