| Denila123 a întrebat:

O intrebare, penisul creste daca te masturbezi incontinuu?
Care-i cea mai buna soluție?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Conform studiilor efectuate de medici si specialisti privind acest aspect, s-a ajuns la concluzia ca in general organismul incepe sa se dezvolte din momentul intrarii in pubertate adica de prin jurul varstei de 10-11 ani si continua pana la varsta de circa 18-20 de ani. In acelasi timp se va dezvolta si penisul insa cresterea si maturizarea organului genital masculin se termina in jurul varstei de 16 ani cu o abatere de +/- 1 an. Multi dintre baieti incep sa observe ca intre 11-14 ani, se produc o serie de schimbari majore, insa acest lucru este diferit in cazul fiecarei persoane in parte. Nu exista o regula exacta, ''batuta in cuie'' in aceasta privinta. Prin urmare, scimbarile se produc in functie de varsta la care se instaleaza pubertatea adica mai devreme sau mai tarziu, astfel ca si dezvoltarea penisului se poate incheia la 15-16 ani ori chiar si dupa varsta de 18 ani. In cazul in care masturbarea este practicata in mod continu, aceasra activitate NU va produce nicio modificare in privinta marimii, a formei sau a aspectului. Multa sanatate!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul nu creste de la masturbare!
Penisul creste hormonal, in functie de mostenirea genetica, de la tatal tau. Cresterea lui incheindu-se la 16 ani.
Daca te masturbezi des, poti deveni onanist, dar tot nu stimulezi cresterea penisului.

| mihai69 a răspuns:

Nu crește, dimpotrivă - se tocește din cauza frecării și se subțiază și se și scurtează.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este adevarat.

| Andreeush a răspuns:

Nu, e greșit să crezi așa ceva.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Crezi că ar mai exista bărbați complexați dacă se putea așa ceva?

| Plato a răspuns:

Singura "solutie" e operatia. Nu e nicio crema minune, sau tehnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să-ți pui 2 biluțe

| Camuflaj2017qp a răspuns:

Da,se face cat al lui Fat-Frumos, esti nebun?laughing

| Cristiaanandrei a răspuns:

Nu. Nu creste de la laba. Creste cat vrea ADN.ul tau sa creasca nu ai ce face legat de asta