| MishikiCrisy a întrebat:

O intrebare pentru baieti: cine ati vrea sa faca primul pas? fata sau voi? Ca mie imi place de un baiat din clasa mea, si parca. intr-un fel. se comporta ca si cum si el m-ar place, dar el nu stie ca il plac... sau cred ca nu stie, imi poate da cineva un sfat?

6 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Spune-i ca il placi.E posibil sa fie timid si de aia sa nu faca primul. pas.Nu ai nimic de pierdut.

| BlancaFantasma a răspuns:

Nu ii spune nimic, sincer.Eu am fost in aceeasi situatie, imi placea de colegul de banca si credeam ca cel putin 70% si el ma place,caci il vedeam mereu ca se uita la mine si nu intelegeam foarte bine. apoi cand a aflat ca il plac a zis ca nu ma place deloc, noi putem fi deccat colegi nu altceva, dar nu a indraznit sa-mi zica in fata.in fine,nici nu voiam asta,apoi ma simteam naspa. apoi nu am mai vorbit aproape deloc,si am luat vacanta de vara.Dar acum a inceput scoala si se poarta la fel ca inainte de a afla ca il plac, ca niste colegi buni, vorbim radem.eu il ignor,nu prea ma bag in seama cu el, daca vrea ceva imi zice, ma intreaba de vorba.si ma vede cand ma uit pe furis la elblushing
Ma rog.ti-am zis povestea mea ca sa vezi ca nu e ceea ce pare. Poate el te place.dar se poate si sa nu fie asa.Ai grija sa nu suferi apoi.tu vorbeste`i frumos,ajuta`l daca are nevoia,vorbeste cu el cand te intreaba de vorba,zambeste`i frumos,dar nu ii spune nimic despre sentimentele tale. daca "iti permiti",adica va intelegeti bine,il poti intreba in gluma" auzi,dar tu n`ai pe nimeni? nu`ti place nicio fata?" Lasa`l pe el sa faca primul pas. daca nu, nu conteaza, o sa gasesti altul.bafta!

| TuPeistU a răspuns:

Fata daca ar face primul pas, ar fi superhappy

| Priss99 a răspuns:

Pai sunt fata si îmi plk de un băiat din alta clasa tot de vârsta mea si eu am făcut primul pas acum suntem buni prieten si am făcut fff bine! exact in situația ta am fost! Sunt si băieți timizi! de care îmi plk ii curajos dar asa sa întâmplat! si el tot se uita la mine si am aflat ca mă plk!

| Florin_3378 a răspuns:

Yep,daca te place ar face bine sa faca el primul pas daca chiar nu il face incerca u si vezi ce spune

| pitbull93 a răspuns:

Daca iti place fa tu primul pas, poate el este timid