| anonim_4396 a întrebat:

Salut, asta e o intrebare pentru baieti in special, voi cum reactionati cand fata de care va place vorbeste cu voi despre cat ii place ei de un baiat pe care l-a vazut pe drum sau care a urcat in autobuz? ( 2 exemple abstracte, dar intelegeti ideea). nu i-am spus ca o iubesc enorm ( da,desi nu suntem impreuna, vorbesc cu ea de luni bune, o cunosc foarte bine ), dar sunt sigur ca stie ca o plac, doar ca vrea ca eu sa fac primul pas, sau asa cred. mi-a zis ca poate vorbi despre asta cu prietenul ei cel mai bun ( blah ), si i-am zis sa vb in continuare cu el de alti baieti, nu cu mine. ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Scintilla a răspuns:

Stiu foarte bine ce simti,crezi ca daca vei fi deschis cu ea si ii vei spune ce simti iti e frica sa nu spuna ca ea nu te place iar atunci vei pierde si statutul de prieten,iar momentan stai la dos cum s-ar spune,te multumesti cu putin,ideea e daca cumva si ea te place, cu cat astepti mai mult cu atat se indeparteaza de tine, vor aparea alti baieti in jurul ei, iar unul dintre ei va decide sa urce in trenul pe care tu l-ai lasat sa treaca pe langa tine, nu te multumi doar cu prietenia ei daca o iubesti pentru ca un lucru e sigur in lumea asta.Nu poti fi prieten cu fata/baiatul ce il iubesti. Daca crezi ca poti inseamna ca te minti singur.

4 răspunsuri:
| OodanteoO a răspuns:

Clar,cred ca,,, cand vb cu ea ai fluturi in stomac si crapi de invidie de ce iti spune! Frate uite ce trebuie sa faci:

1.Incearca sa te interesezi de ea, formeaza un subiect pe care stii ca il adora

2.Incearca sa te apropii un pic de ea dar sa nu se obs, ok?

3.Cand esti pregatit, o inviti in oras,,,, Fara frica daca te refuza ramaneti prieteni nu-i probleme nu o sa intample nimic.OK!

| sayWhaaat a răspuns (pentru OodanteoO):

Da,mor de invidie si gelozie, si da, am emotii cand vorbesc cu ea, chiar si pe mess, chiar si dupa atat timp. de sunt deja la punctul in care ar trebui sa ii spun ce simt, dar pur si simplu nu pot, ciudat sentiment, off.

| OodanteoO a răspuns (pentru sayWhaaat):

Ma ce mare lucru nu e singura fata de pe Pamant.La pariu ca peste 2 saptamani gasesti alta mai buna.Ma baiatule st cuminte ca stiu eu1

| Đεмоη a răspuns:

Nu stiu daca are rost sa faci primul pas.Ea te considera un prieten nimic mai mult.Dar ai putea sa o intrebi, pentru ca nu e bine sa suferi in tacere.