| Meineherz a întrebat:

O intrebare pentru BAIETI : Va plac fetele care se lasa mai greu? Si de ce?

27 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Pentru ca daca o fata se ofera pe tava atunci nu mai are nici un farmec in a incerca sa o cuceresti.
Asa, cu putina indiferenta devine mai atragatoare, mai misterioasa.

| Meineherz explică (pentru anonim_4396):

Poate,mai mult ca sigura asa trebuie sa fie. Eu nu am mai iubit cu adevarat de vreo 3 ani ...Am avut "pasiuni" sa le zic asa, dar nimic mai mult.

| k_7073 a răspuns:

Esti fata?

| Meineherz explică (pentru k_7073):

Da sunt fata. happy

| k_7073 a răspuns (pentru Meineherz):

Eu cred ca altceva ai vrut sa intrebi si voi raspunde la aia
Un baiat serios nu va sta dupa fituase
Si de cei neseriosi (carora le plac fituasele) sa te feresti la varsta frageda
Va trebui sa te decizi daca esti o piti s-au iti doresti un viitor
Probabil dupa mesajul meu vei fi si mai in ceata decat erai inainte, dar nu te mint happy

| pavdany92 a răspuns:

Bineinteles parerea mea o fata ar trebuie sa-si apere interesele proprii si sa nu se lase condusa de ceva izbit pe care il are laughing
sincer daca vreau curve ma duc la gara laughing)

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Pentru că noi suntem prădători, nu hiene. Dacă ea se lasă uşor nu mai e niciun farmec.

| Meineherz explică:

Mai nu stiu. Dar eu cred ca cel care te cauta insistent nu se lasa cu una cu doua, e baiat intr-adevar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meineherz):

La asta ma refer. El va tot insista pana va reusi sau pana va gresi grav si va suferi mult timp din cauza asta. :-

| Meineherz explică (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca ai ceva experienta?happy

| Meineherz explică:

Pai stii cum se zice : "Iubirea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi.". Si de ce numai poate fi nimic?

| Meineherz explică:

Pai eu nu pot sa imi inchipui ce greseala "fatala" ai putut comite. Depinde cat de grava e situatia. Ce pot sa spun? Se zice ca noi fetele, cu indiferenta va apropiam pe voi.Nu trebuie sa faci obsesie din toata treaba asta. E si iubire ma gandesc, dar daca o vei tine asa ea va deveni, daca nu a devenit deja precum "drogul". Intelegi?

| Meineherz explică:

Nu suna a happy end laughing. Lasa, stii cum se zice, rau se aude bine o fii. Pai i-ai trimis vreun mesaj cu "Vreau sa te vad" sau sa-i propui sa te intalnesti cu ea, sa-zi zici ca trebuie sa-i vorbesti. Din punctul meu de vedere ar fi un gest foarte frumos daca i-ai propune asta si ai astepta-o cu o floare. Crede-ma pentru asemenea gesturi nu e niciodata demodat sau tarziu. Eu i-as lua un trandafir alb (semnifica puritate), sau de ce nu rosu. Eu personal, m-as bucura enorm daca cineva ar parcurge la aseamnea gesturi tandre. Cand esti lasa-mi un mesaj iar daca sunt sau nu iti voi raspunde.Ai grija de tine. :*

| Vasile_Cristi_1976 a răspuns:

Dragostea este mai frumoasa, cand lupti sa o dobandesti, cand primesti totul de-a gata, nu simti nimic!

| Meineherz explică (pentru Vasile_Cristi_1976):

Cam asa e. In ziua de azi am vazut ca multi baieti umbla cu fete care sunt de moravuri usoare, ca le au mai repede. Nu am vazut unul in scoala mea sa fie cu o fata asezata, la locul ei. De aceea intreb ce vor baietii/barbatii cu adevarat?

| Vasile_Cristi_1976 a răspuns (pentru Meineherz):

Barbatul adevarat pentru tine va fi atunci cand vei termina scoala, si vei fi destul de matura sa iti faci o viata frumoasa alaturi de cel drag inimi tale pana atunci ai grija mare!

| Meineherz explică (pentru Vasile_Cristi_1976):

O sa fiu cuminte. Ca un ingeras. happy

| Vasile_Cristi_1976 a răspuns (pentru Meineherz):

Cum vrei tu este foarte important unde si cat de departe vrei sa ajungi, sau ce iti doresti cand, unde si cum!

| Meineherz explică (pentru Vasile_Cristi_1976):

Mda. Locul si momentul "potrivit" asta ca sa schimb putin sensul. Cam asa e, poate nu sunt pregatita, la urma urmei tot copila sunt...Chiar daca am 17.

| Vasile_Cristi_1976 a răspuns (pentru Meineherz):

Multi inainte, sa fi sanatoasa si eu cred ca esti pe drumul cel bun, este super ok sa porti astfel de discuti, pentru ca niciodata nu avem sa le stim sau sa le invatam pe toate, tot inainte!

| Meineherz explică (pentru Vasile_Cristi_1976):

Multumesc de incurajari.

| Vasile_Cristi_1976 a răspuns (pentru Meineherz):

Unde ai fost am crezut ca nu mai esti?

| Vasile_Cristi_1976 a răspuns (pentru Vasile_Cristi_1976):

Daca mai intri, sunt cristuian pe mess!

| Beny_Vas_1997 a răspuns:

Da, un pic dar sa nu faca fite tongue

| Meineherz explică (pentru Beny_Vas_1997):

Dar pentru ca sunt o fata la locul meu, sa zic ca nu "se complica" prea multi cu mine.