| negat1ve a întrebat:

O intrebare pentru Capricorni happy Avanad in vedere ca, cred in zodiac in proportie destul de mare, sa zicem un 70%, chiar sunt curios. Eu de cateva zile incoace sunt cam indragostit... voua va suna ceva cunoscut? Mai sunt capricorni care li s-au aprins calcaiele sau sunt unicul?

Răspuns Câştigător
| AstroAlex59 a răspuns:

Iti dau o explicatie pur astrologica, nu-s capricorn deci nu ma cam potrivesc pe itemi intrebarii tale. Oricum iata explicatia Pluton, patronul Scorpionului care se considera a fi marele reformator este retrograd, ceea ce va aduce o schimbare majora in viata noastra. Acest pluton analizeaza acum toate faptele noastre pana la acest moment in functie de ele pedepseste sau premiaza, Pluton retrograd aduce cu sine lectii impotrtante unele fericite altele nu prea in fine in cazul tau clar e vorba de o recompnsa. Daca ai intrebari lagate da astrologie sau celelalte stiinte ezoterice le astept cu placere.

| negat1ve explică (pentru AstroAlex59):

Stiu ca planeta Pluton se afla din 2008 in zodia mea si va sta pana in 2024. Stiam si faptul ca PLuton este guvernatoare pentru zodia scorpion, coincidenta face ca eu m-am indragostit de o scorpioanca, si planeta mea ( Saturn) se afla pentru 3 ani in Scropion, deci am cam facut schimb de planete. Pluton a inceput de ieri sa fie retrograd pana pe 20 septembrie. Nu de mult a inceput sa ma pasioneze si pe mine astrologia, si chiar incep sa cred ca destinul ne este scris in stele.

| AstroAlex59 a răspuns (pentru negat1ve):

OK, observ ca stii cum lucreaza astrologia...dar mai trebuie lucrat daca doresti sa sttapanesti acesta stiinta ezoterica. Cat despre tine si realtie pe 15 aprilie Venus este in domiciliu (Taur). Taurul este zodia oglina a scorpionului si una din treiada zodiilor de pamant prin urmare relatia voasra sa va consolida pe parcurs deoarece Venus nu se prea grabeste sa „plece de acasa" laughing Deasemenea pe 20 aprilie Soarele intra in Taur accesti poveste cu voi doi, deci primiti energia necesara pentru a evolua... prin urmare va fi o conjunctie Venus Soare ceea ce expeima o puternica apartenenta si un sentiment de iubire. Iar pe 25 aprilie este Luna plina si eclipsa partiala de luna, in Scorpion, asta ii permite scorpionului sa isi rearanjeze sentimenetele si sa cinsolideze relatia, este un prea-plin energetic de care scorpionul de bucura happy Iar pe 1 mai Mercur intra in zona Taurului aducand ratiune si gandirea in realtie prin urmare relatia se bucura atat de sentimente cat si de ratiune. Numai bine iti doresc si daca ai intrebari voi raspunde cu drag.

| negat1ve explică (pentru AstroAlex59):

Mersi frumos pentru toate aceste informatii, deci din cate am inteles, totul pare sa mearga bine, acum sa speram si sa vedem daca va fi asa.

| AstroAlex59 a răspuns (pentru negat1ve):

Da avnd in vederea ca informatiile au caracter general nu-s sigur ca totul se va intampla asa fiecare persoana are o pozitionare a planetelor unica,

23 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Eu sunt sagetator, si nu m-am indragostit inca. inseamna ca urmeaza. oricum planetele-mi zambesc, am sa bag si la lotto

| nesuferit a răspuns:

Daca crezi in zodiac, mie mila de tine

| negat1ve explică (pentru nesuferit):

Apreciez, dar nu e nevoie! Avand in vedere ca se potriveste mai tot ce am citit, bineinteles tin sa specific ca nu intodeauna, de ce sa nu cred? Citeste doar de curiozitate pentru tine, si poate ce ai sa descoperi se va potrivi si vei ramane placut surprins. In oirce caz, daca nu esti capricon, nici nu trebuia sa fi raspuns, dar oricum mersi! Salut.

| nesuferit a răspuns (pentru negat1ve):

Citeam horoscopul, si mi se potriveau cam toate zodiile, mai putin a mea.

| negat1ve explică (pentru nesuferit):

Si la mine se mai intampla asa. Trebuie sa cauti pe mai multe site-uri, ca doar nu cum ar zice pe un site asa se intampla la toate milioanele de capricorni sau ce zodie esti tu. Sunt zile, saptamani poate chiar luni care nu mi se potriveste nimic din ce zice, dar si cand se potriveste asa este. Iar tinand cont de caracterul nativului, calitati, defecte sa stii ca chiar asa este! E buna si treaba asta ca iti face oarecum o idee despre o anumita persoana.

| BonneLess a răspuns:

Eu una sunt pesti si nu cred in horoscop, adica nu ma influenteaza astrele cu nimic. Nu toate persoanele din zodia capricorn sunt la fel, daca tu te-ai indragostit nu s-a indragostit toata lumea. Si mai e si chestia aia cu superstitiile, le urasc!

| negat1ve explică (pentru BonneLess):

Nici nu am zis si nici nu m-am referit la asa ceva, ca s-ar fi indragostit toti capricornii, a fost o simpla curiozitate de-a mea sa vad daca mai este cineva care i se intampla. Mai am un prieten capricorn si culmea, a patit la fel ca mine! Doar nu s-or indragosti acum totate milioanele de capricorni, dar voiam sa vad daca e oarecum probabil ce citisem la acest nativ pentru aceasta luna tongue

| mimiwewem a răspuns:

Hmm. Și eu sunt capricorn, și cred în zodiac. Totul ți se pare că e în roz când te gândești la acea persoană. Nu ești unicul.Capricornul se potrivește cu zodia Taur... Hm.love struck

| Azµre a răspuns:

Zodiacul este o prostie. Nu zodiacul este cel care te definește ci personalitatea ta.

| Wøodenpints a răspuns:

Aşa-i, sigur te-ai îndrăgostit doar din cauză că eşti capricorn.

| negat1ve explică (pentru Wøodenpints):

A fost o simpla curiozitate sa vad daca mai sunt si alti capricorni care s-au indragostit luna asta, asa cum citisem eu in zodiac. Cum ca luna aprilie putem avea relatii amoroase sau intalni pe cineva special care sa ne puna inima pe jar. La mine si la un alt prieten coincidenta a facut sa fie asa.

| Wøodenpints a răspuns (pentru negat1ve):

Chiar nu-mi pasă cum stai tu cu viaţa amoroasă. Dar să crezi că cuiva i se poate întâmpla ceva asemător cu ce ţi se întâmplă ţie doar pentru simplul fapt că sunteţi născuţi în aceeaşi perioadă a anului, mi se pare ceva imbecil.

| andreeamihele a răspuns:

Capricornii sunt considerate persoane sensibile, sentimeltale si fragile. E normal sa fi sentimental daca esti caprocorn. Plus ca vei avea succes cu persoana respectiva deoarece capricornii sunt considerati ca fiind cele mai adorabile persoane.

| AstroAlex59 a răspuns (pentru andreeamihele):

Am o intrebare ai studiat oare fundamentele astrologiei ca sa faci chiar si acesta caracterizare genreala si minimalista a zodiei Capricorn? Astept raspuns

| alionadoareu a răspuns:

Si eu sunt capricorn. Sa stii ca (virgula) capricornii se indragostesc foarte greu. De obicei isi trec alegerea prin toate filtrele posibile. Daca ai renuntat la filtre inseamna ca te-ai indragostit, Dar ai grija, poate fi ceva hormonal, nu neaparat sentiment real. Acum ceea ce spun eu aici se refera la un tablou tipic capricornului insa depinde foarte mult de ascendent.

| negat1ve explică (pentru alionadoareu):

Nu am mai simtit sentimentul asta de indragosteala de mai bine de 4 ani, si coincidenta a facut ca citind horoscopul pe luna aceasta am aflat ca ma pot indragosti si chiar asa s-a intamplat!

| SummerxD a răspuns:

Eu sunt capricorn! Si da sunt indragostita rau rau!

| sdmdkff a răspuns:

Sunt si eu capricorn...dar nu sunt de loc indragostita...:d

| nesuferit a răspuns (pentru sdmdkff):

Asta pentru ca nu mai intalnit inca pe mine