| Negrean a întrebat:

O intrebare pentru femei.
Voi cam cat timp va doriti sa dureze o partida de sex, si de cate ori pe saptamana? Ca si o medie?
In maxim 3 minute sotia mea ajunge la orgasm iar urmatoarea partida o mai vrea doar dupa doua saptamani, in rest daca o facem, o facem doar pentru mine, ea doar sta pe spate si nu simte absolut nici o placere. Ea afirma cum ca eu as fi bolnav cu sexul asta de vreau atat de mult, o data la doua/trei zile. Voi ce ziceti, ce sfat imi dati?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MGEORGESCU a răspuns:

Oarecum sensibil subiectul, si spun asta pentru ca e clar ca cineva nu face ceva bine. Solutia pentru asta e la amandoi, tu ai putea incerca sa vorbesti cu ea pe subiectul asta si sa ii explici cat de mult conteaza asta pentru tine(sa nu cumva sa duci subiectul atat de extrem incat sa se simta fortata sa faca asta sau sa o faca pentru tine) si pentru voi ca sot si sotie. Trebuie sa gasesti o metoda prin care sa-i faca si ei placere sa faca asta, sa-si doreasca asta, sa-ti ceara asta. Nu e normal sa aveti relatii intime o data pe luna si atunci trasa si fortata, asta trebuie sa vina natural ca baza fizica a iubirii dintre voi, cu parere de rau iti spun si cred ca si tu stii asta, iubirea ajunge sa se duca daca nu-i impartasita si pe plan sexual. Si nu esti bolnav ca iti doresti relatii intime cu ea o data la 2/3 zile, nici in fiecare zi n-ar fi o boala daca asta iti doresti, ai cu cine si va face placere amandurora. Sfatul meu e sa vorbesti cu ea deschis despre asta, poate e ceva din ce faci si nu-i place, poate nu i-ai descoperit zonele erogene, incearca in ziua din luna asta cand mai prinzi asemenea activitati sa o faci diferit si poate cine stie ai noroc si pe a doua zi. Inca ceva, dupa finalizarea contactului sexual nu va ridicati si fiecare pleaca intr-o directie sau alta, mai stati unul langa altul, va sarutati, va mangaiati, va alintati etc, eu personal iubesc chestia asta. Succes iti doresc!

| Negrean explică (pentru MGEORGESCU):

Am discutat de n ori cu ea, dar raspunsul vine "in mintea ta numai sex este". Tot corpul i l-am "cercetat" si nu prea am gasit zone erogene, orice punct al corpului il mangai sarut este ca si cum îi mangai palma, asta este raspunsul ei. Dupa finalizare chiar imi place sa mai stam imbratisati sa ne mai sarutam, dar ea imediat se ridica sa plece la dus. I-am explicat ca ar fi bine/frumos sa mai stam cateva minute dupa.

| MGEORGESCU a răspuns (pentru Negrean):

Tind sa cred ca ea a devenit un pic cam nepasatoare la adresa acestui subiect, fie are o problema, fie i se pare normal ca doar tu sa ii acorzi atentie si sa te straduiesti sa fie bine, fie are pe altul...cel putin din punctul meu de vedere e ciudat. Citind si alte comentarii ale tale am observat ca pana si la saruturi a devenit imuna, ceea ce inainte nu era, eu personal nu inteleg atitudinea asta a ei. Undeva, ceva e deosebit de aiurea, incearca sa afli provenienta acestei stari de refuz continuu, altceva nu stiu ce sa mai zic.

| Negrean explică (pentru MGEORGESCU):

Multumesc de raspunsuri si sfaturi. Am sa ma straduiesc in continuare sa caut o rezolvare la aceasta problema. Nu vreau sa ajung in stadiul de a avea o amanta. Pt mine familia este ceva sfant. Apropo, ea chiar imi zice ca eu sunt "femeia" in acesta relatie, deoarece eu sunt cu surprizele, atentiile, afectiunile, chestii dintr-eastea romantice.

| MGEORGESCU a răspuns (pentru Negrean):

Sper sa gasiti solutia pentru aceasta problema si sa va bucurati pe deplin unul de celalalt, succes iti doresc!

35 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil, ii produci sotiei tale un orgasm clitodian si cam atat. Acesta este echivalentul umei masturbari, lipsind cu desavarsire orgasmul vaginal, care da niste satisfactii pe care ti le-ai dori non stiop, daca ai simtii asa ceva.
Asa s-ar exlica lipsa ei de pasiune pentru sex, ca nu simte nimic vaginal.
Imi pare rau sa-ti spun, dar esti slabut tare in pat, daca nici dupa atata vreme nu ai reusit sa-ti satisfaci sotia si sa te doreasca in pat.
Nu-ti fa probleme, ca tine sunt 80% dintre barbati, care ori nu au un instrument lung si gros cu care sa atinga peretii vaginali (atingand punctele erogene, care dau placere intensa), ori se termina prea repede, si femeia nu apuca sa se excite si nici sa ajunga la orgasm, ori pur si simplu nu au habar cum sa-si manipuleze organul, ca sa produca placere.
O femeie care a avut orgasm vaginal, isi doreste sa faca sex foarte des pentru ca produce o placere de nedescris.
Te-as sfatuii sa pui mana si sa studiezi cum sa satisfaci o femeie, daca nu vrei sa-si faca un amant, care stie sa satisfaca, Pentru ca zilnic fiind frustrata si nesatisfacuta, ajunge sa descopere sexul si orgasmul vaginal, in alta parte.

| Negrean explică (pentru Violleta2022):

Ea, de la inceputul penetrarii isi stimuleaza clitorisul, zice ca atata timp cat nu-l stimuleaza nu simte nimic. De dotat sunt ok, zic eu, cate o data acuza dureri de la erectie prea puternica dar folosim lubrifiant din plinse rezolvam problema. De terminat nu ma termin repede, trebuie chiar sa ma concentrez bine sa termin deoarece ea ma roaga sa termin. De atatia ani tot ce-mi "cade" in mana despre cum sa satisfaci femeia citesc si incerc sa pun in aplicare. Îi tot explic si ei sa-mi zica ce/cum ar vrea cum iar place si raspunsul vine "cum vrei tu".

| Violleta2022 a răspuns (pentru Negrean):

Dar tu esti de lemn?
De ce ea isi stimuleaza clitorisul, cand asta este treaba ta sa o exciti si sa-i produci placere?
Este chiar jenant sa spui ca folosesti lubrefiant, asta insemnand clar ca nu esti capabil sa exciti fata aia, ca de era exccitata, atunci era foarte umeda si sexul se face f usor.
Eu spuns a mai inveti tehnici de preludiu, ca nu ai habar ce trebuei sa faci.
Se pare ca tot ce ai citit pana acum nu are nici o valoare, daca nu stii nici macar atata lucru!
Sexul produce placere cand ambele organe sexuale (si al tau si al fetei) sunt excitate foarte bine. ori fata este uscata, daca voi folositi lubrefinat...
Ma rog, folosirea lubrefiantului este indicata la femeile care au intrat la menopauza, sau la sexul anal. dar in cazul tau... ce motive ai sa stai de lemn langa o tinerica si sa n-i faci un oral, ca sa o pregatesti de sex?

| Negrean explică (pentru Violleta2022):

Isi stimuleaza clitorisul cu un ou vibrator, dar doar in timpul penetrarii. In timpul preludiului chiar îi stimulez clitorisul cu atingeri usoare (exact asa cum vrea ea) si cu un oral pe placul ei. Daca am citit degeaba pana acum, te rog da-mi un link ceva ce crezi tu ca ar fi ok de citit si aplicat. Intrebarea este oare celelalte partenere (7 la numar), inainte sa-mi cunosc sotia, de ce se udau fleasca si aveau mai multe orgasme intense intr-o singura partida, pentru ca eu sunt de lemn si nu stiu sa excit o femeie?

| Nyarlathotep a răspuns (pentru Violleta2022):

Ceva imi spune ca esti singura cuc, ca nici un barbat nu te suporta. Tu obisnuiesti sa dai vina pe barbati pentru propriile tale neajunsuri si cu orice ocazie? Nu e vina barbatui ca esti frigida. De asemenea mi se pare amuzant cand zici ca un barbat nu stie sa-si manipuleze organul, in masura in care tu esti femeie, si nu barbat. Te-ai gandit vreodata ca penisul este "manipulat" si de faptul ca femeia poate e urata, dizgratioasa, antipatica, insuportabila etc? Vad ca nu pierzi nici o ocazie sa demonstrezi prin comentariile tale, cata misandrie zace in tine.

Am avut neplacerea sa citesc un raspuns d-al tau la o intrebare legata de casatoria pentru barbatii de 40+ ani. Ai dat drumul la robinetul cu injosiri iar asta denota cat de Solo Percutia esti si cat de mult ti-ai dori sa fi ceruta in casatorie. Ai o frica paralizanta de singuratate in tine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Total gresit!
Sunt maritata de f multi ani si am copii mari. Nu sunt singura, iar asta o pot confirma cateva persoane de pe acest site, care ma cunosc personal si stiu cat sunt de alintata si rasfatata de sotul meu.
Total gresit si cu frigiditatea, iar ai dat cu batul in balta, probabil ca esti un mic misogin care-i incapabils a satisfaca o femeie si atunci da vina pe femei.
Nu-i nimic, te iert si sincer, imi este o mila teribila pentru frica si incompetenta ta, dar pot sa-ti spun ca-ti vei gasi si tu o femeie, daca vei invata sa respecti femeile si sa le vorbesti frumos.

| Oinadszx a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Exact frate ai dreptate, respect

| Violleta2022 a răspuns:

Esti tare departe de adevar baiete... dar cand ai un organ mic, incapabil sa satisfaca o femeie, ai impresia ca femeia nu face nimic.
Cum ar putea face femeia aceea sa faca ceva, daca organul tau este incapabil sa o gadile acolo unde trebuie? Tu nu vezi ca te contadamni singur? O femeie care simte ceva inauntru, se exteriorizeaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand sexul al tine dureaza 2-3 minute, este nromal sa crezi ca tu faci toata treaba, fiindca femeia nu ajunge sa se excite sau sa aiba orgasm, in aceste conditii.
Jenant sa vii sa afirmi acest lucru, cand nu cunosti nimic despre femei, iar in plus esti incapabil sa duci o femeie la orgasm.

| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, imi este tare mila de tine si de handicapul tau, dar chiar nu te pot ajuta.
O sa mai inveti tu despre sex cand mai cresti si aflii cu ce se mananca el. pana atunci, incearca sa fii respectuos pe acest forum, ca nu ai habar cu cine discuti.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti mic si nu ai habar cu ce se manaca sexul, taci din gura fiindca risti sa te faci de rusine, mai ales cand confunzi laba cu sexul.
Te sfatuiesc sa fii respectuos pe forum, ca nu toti avem anisorii tai.

| mihai69 a răspuns:

Virgină la 24 de ani... nu e neobișnuit, dar mă face să cred că nu e(ra) prea atrasă de sex și se pare că acum i-a mai scăzut libidoul.
Multor femei li se întâmplă asta după ce nasc.
Fostei mele soții nu știu cât îi plăcea sexul, dar și-l dorea mai mult ca „tratament" (cică nu e bine să nu primească pentru un timp prea îndelungat ceva spermă în vagin). Ajungea și ea la orgasm, dar nici în ziua de azi nu sunt sigur că o făcea (și) pentru plăcerea ei, sau doar pentru mine și (eventual) ca să aibă ce dorea în interior...
Încearcă să căutați împreună o rezolvare, sau măcar să obții înțelegere din partea ei și să ai o parteneră pentru sex în afara căsniciei. Dar asta nu prea e o soluție...

| relian a răspuns:

laughing ce parere sa am una normala desigur.Toti oamenii sunt normali,bine exceptand pe cei cu probelem, pe bolnavi si asa mai departe.
Referitor la sex orice om este normal, nevasta ta este normal, la fel si tu.
Singura problema la voi este ca NU VA POTRIVITI laughing deci v-ati casatorit asa dupa vant, dupa cum a batut vantu, asa ca aum ai 2 optiuni. Divortezi siti cauti una cu care sa te potrivesti,ori accepti situatia,asa cum se pare accepta si ea,sta sa-ti faci tu treaba laughing

Chestia este ca nu te simti tu bine stiind asta,cel putin asa cred,e si normal sa fie asa,placerea partenerului ar trebuie sa-ti faca si tie placere,daca chestia asta lipseste nu mai iese treaba buna.

Deci inainte sa te insori era bine sa fi stiut ce faci,ca doara nu ati facut sex dupa casatorie,banui ca nu sunteti din aia religiosi grav laughing
deci tu ai stiut probabil lucru asta dinainte,deci trebuie sa te fi gandit,trebuie sa iti fi pus intrebarea,pot sa stau cu o femeie asa toata viata?
Ce sfat sa iti dau? Dai viagra,ii mai vine pofta mai des si ei,asa va rezolvati impreuna. Vorbesc f serios, sunt pilule voagra si pentru femei.
Sincer nu am gasit o femeie sa vorbesc fata in fata cu ea despre chestia asat, sunt doara ce gasesti pe net, as fi fost curios asa sa intreb cum actioneaza, dar sigur are efect, asa am aflat la mana a 3 a sa zic.
3 minute si la 2 saptamani e de naspa sincer acum.Nu ai spus nici cati ani aveti.
Si eu am avut odoata o prietena asa,, dar la aia si 3 minute alea nu prea erau cine stie ce laughing asa ca am mers mai departe, am zis las ca gaseste altul ca si ea, asa a si fost laughing a gasit altul pentru care sexu nu-i asa de important, acum sunt happy amandoi laughing
Asa decat 3 minute si aia tot,mai bine stau singur, fac ce vreau, cand vreau, nu mai am si responsabilitatea altei persoane.
Dar depinde de fiecare, de cati ani ai.
Cum am spus de cate ori pe zi sau de cate ori pe luna asta depinde de fiecare persoana, dar totu este normal si odata la luna si odata la 6 luni,am vazut asa cazuri, sunt normali, asa le cere lor organismul, asa sunt din fabrica.
Tu esti din cate spui mai activ, vrei sigur in fiecare zi, dar ai fi multumit si la 3 zile daca ai avea cu cine laughing.
Cam asa stau lucrurile,nu poti sa s chimbi tu o femeie sa faca sex mai des,este ca si cum tu ai incerca sa maninci si nu-ti este foame deloc ce faci? Maninci asa putin daca esti fortat si te simti cum? Naspa desigur, deci cam la fel sta treaba sin cazul asta.
Sexul trebuie sa vina, sa ceara organismul lucru asta.
Incearca o viagra de femeie, zii sa o ia si vedeti ce efect are, apoi revina si ne zi si noua, asa mai ne informam si noi.
Bafta

| Freya1 a răspuns:

După atâţia ani de stat împreună e oarecum normal să nu mai vrea chiar în fiecare zi, doar că dacă te acuză că ai o obsesie sigur ceva nu e bine. Poate nu mai este atrasă de tine, poate mimează orgasmul sau chiar are pe altcineva.
Cred că ar trebui să o laşi un pic pe ea să îşi dorească să faceţi dragoste pentru că dacă tot o vei presa tu se va plictisi.
Eu după 7, 8 ani de relaţie facem poate nu chiar zilnic dar la două zile tot făceam ceva. Acum în relaţia mea actuală când suntem împreună măcar o dată facem pe zi (poate şi pentru că suntem la început).
Eu cred că ar trebui să fi mai atent cu ea, să faci câte un gest romantic, să comunici cu ea şi să nu îi mai ceri un timp. Dacă mai ţine cât de cât la tine va lua ea iniţiativa după un timp.

| SkyPilot a răspuns:

Esti sigur ca are orgasm? Ii poti simti contractiile in partea de jos a abdomenului.
Daca doamna coopereaza, mergeti la un sexolog.
Cand zice ca nu simte nimic: Incercati alte pozitii. Incearca sa creezi un mediu placut - lumanarele, muzica romantica, arome, flori. Fa-i declaratii. Fa-i un masaj cu ulei.
Ceea ce doresti mi se pare normal.

| Negrean explică (pentru SkyPilot):

Da, îi simt contractiile vaginului cand are orgasm. Am incaercat tot felul de pozitii, dar degeaba. Toata ziua-i fac declaratii chiar si sms-uri, ador sa fiu romantic cu ea.

| sofisis a răspuns:

Nu este deloc normal. Bine, sunt persoane care efectiv nu au apetit sexual. Cunosc si eu. Dar cred ca e tare greu sa stai asa....cu 3 min de sex pe luna. Incearca o comunicare sincera. E adult, nu cred ca nu stie ca barbatii, in special, au nevoie de eliberare sexuala des. Incearca sa o mai provoci cand si cand, cu poze, mesaje mai nebunatice, complimente. Poate nu se simte sexy. Poate ca nu se considera femeie si nu se poate bucura de sex. Propune-i un ajutor extern de specialitate. Eu ca femeie as innebuni de draci daca barbate-miu m-ar f... o data pe luna cate 3 minute. Cred ca I-as sparge toata vesela in cap. laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Ce complimente sa-i facã? Nevastã te strâng de gât daca nu faci sex mai des laughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu asa iti complimentezi nevasta, e treaba ta. Nevasta sau nu, e tot femeie. Ne plac complimentele si ne place sa stim ca suntem dorite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Nu mã refeream sa-i spunã asta si nu cred cã trebuie sa-I mai facã complimente daca se iubesc. E clar ca problema e la el in viata lor sexuala, banuiesc si eu ca nu vrea des daca el doar se pune peste si dã 2-3 minute din fund.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu ii mai spuna complimente? Normal ca trebuie sa ii spuna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Pãi si ea lui? Tu de ce nu iti complimentezi barbatu, asa de mult il iubesti.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Il complimentez pentru ca asa imi vine sa fac. Daca nu ar exista iubire, nu ar exista nici complimente. Si normal ca ma astept sa ma faca sa ma simt femeie si dorita. Sa ma incite si sa ma provoace. La fel cum si eu fac. Trebuie sa fie din ambele parti treaba. Altfel e degeaba.

| HadesSs a răspuns:

Sa nu cumva sa ii produca altcineva placere, de aia nu mai are chef de tine poate e prea epuizata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa discuți cu ea, sa-i spui de ce ai nevoie, sa încerci sa o provoci mai des, nu ar trebui sa fie imună la săruturi/mângâieri care sa ducă apoi la sex.Sa vezi de ce nu vrea mai des, poate nu se simte confortabil in pielea ei, nu are încredere in "abilitățile"ei de a te satisface.Normal oricum nu e.

| Negrean explică (pentru anonim_4396):

Chiar cred ca este imuna la saruturi mangaieri, ceea ce ea nu-mi ofera aproape deloc, saruturi si mangaieri. Si in casa cant trec pe langa ea, o mai "ciupesc", sarut, tot felul de joculete, la care ea imi zice "stai in loc, ce te tot apuca"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Negrean):

Făcea asa si înainte sa va căsătoriți?

| Negrean explică (pentru anonim_4396):

Daca te referi la sex, da, la fel si inainte, daca te referi la saruturi mangaieri, nu, nu era asa inainte.

| eugeniu2020 a răspuns:

Iti zic parerea ca de la barbat la barbat - esti un fraier, un mare fraier.
sa faci sex asa de rar e naspa de tot, o viata nasoala.
nu stii a seduce femeia pentru a vrea sex cu tine, fiindca dai in ea ca boul si te termini imediat, fare preludiu, de asta si nu vrea sex saraca femeie cu tine!

| Negrean explică (pentru eugeniu2020):

Preludiu îi fac, mangaieri, sarutari, îi fac si oral, muzica in surdina, am incercat si cu filme de adulti dar degeaba. Si nu dau ca bou si nici nu ma termin imediat, ea se termina imediat, chiar nu inteleg unde ai citit tu chestile astea.

| Negrean explică:

Apropo ca si detalii: suntem impreuna de 13 ani, 24-25 de ani am avut cand ne-am cunoscut, avem si un copil. Ea a fost virgina cand ne-am cunoscut si de la inceputurile relatiei ea nu a fost "inebunita" dupa sex, eu atunci am considerat ca iubirea dintre noi este mai importanta nu sexul, am sperat ca acesta va veni in timp, dar se pare ca m-am inselat.