| mari1212 a întrebat:

Eu si iubitul meu suntem impreuna de un an. Problema mea este ca atunci cand facem dragoste nu mai e ca la inceput sa dureze o partida f mult, acum cred ca in maxim jum de ora e gata, iau eu nu am niciodata orgasm. Cum ar trebui sa-i spun? Partidele voastre cam cat dureaza si cate prezervative folositi in medie o data?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In afara de a-i spune in modul cel mai direct ca actul sexual nu-ti mai ofera placerea si satisfactia dorita, fiindca el se termina prea repede efectiv pe tine te lasa de fiecare data ''cu ochi-n soare'', cum se spune in astfel de situatii. El este dator sa incerce sa schimbe ceva in modul in care decurge activitatea sexuala, ori prin a lungi efectiv sexul ori prin a intretine si alte activitati care sa te faca sa ajungi si tu la orgasmul mult dorit. Spune-i ca NU este vorba de a-i reprosa ci de o dorinta fireasca de-a ta. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Simplu, calm, frumos încercând să nu pară că-l acuzi sau că îi reproșezi ceva pentru că va lua o atitudine defensivă. Dacă îi spui pe tonul pe care îi vorbești în mod normal va fi mai receptiv.

| Freya1 a răspuns:

Păi stai putin,jumate de ora cu preludiu sau actul in sine durează atat? Ca daca doar actul durează jumate de ora este deja foarte mult pentru un act sexual, daca durează jumate de ora cu tot cu preludiu atunci actul in sine adica pana are orgasm cat durează din jumate a aia de ora?
Tu daca nu mai ai orgasm nu e neapărat doar din timp problema, poate sa fie din faptul că nu este mai atent si pasional, ca nu va oferiți destul preludiu până sa te exciti si tu, nu mai esti atrasă de el sau faceti prea des.Pot fi multe cauze de aceia trebuie comunicare.

| mari1212 explică (pentru Freya1):

Jumatats cu tot cu preludiu
Il iubesc enorm si reciproc, deci asta nu ar fi o problema
Poate facem prea des. laughing

| Sofer a răspuns:

Te exciti destul de mult cand faci sex protejat? A mea cu prezervativ nu simtea mare placere. cel mai bine simtea fara.