| -TattO- a întrebat:

O intrebare pentru fete.

Dece aveti obiceiul in timpul sexului(actului sexual) sa puneti mana in zona intima si sa... sau doar sa puneti. Sa nu ma exprim in alte sensuri.

E instinct? simtit placere mai mare asa? sau va doare asa de tare?

as vrea si eu niste raspunsuri serioase

7 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

In zona intima se afla un punct sensibil care se numeste clitoris. Daca in timpul penetrarii acel punct este si el stimulat, placerea poate deveni maxima.

| εїз a răspuns:

Da. crede-ma. ele se simt foarte foarte bine.

| Adyna_2391 a răspuns:

Buna, nu e vorba de durere ci doar de placere, orgasmul este mult mai intens daca in timpul penetrarii este stimulat si clitorisulhappy

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Poate fi şi instinct, dar şi plăcere. Şi băieţii ar trebui să facă la fel, măcar din instinct, şi plăcerea ar fi reciprocă.

| Antonia19989 a răspuns:

Când pui o întrebare, încearca să o formulezi în aşa fel încât să o înţeleaga şi cel ce o citeşte!

Dacă te referi la clitoris. Da, stimularea clitoriana îi oferă femeii mult mai multă plăcere decât penetrarea vaginală și îi este mult mai ușor să atingă orgasmul! clitorisul este foarte sensibil atingerii, și trebuie tratat ca atare.

| -TattO- explică:

Misto... deci asa vine placerea mai repede.

am retinut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce de specialiste domne