| 90210 a întrebat:

O intrebare pentru fete. Mereu am avut menstruatia neregulata. Problema este ca pe 28 decembrie am avut mici sangerari. Prima data am crezut ca imi vine menstruatia si pe 31 Decembrie a avut un flux obisnuit. Pe 1 Ianuarie s-a oprit, dar tot aveam sangerari rozalii si cateodata sange din acela uscat. Problema este ca de pe 1 Ianuarie tot o tin asa si am unele zile in care am sangerari rozalii, altele in care e sange rosu aprins si altele in care am sange uscat. Nu port tampon sau absorbant pentru ca nu am nevoie, nu curge mult. De aproape o luna tot am asa sangerari si vad ca nu se mai opreste. Sunt 0% sanse sa fiu insarcinata. Voua vi s-a intamplat asa ceva vreodata?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Starea de sanatate a aparatului tau reproducator in ansamblul sau este grav/sever afectat. Din acest motiv situatia ta actuala este cu totul anormala si deosebit de ingrijoratoare din moment ce se produce si are loc sangerare amintita si practic continua de aproape o luna de zile. In cazul in care ciclul menstrual NU este FOARTE bine reglat si lungimea ciclului menstrual prezinta de la un ciclu la altul diferente care depasesc 4-5 zile, in astfel de situatii aplicatia ''calendar menstrual'' NU poate fi folosita fiindca datele/informatiile oferite sunt complet eronate, gresite total incorecte. In situatia ta consultatia ginecologica este mai mult decat necesara, fiind de fapt obligatorie. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să mergi la un ginecolog, nu prea e normală situația.

| croissant a răspuns:

Buna si eu am menstruatie neregulata. Mergi la un consult ginecoloc sa iti prescrie ceva pentru aceasta problema sau instaleaza aplicatia calendar menstrual pentru a afla cand urmeaza sa vina, functioneaza!

| 90210 explică (pentru croissant):

Am aplicatia Clue, dar tot nu ajuta la nimic. Am pauze si de cate 3 luni...chiar nu pot sa stiu cand vine sau nu. Ma enerveaza ca tot sangerez de o luna. Cred ca pana la urma o sa ma duc la un consult ginecologic.