| anonim_4396 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati, sunt insarcinata in aporape o luna, am facut testul si a iesit pozitiv. De 3 zile imi curge un lichid rosu-moaroniu insa nu curge mult. Am citit undeva ca e normal, insa problema e ca azi am eliminat pe absorbant un fel de membrana subtire (nu era cheag de sange, pentru ca am auzit ca unele femei pot elimina), nu stiu exact ce e. Sunt foarte speriata si foarte ingrijorata. se poate sa fi avut un avort spontan sau ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca iti doresti cu adevarat acel bebe, te vei adresa cat mai urgent unui medic eventual la urgenta, nu cauta rezolvare pe site ca nu e o raceala.e in joc viata copilului tau si nu numai, asa ca, fuguta la urgente ori maine dimineata la medicul de familie
Multa sanatate si o zi frumoasahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

URGENT la un control ginecologic!
Preferabil, chiar la Urgenţă/Camera de Gardă Ginecologie...

Poate fi vorba şi de un avort spontan - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......cinii_1051

http://www.qbebe.ro/......ul_spontan

http://www.copilul.ro/sarcina/avort-spontan/Avortul-spontan-a2204.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, mergi frumusel la medic, nu te juca cu sanatatea si soarta ta.

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Nici o sângerare în timpul sarcinii nu e buna, oricât ar fi ea de comuna.

Posibilitatea e un avort spontan, dar poate fii și altceva, nu trebuie sa ne gândim tot timpul la cei mai rău. Oricum trebuie consult de urgenta ginecologul

Multa bafta! happy