| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru fete:Voi cat de des va schimbati lenjeria intima? Nu de alta dar am vazut o intrebare pe TPU, in care fetele dezbateau daca 6-8 ore este prea mult?

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Zilnic.
Iti schimbi lenjeria intima de cateva ori pe zi daca esti la menstruatie, sau e vara si foarte cald, sau ai ceva probleme, infectie.Dar daca nu cred ca e ok o data pentru ca nu stiu daca poti sa mergi cu chiloti dupa tine peste tot.

| Quassaar a răspuns:

Ce mă bucur că sunt bărbat?

| aDEeLAa a răspuns:

Imi schimb lenjeria intima de cate ori fac dus. De obicei, in fiecare seara. Mai sunt si cazuri cand ma spal de 3 ori pe zi, dar mai rare.

| Sara1248 a răspuns:

Dupa ce fac dus, adica in fiecare seara. Exista absorbante zilnice pe care le poti schimba de doua sau de mai multe ori pe zi. happy

| TsunadeSama a răspuns:

6-8 ore? Ciudat, daca sunt plecate undeva toata ziua isi iau in geanta de rezerva? Dubios sa calculezi in ore, eu as zice zilnic, indiferent de ore sau meh. Sunt curioasa, daca 6 ore e prea mult isi vor pune si in ghiozdanel?

| anonim_4396 explică (pentru TsunadeSama):

Erau ceva scolarite care dezbateau aceasta tema deci...