| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare stupida. De ce cand iubesti trebuie sa suferi?crying

Răspuns Câştigător
| Micheline a răspuns:

Un filozof spunea asa:"Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata..."De obicei suferi din dragoste atunci cand iubirea nu iti este impartasita de persoana pe care tu o iubesti.Intr-un mod ciudat totusi suferinta te intareste si probabil este un mod de a arata ca intr-adevar iubesti cu adevarat. Dragostea toate le indura si toate le rabda.In dragoste totul se invarte intre suferinta si fericirehappyFii fericita ca stii sa iubesti si nu plange, mai trist de cei care nu stiu ce e aceea iubirewinking

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Foarte rar suferi din dragoste din vina "sorţii".
De cele mai multe ori suferi pentru că nu judeci cu mintea înainte să dai frâu liber sentimentelorwinking.

| mystik a răspuns:

Fiindca te indragostesti de cele mai multe ori de persoana nepotrivita...(

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Nu e stupida. De multe ori m-am intrebat si eu asta.
Cred ca din cauza faptului ca "orice clipa frumoase se transforma-n venin". sad

Pup.

| Markus_4003 a răspuns:

Pentru ca iubesti iar iubirea cere durere sacrifici cere totul happy de la tine

| TDGMeebu a răspuns:

Majoritatea fetelor pun suflet in relatii. Printre acele fete ma afu si eu...sigh
Si cum a zis si Mystik, ne indragostim de persoane nepotrivite, sau acele persoane nu ne merita deloc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa suferim, dar uneori, iubirea doare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt ca omul cand iubeste sufera din cauza vietii asa santem in lumea asta sa suferim si sa ne bucuram de aia exista si un diavol care ne aduce suferinta poate cand murim si mergem in rai va fi bine aia da sa nu avem pacate grave