| daniela17 a întrebat:

De ce doare iubirea atat de mult? de ce cand iubesti trebuie sa suferi?

Răspuns Câştigător
| marsy a răspuns:

A iubi inseamna a suferi, si cum multi fug de suferinta, putini stiu sa iubeasca! Asa ca iubesc doar cei care sh sufera!

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pentru ca uneori iubirea nu iti e impartasita.straight face

| PauLa.M a răspuns:

Asa vrea Dumnezeu...
Daca nu am iubi.nu am suferi...si daca nu am suferi...nu am simti ca traim.

| fabiola a răspuns:

Iubirea doare cand nu are aceeasi intensitate de ambele parti!

| sorin a răspuns:

Pai atunci cand iubesti cu adevarat pui suflet si cand intervine despartirea automat suferi, eu asa zic.

| Misterious a răspuns:

Asta e mersul lucrurilor ...simti ca iubesti cand suferi...

| Jupiter a răspuns:

Cine spune ca trebuie?

| ubitzika a răspuns:

Daca iubesti suferi pentru ca daca stii cu adevarat sa iubestii pui suflet intr o relatie si cand apar si cele mai mici certuri te doare chiar daca e sau nu vina ta... daca nu ai suferi inseamna ca nu ai iubi cu adevarat...trist dar adevaratsad

| alabala_4392 a răspuns:

Fiindca organismul uman e prevazut pentru moderatie. Tot ceea ce depaseste pragul firescului doare: frigul aspru iti tortureaza pielea, caldura excesiva duce la pierderea cunostintei, iar dragostea provoaca o grava anemie sufleteasca.

| ioana_9748 a răspuns:

Pentru ca pui suflet pentru persoana iubita ....si suferi daca te inseala sau altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ai suferi n-ai sti sa pretuiesti iubirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are logică ce spui! Cum să doară iubirea?!?!?! Durerea apare când se termină iubirea!