| goodyear a întrebat:

O iubesc avem un an impreuna, mi-a promis ca va renunta la virgintate insa acum s-a razgandit si vrea sa mai astepte cel putin un an. Ce credeti ca ar trebui sa fac? sa astept?

Răspuns Câştigător
| BlueDreams a răspuns:

Nu e '' sa astept''? ci e ''oare o iubesc atat de mult incat s-o astept''. Gandeste-te bine, nici tie nu ti-ar place sa te preseze cineva sa faci ceea ce nu esti pregatot sa faci, iar pentru o fata inceperea vietii sexuale e un pas important, care implica foarte multe lucruri, de la incredere in partener la incredere in ea insasi.Nu ai specificat varsta, dar daca are sub 16 ani inclusiv cred ca nu prea e vremea sa se gandeasca asa serios la acest lucru, insa daca totusi are de la 17 in sus, aici intr-adevar iti poti pune un semn de intrebare. Oare chiar nu e pregatita, sau nu e pregatita sa o faca cu tine? Gaseste ea ceva in comportamentul tau care o face sa nu aiba incredere? Daca ea ti-a promis ca va renunta la virginitate, clar tu ai facut presiuni asupra ei, iar asta nu se face. Ti-am spus totul depinde de varsta si de cat de serioasa e relaria voastra. Vorbeste cu ea si incearca sa afli de ce nu este pregatita, daca o sa vorbiti sincer sunt sigura ca ea isi va invinge temerile astea, oricum odata si o data tot va fi pentru ea ''prima oara''. Bafta!

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Orice ar fi nu merită să aştepţi! Sub nicio formă!
Da' tu ce eşti acolo? Papiţoiu' care o ţine frumos de mânuţă?
Acum depinde... dacă are sub 16 ani, aşteapt-o să facă 16... dacă are mai mult de 16, nu te lăsa vrăjit de orice ţi-ar spune!
Legal şi fiziologic îşi poate începe viaţa sexuală, cu condiţia să vrea.
Iar aici nu e vorba de pregătire ci de reavoinţă!
Spune-i şi tu: Ok, atunci aşteaptă-mă şi tu un an să revin la tine, între timp mă duc la altele. Ia vezi, îi convine? Pariez că nu.
Nu o lăsa să-şi bată joc de fiziologia ta.
Iubirea şi masochismul nu au nimic în comun. Sexul reprezintă NORMALITATEA într-o relaţie.
Mai era unul pe-aici care a stat 3 ani după una şi după aia l-a trimis la plimbare şi s-a culcat la 3 săptămâni cu altul.
Salut.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aşa e PeOAltaLume, nu poate fi doar reaua voinţă ci mai poate fi şi lipsa de atracţie. Oricum ar fi, nu merită să o aştepte.
Hai pa înapoi pe lumea ta!

| Mrlove a răspuns:

Intrebarea nu este daca sa astepti, este daca o iubesti atat de mult in cat sa astepti, pentru o fata virginitatea este ceva mai delicat ai si tu putina rabdare, daca tot vrei sa faci ceva spune-i ca ai si tu nevoile tele daca ea nu o sa accepte te duci la altele ( pentru o noapte zic big grin) asta o va face sa se gandeasca putin.

| RoxannaST a răspuns:

Tu știi cel mai bine... daca întradevăr ții la ea, așteapt-o. Și mai ales, tu știi cel mai bine care îți sunt limitele, dacă tu crezi că ai putea să o mai aștepți, că ai mai putea rezista 1 an și că merită să o aștepți... de ce nu? plus de asta, poate se răzgândește și vrea să o faceți mai devreme decât crezi.
Baftă! happy

| maryy a răspuns:

Pai cel putin eu nu-ti pot spune decat ca trebuie sa o astepti daca cu adevarat o iubesti.Pe tine ar trebui sa te intrebi acest lucru. daca merita sau nu asteptarea ta.Trebuie sa te gandesti bine daca si ea te iubeste, ca nu ar fi frumos tu sa o astepti un an si dupa sa-ti spuna sa mai astepti vreo 2-3 ani buni.Gandeste-te bine la ce simti pentru ea si daca chiar tii la ea merita sa o astepti.MULT NOROC!

| PeOAltaLume a răspuns:

@kongeriket vorbesti numai si NUMAI PROSTII! Nu este nimic logic din ce ai spus! Chiar daca are 17 ani poate simtii ca nu e pregatita. Nu e nici o vorba de reavointa! Asta e in capul tau! Sunt sigura ca la tine sexul conteaza 99. 9%!straight face doamne! Eu iti dau un sfat goodyear.nu te lua dupa el ca u ai de pierdutwinking