| NuAmGasitUnNume a întrebat:

O persoana care te-a ranit, merita o a doua sansa?

Răspuns Câştigător
| Iulian922 a răspuns:

Iarta-l mai bine. Chiar daca dovedeste ca nu te iubeste 100% incearca sa fi tu bun cu el/ea si o sa-si dea seama ca va iubiti

| ebolala a răspuns (pentru Iulian922):

Nu face asta!

22 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă este o persoană importantă pentru mine şi nu m-a rănit cu intenţie sau îi pare rău, da, merită o a doua şansă.
Dar depinde de adâncimea rănii dacă îi voi putea acorda această şansă sau nu.

| danifx2 a răspuns:

Nu cred

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cat esti in viata, daca ii pare rau, da.

| Patrăţel a răspuns:

''O a doua sansa este ca si cum i-ai oferi unei persoane un al doilea glont, doar pentru ca prima data nu te-a nimerit''

-Imi pare rau ca eu nu am putut sa respect lucrul de mai sus, si am oferit o a doua sansa. Si da, m-am ars. happy
Take care!

| Holocaust a răspuns:

Dacă a fost o greşeală intenţionată, cu siguranţă răspunsul este negativ.

| neutrino a răspuns:

A doua sansa merita un animal pe care tu doresti sa il educi. O persoana care te-a ranit nu merita increderea ta.

| Konata a răspuns:

Buna, pai depinde de cat de mult m-a ranit. Daca este un bun prieten, nu cred ca l-as ierta deoarece un prieten bun stie totul despre tine si nu merita o a dopua sansa. Cred ca a-si ierta mai degraba o peroana cunoscuta dar nu prea apropriata mie deoarece daca ma raneste cu cineva il iert, el nu ma prea cunoaste deci are o scuza. Un prieten bun nu merita iertarea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.poate te omoara a doua oara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu altii dar eu sunt asa: odata mi-ai facut-o CIAO, pentru ca prima oara e greu dar a 2 a3 a n oara o sa fie mai usoara si sa fii sigur ca o va mai face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice persoana merita o alta sansa, dar asta nu inseamna ca trebuie sa devina o obisnuinta in a ierta la infinit. Daca nu se poate, fiecare pe drumul lui.Mult noroc.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Nuhappy.

| GoddessMaui a răspuns:

Eu nu dau o a doua sansa la nimeni si asta nu ma face o persoana rea.

| Daz01 a răspuns:

Oricine merita o a 2-a sansa...

| geocarul a răspuns:

Nu stiu cum esti tu dar eu nu dau adoua sansa la nm si nu-mi pasa ca o sa ma crezi increzut sau rau

| Tessa a răspuns:

Nu.

| aflavius a răspuns:

Depinde ce ti-a facut. Dar totusi incearca sa-l ierti caci Dumnezeu ne iarta pe toti indiferent de ceea ce am facut.

| iulyrapidistu a răspuns:

Daca iti va demonstra acea persoana ca te iubeste si ca regreta ce a facut ar merita o singura sansa ca a 3a nu e ok ca se invata
Daca nu iti demonstreaza atunci nu merita

| Odise a răspuns:

Trebue sa incerci sa ii dai o doua sansa la urma urmei toti gresesc, intr-al doilea rind sint unele fete care au mindire, iar mindria deseori le face sa greseasca! Ai putea sai dai o doua sansa insa sa fii putin mai strict, mult depinde si de modul in care te-a renit! Cred ca iti voi putea da mai multe sfaturi daca vei spune cum te-a ranit!

| cristinaspataru a răspuns:

Nuuuuuuu

| ebolala a răspuns:

Am trecut exact prin aceeasi situatie. ar trebui sa stii ca sunt unele lucruri care nu se inatmpla niciodata, daca ceva s.a intamplat o data inseamna ca o sa se mai repete greseala.

| Elena_Nicolae_1992 a răspuns:

Depinde cu ce anume a gresit, eu prin a gresi nu ma refer doar la inselat, sau orice tine de asta, sunt si alte greseli, peste care nu poti trece, indiferent de cat a durat acea relatie, cand simti ca inima si sufletul nu permite iertarea si impacarea cu persoana respectiva, nu imi poate spune nimeni sa iert, cand eu nu simt asta,(asta e parerea mea, iar fiecare face ce simte si ce stie mai bine, nu mai ascultati de parerile lumii, faceti ce simtiti)