| unStrain a întrebat:

O persoana ma iubeste. acum e in starea de despartire cu fostul si se teme sa fie cu mine pentru ca se teme sa nu fie fericita pe deplin pentru ca il va tine inca minte pe el. si zice sa nu imi fac sperante. zice ca mai intii trebuie sa il uite definitiv si apoi va putea fi cu mine. eu ce ar trebui sa fac? sunt de parere ca indiferent daca il uita sau nu as dori sa fie cu mine pentru ca asa il va uita mai repede pe el,,, si astfel vom fi fericiti ambii asa cum ne dorim sad... astept parerile voastre, ce ar trebui sa fac eu in situatia asta?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Las-o sa-si puna gandurile in ordine, da-i timp, ca sa-si revina! Insa, normal, fii si tu prin preajma, dar nu foarte insistent, mai discret. Adu-i cate o floare o data la cateva zile, pune-i dedicatii muzicale, cand ii dai un telefon, fa-o sa rada... Pe scurt, fa-o sa se indragosteasca de tine, pentru ca momentan pare, ca nu e hotarata, daca vrea sa ramana cu tine sau nu. Convinge-o, ca meriti! Dar fara reprosuri, fara s-o bati la cap, fara sa pari disperat! Ofera-i linistea, siguranta, dar si emotii ceva mai tari! Scoate tot, ce ai mai bun din tine! Succes! Numai bine!

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Las. o sa se hotarasca.si nu e adevarat, sa stii ca daca o sa fie cu tine nu e obligatoriu sa. l uite pe el, si asa isi va bate joc de tine, chiar daca ea nu isi doreste asta.las.o sa se hotarasca!

NOname
| NOname a răspuns:

Daca ii arati in continuare, ca esti slab, si ca poate sa faca cu tine, ce vrea, cel mai probabil, vei ajunge s-o pierzi. Nu-i mai arata, ca esti disperat! Fii stapan pe tine si pe situatie! Stiu, ca teoria e mai usoara decat practica, dar trebuie sa te straduiesti. N-o mai cauta atata, n-o mai dispera cu telefoanele, cu mesajele, iesi si tu cu prietenii in oras sau chiar cu niste fete, si ai grija ca sa fii vazut de ea sau de vreo cunostinta de-ale ei! Incearca sa pari cat mai relaxat, detasat, sa nu-i arati, ca suferi! Pentru ca din ceea, ce ne-ai postit pana acum, este destul de clar, ca nu ii plac barbatii slabi, prea sensibili.
Desi...decat sa tot incerci sa pari ceea, ce nu esti, mai bine las-o si cauta-ti o fata, care o sa te placa asa cum esti, fara sa fii nevoit sa te tot modelezi dupa ea.
Succes! Numai bine!

P. S. Si mai ceva. Ea abia a iesit dintr-o relatie si, probabil, vrea o perioada sa fie singura, sa se distreze, sa cunoasca si alti baieti (nu neaparat ca sa si lege vreo relatie cu ei). O poti intelege si tu. E tanara, vrea sa se distreze, sa fie in centrul atentiei. Acorda-i o perioada aceasta libertate, iar dupa, daca vei avea suficienta rabdare si nu te vei comporta ca un pusti disperat, ea se va intoarce in bratele tale. Fii destept! Succes!

| unStrain explică:

Mai vreau si parerea altor persoane. poate cineva mai experimentat?

| unStrain explică:

Iti multumesc NOName, dar sunt in depresie. ma tem ca nu va fi cu mine.cu toate ca mi-a zis ca intii sa-l uite definitiv si apoi va fi cu mine. si sunt in depresie. i-am cerut ajutorul dar mi-a intors spatele pentru ca "juca biliard" cu noii ei prieteni? sad e obijduitor. ma tem ca nu va fi a mea. o iubesc intr`adevar. nu vreau sa ma folosesc de ea. vreau doar sa fie cu mine