| Lolituta a întrebat:

O prietena a facut sex (a folosit prezervativ) acum o luna pentru prima data. la cateva zile dupa i-a venit cilcu cu toate ca nu atunci se astepta sa ii vina si in primele zile i-a venit putin dupa normal( cu toate ca de obicei se intampla invers). a trecut o luna de atunci si inca nu i-a venit. ei ii este rusine sa intrebe asa ca m-a rugat pe mine: credeti ca este posibil sa fi ramas insarcinata?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca a folosit prezervativ atunci nu ar trebui sa ramana insarcinata, numai in cazul incare prezervativul s a spart ar trebui sa isi faca griji, oricum sa faca un test de sarcina

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu ai ramas

| Azµre a răspuns:

Să facă un test de sarcină! Și apoi mai vede ce are. Câți ani are?

| Lolituta explică (pentru Azµre):

18 dc?

| Azµre a răspuns (pentru Lolituta):

Și la 18 ani nu se duce la un medic să vadă care e problema?

| buburuza2007 a răspuns:

Daca a folosit prezervativ nu are cum sa ramana insarcinata, se mai intampla sa ti se deregleze ciclul, o intrebare
ea a mai facut sex de atunci?

| Lolituta explică (pentru buburuza2007):

Nu, dc?

| buburuza2007 a răspuns (pentru Lolituta):

Am intrebat, nu este insarcinata

| DiazAndreea a răspuns:

Pai daca nu a fost prezervativul spart sa fi avut vreo fisura..nu nu are cum sa fie insarcinata.bafta