| 0PopaPorno a întrebat:

O prietena de-a mea imi spune mereu ca ea s-a saturat sa fie fata deoarece sta cu teama ca o sa fie violata. Ca nu poate iesi noaptea din casa cu frica aceasta! Voi ce credeti, e naspa sa fii fata din acest motiv? thinking

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Da, dar nu uita ca si baietii pot fi violati si nu glumesc.In majoritatea cazurilor sunt fete, insa nu ai auzit cazuri la scoala de exemplu, un baiat de 14 ani sa violeze unul de pe cls 1, 2...sau mai mari de exemplu.

| Komododragosh a răspuns:

Este naspa numai daca fata respectiva se si imbraca "deocheat". Sunt intr-adevar o gramada de obsedati, dar conteaza cartierul prin care umbli si cel mai important este sa nu umbli printre blocuri noaptea, atuncea exista riscul cel mai mare!
Nu este naspa sa fii fata tocmai din acest motiv, asta e lumea in care traim, trebuie sa ne obisnuim cu ea, exista multe alte pericole pe langa viol si tocmai de aceea trebuie sa fim cat mai precauti. Poti sa te imbraci "deocheat" numai ziua sau cand umbli cu gasca, atuncea estiin siguranta, sau noaptea cand esti cu iubitul, si atuncea este perfect.
In rest, precautie si grija fetelor, nu regretati ca sunteti fete sau ca sunteti frumoase, bucurati-va de viata si de tineretea voastra fara griji si fara temeri!

| Roxana121 a răspuns:

Asa-i omu lacamos cind are una vrea alta, si tot asa, la fel e si amika ta. Pai daca ar putea sa fie baiat la sigur ceva no sa-i placa si va zice ce nasapa e sa fii baiat mai bine fata. Acuma ce sa zic e gulmea esti cine esti n-ai ce face, daca nu se iubeste pe ea pentru ca e fata si se teme de viol atunci sa-si faca opretaie sa fie barbat. Pentru ca si barbatii sunt violati nu doar fetele.

| MishikiCrisy a răspuns:

Nu, dar oricum e bine ca nu iese noaptea din casa ca chiar sunt multi tampiti pe srada. E bine sa stea departe de cluburi, caci de acolo ies multi de care ar trebui sa se teama. Si nu e aiurea sa fii fata din acest motiv, e cool sa fii fata din mai multe motive... Oricum daca are iubit si e puternic si curajos nu are de ce sa ii fie frica.

| cinenuvedenustie a răspuns:

Daca e o fata respectabila, nu vad de ce si-ar dori sa umble noaptea pe strada si neinsotita!
Fiecare fata este supusa acestui risc, asta nu inseamna ca trebuie sa traiesti cu frica in san!
Trebuie mai degraba sa incerci sa fii cat mai precauta si sa tii cont si cum te imbraci.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Nu prea cred. Fetele au si avantaje si dezavantaje.Este adevarat si eu stau cu teama asta, insa nu cred ca ar fi un motiv sa ma dispretuiesc pentru asta.
De cele mai multe ori mi se intampla sa aud :,, Daca esti prea ''dezbracata'' inseamna ca esti disperata dupa ****''... Dar, ce se intampla cu acele victime care practic sunt nevinovate? Care se trezesc hartuite pe strada, batute si rapite?

Răspuns utilizator avertizat
| simplej a răspuns:

E naspa sa fii fata din alte motive si cu toate ca mi-as dori sa fiu si eu mai frumoasa, cred ca e naspa sa fii o fata frumoasa adica se leaga toti taranii de tine plus asta cu violul...nu e tocmai miere si lapte, e chiar naspa. sad

| Maria_Coco_1997 a răspuns:

Da te creed ca stai cu teama asta dar totusi nu trebuie sa te gandesti mereu la asat, acum ce se va intampla se va intampla...nu poti face nimic...happy