| anonim_4396 a întrebat:

Hey, ma simt foarte aiurea, am 16 ani si nu am avut niciodata prieten, nici macar o simpla intilnire. Cred ca din cauza ca aproape mereu am stat doar in casa, deoarece am doar o prietena si nu mai am cu cine iesi. Nici cea mai frumoasa nu sunt. Credeti ca voi intalni dragostea adevarata?

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
stai linistita, e prea devreme sa te injrijorezi din cauza asta.
Ai doar 16 ani, este de inteles faptul ca ti-ai dori un prieten, dar toate la timpul lor.
Mai sunt fete de varsta ta, care ies mai des, frecventeaza si cluburie, dar cu toate astea marea majoritate nu cred ca si-a gasit jumatatea.
In general apar multe influente.Se pun intr-o relatie pe facebook fara rost, isi schimba partenerii foarte des, din motive diverse, gen: lipsa de ocupatie, vor sa iasa in evidenta, au nevoie de cineva alaturi indiferent daca cel cu care se afla intr-o relatie nu este tocmai persoana potrivita.

| shadow72 a răspuns:

Dragostea adevarata la 16 ani....ma duc sa imi dau un ciocan in bile!
ai 16 ani nu 70......nici eu nu am iubit pana la 17 ani, doar ma intalneam cu fete deoarece imi spuneau prietenii ca asa trebuie...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Stai linistita esti in liceu nu te grabi va veni studentia unde vei trai la maxim cele mai picante povesti pe care nu ti leai imaginat vreodata, vei face sex in camin oricand vrei cu cine vrei, vei merge in club cu fetele si rupeti inimile baietiilor, va intoarceti tarziu, party party, dulcei viata de student

| BiuL a răspuns:

In primul rand frumusetea e relativa, poate pentru un baiat eu sunt cea mai frumoasa si pentru altu banala, deci asta nu conteaza.
In al doilea rand, nu este o varsta ideala pentru a avea prieten, ai 16 ani, nu 30, atunci poate ar trebui sa iti pui unele intrebari.
In ultimul rand, da statul asta in casa e problema. Adica cum ai vrea sa cunosti un baiat? Sa pice din cer fix la tine in camera? Asta nu se va intampla. Imprieteneste-te cu lumea de la scoala, fete, baieti intra cu ei in vorba chestii de scoala, profi etc vezi care is mai sociabili si de treaba si apoi poti sa ii mai inviti la un suc, plimbare, un film. Un prieten are la randul lui alt prieten si asa cunosti lume si poate ajungi sa te si indragostesti de un baiat simpatic. Nu uita de Facebook, poti cunoaste si acolo lume. Te poti apuca si de un sport de echipa si acolo cunosti lume.
Insa fii selectiva nu te imprieteni doar cu oricine din dorinta de a cunoste oameni.
Acum esti tanara, iesi distreaza-te, fa-ti prieteni, experimenteaza, acum e momentul!

| T0T a răspuns:

Da, cel mai probabil vei intalni. Ai doar 16 ani trezestete la realitate, ai tot timpul din lume.

| Doub a răspuns:

Aveti o mare problema. "dragoste adevarata" la 16 ani? Ai rabdare si traieste-ti adolescenta.

| vicecity8 a răspuns (pentru Doub):

Tin sa te contrazic. Am 16 ani si am o relatie cu o fata de 17 ani de aproape un an si jumatate si pot spune cu siguranta ca o iubesc. Nu cred ca e asa des intalnita chestia asta dar se poate. Si pana la urma o parte a adolescentei nu implica relatiile? Adica, e aiurea sa incepi cu relatiile de la 13 ani, dar nici de la 18.

| Doub a răspuns (pentru vicecity8):

"pot spune cu siguranta ca o iubesc."- Cand o sa imbatraniti impreuna, atunci sa-mi spui ca o iubesti.

| vicecity8 a răspuns (pentru Doub):

Da-mi numarul tau de telefon si o sa te sunwinking

| SkyPilot a răspuns:

Esti inca tanara, nu e nici o graba. Vei gasi pe cineva care sa te placa, fii sigura. Fiecare om are frumusetea lui si vei gasi un baiat care sa o descopere pe a ta.

| AirănMeidăn a răspuns:

Normalll ca da. Uita-te la alte persoane. De exemplu la oamenii mai maturi. Poate nu arata cel mai bine, dar sunt fericiti, si si-au gasit jumatatea. Asteapta doar si vei gasi persoana potrivita.

| Lawliet14 a răspuns:

Bine ca ai 16, si nu 26, sau 36. laughing Fetele nici nu ar trebui neaparat sa aiba prieten pana la aceasta varsta sau cel putin pana la 14-15 ani. La ce varsta ar trebui sa ai prieten? Pe la vreo 12 cum e moda acum? Sau la 12 deja au avut mai multi? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alta care moare ca nu e la fel de ipocrita ca cei de varsta ei cu "iubiti" si "iubite". ma mir ca nimeni nu se plange pe aici de prea putina scoala, aia da minune

| AndyAnonim a răspuns:

Nu te simti prost, si eu am aproape 16 ani si tot cam in aceeasi situatie sunt, cred ca vei intalni dragostea adeverata, dar ai grija sa nu te raneasca

| PrettyLiar94 a răspuns:

Buna! :*
Nu trebui sa te ingrijorezi din cauza asta, ai toata viata inainte.
Si eu imi faceam griji la varsta ta ca nu aveam prieten si nici nu am avut pana la 17-18 ani.
Acum am 20 si ceva si deja m-am saturat de relatiilaughing)
E greu sa dai un baiat bun in ziua de azi. E plina lumea de nesimtiti..

| Wiiillll a răspuns:

nu stiu cum sa te ajut dar... cauta-ma pe fb Aurel Lzn sigur ma gasesti... Poate ne cunoastem