| MaliceThemen a întrebat:

O prietena de-a mea v-a cere disperat ajutorul!
Buna! Am si eu nevoie de voi...
Duminica am avut o petrecere. iar eu toatta ziua nu mancasem nimic.dar am baut vin. m-am imbatat si nu prea mai stiam de mine.
M-au dus sus intr-o camera si m-am trezit cu unu beat ce tragea de mine, si mi-este frica sa nu se fi intamplat ceva..pentru ca sunt virgina...
Nu vreau ca ai mei sa afle... o sa rezolv eu cu asta...
acum 2 sapt trebuia sa-mi vina menstruatia si am intrebat-o pe mama de ce intarzie, si mi-a spus ca e vorba de la vreme ca am organismul sensibil si ca e normal. Iar luni seara adica ieri, mi-a venit ciclu.
Pe chiloti nu am pete de sange de duminica... nici pe pat nu era nimic.Prietenele de acolo mi-au spus ca sa nu ma mai ingrijorez atat..pentru ca era prea beat ca sa poata faca ceva.
Mie insa imi este frica.
Am o prietena de 16 ani care a spus ca daca este ceva, mergem impreuna la ginecolog sa imi faca un control sa-mi spuna daca mai sunt sau nu virgina.Mentionez ca himenul este ok, adica e tot acolo in fata. nu mi-se pare rupt sau ceva...
Dar imi este frica sa nu imi spuna sa vin cu parintii. e un caz urgent, vreau doar sa aflu. Cum ii induplec? Le povestesc tot ce s-a intamplat ..doar sa ma primeasca. am si bani daca este nevoie. Cam cat costa un control?
Va rog mult, fara reprosuri pentru ca stiu ca sunt si eu de vina, dar eu eram prea lesinata sa pot face mare lucru, i-am dat cateva palme, suturi sa ma lase. Dar nu-mi amintesc chiar tot. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| DiazAndreea a răspuns:

Buna. in primul rand un consult costa cam 50 lei sa vada daca mai esti virgina, si trebuie doar sa ai buletinul cu tine. in caz de avort sub 18 ani se cere sa vii cu parintii dar pentru control nu. dupa zilele de ciclu poti sa faci o programare. iar la medicul ginecolog poti sa i zici exact ce te doare si ce ti s-a intamplat. bafata

| MaliceThemen explică (pentru DiazAndreea):

Esti sigura ca ma primeste si fara parinti? Fara sa te superi imi poti trimite mesaj privat sa mai vorbim, te rog? Sunt tare disperata!

10 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Pentru linistea ta mergi la un ginecolog doar sa ai grija ce medic iti alegi prima experienta pe o masa de consultatii poate fi traumatizanta uneori poti merge la in medic la care a fost prieyena ta inainte.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,nu s-a intamplat nimic pentru ca daca te dezvirginai cat de "beata"erai iti dadeai seama ca te durea mai ales daca ala era beat si apuca sa-ti faca ceva nu mai stia el ca esti domnisoara si te lua ca pe una care avea experienta adica nu tinea cont daca intelegi ce vreau sa zic

| MaliceThemen explică (pentru pisicutzamik):

Sper din tot sufletul!
M-am uitat eu prin oglinda sa vad daca am patit ceva, si himenul este ok, nu mi-se pare ca "sunt larga" ca sa zic asa...

| Azµre a răspuns (pentru pisicutzamik):

Mda un răspuns bun. Trebuie să fie vacă să nu simtă a doua zi că s-a întâmplat ceva...

| pisicutzamik a răspuns (pentru Azµre):

De asta i-am explicat si eu, dar trebuie sa o intelegem ca este virgina kiss

| MaliceThemen explică (pentru Azµre):

Nu ma doare nimic. Nu am avut sange pe chilot pana a doua zi seara cand mi-a venit ciclu.Sa inteleg ca sunt intreaga?

| Azµre a răspuns (pentru MaliceThemen):

Da scumpo, ești întreagă n-ai nimic, dacă ar fi fost ceva, te-ar fi jenat a doua zi, usturime, durere, zonă iritată ceva... data viitoare numai pune gura pe băutură.

| MaliceThemen explică (pentru Azµre):

Multumesc mult. Stiu ce sa fac data viitoare.

| ellenakata a răspuns:

Eu iti sugerez sa te duci si sa le povestesti parintilor tai, pentru ca ei sigur te vor intelege, si, ciclul putea sa iti intarzie din mai multe motive nu neaparat din acesta iar sansele sa nu mai fi virgina sunt mici dar totusi sunt asa ca trezeste-te la realitate si vorbeste cu parinti tai, bafta.