| MissBlack a întrebat:

O relatie bazata doar pe sex,poate duce la o relatie serioasa, de durata?happy

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna!
De obicei, cand la mijloc nu sunt implicate sentimente puternice, relatia bazata doar pe sex va ramane la stadiul asta, pana cand unul dintre parteneri se va plictisi si va cauta un inlocuitor.
In viziunea mea, relatia nu va duce nicaieri si se va destrama in scurt timp.
Ai grija de tine!

23 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ea12345 a răspuns:

Nu. Pentru ca nu e vorba de dragoste si respect.

| ChristtineA a răspuns:

Nu.

| BlackheartQueen a răspuns:

Nu prea. Viata nu e ca in filme.

| Matt24 a răspuns:

De obicei nu, insa exista si cazuri speciale. Daca tot o faci cu cineva pentru o perioada indelungata, vei ajunge sa tii la persoana respectiva.

| RAY a răspuns:

Da de ce doar sex, trebuie cat de cat sa simnti ceva pentru acea persoana sa faci sex

| neutrino a răspuns:

Exista si acest mod de a ne amagi.

| Dariusuu a răspuns:

Doar pe sex?

Dacă nu e vorba de iubire deloc, atunci unul din voi va dori să încerce ceva nou și chiar nu cred că o relație bazată doar pe sex poate fi de durată.

Mă înțelegi ce zic?

| grab a răspuns:

Da merge, pana ramai gravida si va simti el ca ceva nu merge in "relatia voastra". Sau pana incepe el prima data sa ia Prostamol.

Eu stiu un film in care n-a mers "No strigs attached" si cam ca in filmul ala se si intampla in 90% din cazuri. Partea fizica a relatiei induce partea afectiva involuntar poti sa faci ce-oi vrea, cat timp e in tine il iubesti sau il faci de bani, intelegi cum vad eu problema?

Succes!

| Seducatorul a răspuns:

Another Porno Story!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.
Intr-o relatie bazata doar pe sex, exista doar atractie sexuala, fara sentimente.
E doar dependenta de a fi cu cineva...si nu dureaza. Cand unul dintre parteneri se va indragosti de altcineva, relatia se va destrama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O relatie serioasa nu se poate baza doar pe sex.
Trebuie sa existe iubire, asa nu merge.
Te pup!

| sensualus a răspuns:

Aha, da sa-l indoi, sa-l rupi... sa simta ca-i treaba serioasalaughing

| Hαppiηеss a răspuns:

Din moment ce ajungi sa faci sex cu o persoana e clar ca exista o atractie, daca de la atractia asta se ajunge la niste sentimente din partea amundurora evident, da ar putea exista o relatie acum depinde de fiecare.

| elComandantee a răspuns:

Nu. Se decide dinainte dacă vrei doar o relaţie bazată pe sex sau vrei o relaţie serioasă. Eu sincer nu aş intra într-o relaţie serioasă cu o fată care intră sau a intrat în relaţii bazate pe sex.

| 0alafaranume0 a răspuns:

Poate duce la relatii de ani de zile, eu stiu multe persoane care nu se intelegeeau perfect, erau mult diferite dar compatibilitatea la pat i-a facut sa stea foarte mult timp impreuna si da evident ca atunci cand ieseau impreuna se purtau ca un cuplu adica nu se vedeau doar sa se culce unul cu celalaltdar asta ii tinea.....sa inteleg ca ai patit ceva de genul de intrebi?

| MissBlack explică (pentru 0alafaranume0):

Da,patesc ceva de genul asta...

| 0alafaranume0 a răspuns (pentru MissBlack):

Of ofhappy, pana la urma nu e chiar asa de rau ca stiai de la inceput despre ce e vorba si daca nu ti-ar place si nu te-ai simti bine nu ai continua...chiar as fi fost curios sa imi spui mai multe cum e relatia asta a ta dar nah stiu ca nu iti face placere...macar ca sfat daca vezi ca nu se ajunge la nimic incearca de acum sa te consolezi cu faptul ca nu va fi niciodata ceva mai mult

| MissBlack explică (pentru 0alafaranume0):

Pai daca vrei sa stii mai multe, iti pot da id-ul de mess, si acolo putem vorbim mai multehappy

| Lovee18 a răspuns:

Daca e doar atat nu cred.

| CurcubeuAlbNegru a răspuns:

Haha, asta e ca in filmul ala " Friends with benefits ". laughing Acolo a mers, in realitate nu stiu. thinking

| Christiné_Nico_1994 a răspuns:

Da, o zi!

| Touareg a răspuns:

Nu nu poate.