| pursisimpluAlex a întrebat:

O sa incep sa va povestesc o intamplare de-a mea si sa va intreb voi ce ati face in locul meu. Am o prietena foarte buna genu de prietena care ne spunem orice absolut orice, ne cunoastem de cand eram foarte mici. Acum o saptamana a fost ziua ei si a facut-o la mine acasa ca aveam mai mult loc etc. ma rog toate bune si frumoase se termina petrecerea lumea pleaca acasa ea ramane sa ma ajute sa fac curat normal era vreo 10 dimineata eu putin "pilit" asa deodata m-a sarutat fara sa zica nimic. si ma rog am facut sex pana la urma iar ieri am facut-o din nou dar noi oficial nu formam un cuplu. Acum nu stiu ce sa fac ma gandesc ca daca voi forma un cuplu cu ea nu va mai fi la fel cum e acum ma gandesc ca ar interveni sentimentele mai mult decat a tine unu la altul, gelozia..eu am fost genu sa trec de la o fata la alta dar nu pentru ca asta mi-am dorit pur si simplu nu am gasit persoana potrivita si ma gandeam sa nu strice relatia care o avem acum si nu as vrea.happy

Răspuns Câştigător
| Mihaela0011 a răspuns:

Se spune ca o relatie de dragoste incepe mai intai de toate cu prietenia. Daca zici ca va intelegeti destul de bine si daca mai e si atractie, nu vad problema.Eu cred ca se merita de incercat, caci nu aveti nimic de pierdut, plus la asta, o sa va fie mai simplu intrucit de-acum va cunoasteti.Ati facut sex, nu mai sinteti prieteni...e olecuta mai mult deacum.Da..vezi si parerea ei.Mult succes!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate nu strica sa aveti o relatie asa ca intre iubiti, daca sunbteti buni prieteni puteti fi si buni iubiti

| neutrino a răspuns:

Daca ai dorit ceea ce spui, de ce-ai gandit numai cu celalalt cap?

| Demonull a răspuns:

Inteligentele imi spun ca nu exista prietenie intre o fata si un baiat. adica na..ba eu zic ca exista chiar daca include si sexul care este ceva perfect normal nu? Cat desprea ideea de a forma un cuplu..vezi si parerea ei. adevarat s-ar putea sa ajungeti sa stricati totul.stii e ca si casatoria.te intelegi foarte bine cu ea pana o iei de nevasta si devine o scorpie insuportabilalaughing. Noroc

| Iunona a răspuns:

Deja a-ti facut sex nu mai puteti fi prieteni. Asa ca...ori relatie ori ii spui frumusel ca esti "un caine de usi multe". Totusi, sunteti prieteni de mici...ar trebui sa ii dai macar o sansa sa vezi cum e ca iubita.

| pursisimpluAlex explică (pentru Iunona):

Pai eu nu ma gandesc sa-i dau o sansa sau nu ma gandesc sa nu se strice totul. mersi de sfaturi oricum tuturor

| Iunona a răspuns (pentru pursisimpluAlex):

Te inteleg. Dar e aproape imposbil sa fi cu cineva dupa ce ...se consuma atractia de moment. Iti tin pumnii! happy