| Chocoleata a întrebat:

O sa va plictisesc cu aceasta intrebare dar nu imi mai suport viata! Sunt cea mai diferita fata dintre toti! Sa va spun ce greu e pentru mine sa socializez. Stiu ca prima luna dupa ce ne cunoastem ei rad de numele meu, a doua luna rad de stilulmeu de a ma imbraca (mai baietesc) si abia apoi simt ca ma integrez. Pe dracu! Cand stau si ma gandesc ca nu am nimic in comun cu nimeni, nu am prieteni ...decat 2 sau 3 ici colo care m-ar trada la cea mai mica sansa.Si stiti ce? Toata lumea imi spune sa ma schimb! Dar eu spun ferm: Eu sunt eu si asa raman. Dar tot singura ma simt si imi este greu. Acum de curand m-am despartit de prietenul meu pentru ca nu voia decat prostii de-ale baietilor (cred ca stiti la ce ma refer) si tanjesc dupa el dar nu vreau sa ne impacam! Cum pot sa imi fac mai multi prieteni? Cum pot sa ma simt si eu ca ceilalti oameni? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Trinitas a răspuns:

Offf... nu-i asa ca viata suge?

14 răspunsuri:
| LiveYourLife a răspuns:

Cine te place, te place asa cum esti si nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni daca tu te simti ok asa cum estiwinking
incearca sa cunosti mai multa lume prin intermediul altora sau implica-te in activitatiwinking

| delisa a răspuns:

Daca toti te resping din cauza aspectului fizic atunci schimbate!

| RawrLexa a răspuns:

Heii' si eu inainte acum vreo 5 luni ma imbracam abstrac fata de toti 'mai baieteste',dar am zis ca eu sunt asta si tu singura trebuie sa stii ca multi te vor aprecia pentru diferenta.
In locul tau m-as mandri cu asa ceva =d :*
Acum pe bune te deranjeaza ca asa zisi prieteni iti reproseaza asa ceva?
si acel prieten de care te-ai despratit a vrut asta de la inceput, iar tu i-ai dat peste nas'; d
Sincer nu avd ce este neinregula :d...
Eu zic ca cel imi bine este sa ramai tu, cea originala si imi devreme sau imi tarziu prietenii adevarati vor iesi la suprafata :d
Daca ai nelamuriri poti da add la x3.alle@yahoo.com
Am fost in situatia ta, putin mai grava kiss
Succes :*

| heiii a răspuns:

Hmm.asa ma simteam si eu cu ceva timp in urma. si stiu ca nu iti va suna bine, dar intr-adevar problema e la tine. eu nu stiam cum sa ma port.incercam sa fiu altcnv.sa imit mai exact.fii tu insati si gandeste'te bine ce spui cand vb cu cineva necunoscut.si atunci cand te jignesc (in fata sau pe la spate) sau te barfesc da'le replica frumos si inteligent, nu cu injuraturi. si fii ferma, fara sa-ti tremure vocea atunci cand vb cu ei. daca vrei sa mai vb despre asta si sa incerc sa te mai ajut da'mi idul tau la mesaj privat si mai vb. bafta!

| victor1k a răspuns:

O sa vina si randul tau printre societate... doar asteapta. Cu trecerea timpului, toate se rezolva.

| lauthebest_8914 a răspuns:

Pai nu te inteleg deloc. nu trebuie sa faci tot ce spun toti retardati fi tu insati daca rad de tine razi si tu de ei.app ce nume ai de ran aia de tine?

| angelkissing a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie cu tine ma imbrac stilul hip hop si toti imi spune sa ma schimb dar eu nu o fac de fiecare daca cand imi zic asa ma duc si ma uit intr-o oglinda si daca imi place cum arat nu imi pasa de parerea celorlalti eu zic sa nut e schimbi fetele asta stil baietesc nu au fite si sunt sincere eu nu ma schib pentru nimic in lume daca iti mai zis asta intreabai daca ei s-ar schimba pentru tine.Te rog lasa-mi un mesaj cu id-ul tau putem sa ne chimbam pareri

| IxaDeathAngel a răspuns:

Ooof...stiu cum e! Iti dau in sfat prietenesc Du-te si fa un sport! Ai sa vezi cate fete de genul tau sunt acolo! Cred ca iti vei face prieteni usor! Si eu eram in aceiasi situatie dar am mers acolo si am multi prieteni, chiar si pe iubitul meu l-am cunoscut acolo! Imi place cum gandesti si esti genu de persoana care merita apreciata cu adevarat pentru ca nu te schimbi si nu esti o sclava a socetatii cum sunt ceilalti! Nu ii baga in seama fi uh insati si ai sa vezi c bine va fi! Succes!

| asz a răspuns:

Nai dc sa nu iti spuporti viata ...viata este frumoasa. numa ca trebuie sa stii sa iti alegi prieteni si sa te accepte asa cum esti happy apropo de unde esti?

| Nems a răspuns:

E mai bine sa fii diferita, decat sa fii ca totiwinking si eu sunt la fel, si am mai gasit inca un prieten la fel, suntem ca fratii, el e mai retras din cauza unui deces in familie(sora lui mai mica), toti ii zic sa se schimbe, si mie la fel, dar nu o fac. Stii dc? pentru asta sunt eu! nu le convine, asta e, nu sunt la nivelul nasului tauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai imbraca " baieteste " cum zici tu.
Nu zic sa te transformi intr'o pitipoanca dar nu sa zica lumea ca esti baiat de la spate. Fi feminina. happy
Unghiute facute, un lac roz pal, foarte pal.
Blugi mulati, tricouri feminine, culori pastelate sau neon.
Un fond de ten cu apa, un luciu de buze si o mascara e de ajuns.

Si fi mai comunicativa, exprimati punctul de vedere.

| euvalyboss a răspuns:

Ce scrii fa atata
?

| SuntCuTine a răspuns:

Te sustin si eu sunt cam ca si tine. Daca nu vrei nu ma asculta dar, daca ma asculti cauta sa te imprietenesti cu cei care tin la tine nu cu cei care te vor pentru ( sex, bani) sau sa dea vina pe tine din orice.Te rog ascultama si cautati alti prieteni.Nu ma refer sa ii schimi pe cei de acum dar... Daca poti si nu ti-ai schimbat deja viata in bine ascultama plus cred ca e cam vechi mesajul tau deci BAFTA si nu uita ca sunt cu tine.

| xHeartx a răspuns:

Stiu cum e. happy Si mie imi reproseaza prietenii si colegii ca sunt baietoasa, caa ma imbrac ciudat, ca nu port niciodata rochii si pantofi cu toc, ca nu ma imbrac ca o fata normala. Uite..lasa-i sa vorbeasca rolling eyes. Ce-i doare pe ei cum e stilul tau? eu le spun asa tot timpul : " Spui ca scunt ciudata? n-ai decat. asta inseamna ca sunt diferita de tine " happy sau cum mi-a zis acum 2 zile o fata. ca parca sunt emo si asa. si ca am un stil baietesc. la care i-am spus : " Tine-ti parerea :-si mai bine emo decat pitzi. Ce te doare pe tine cum e stilul meu? " si i-am inchis gura happy. Deci. nu te stresa. cine te place. te place asa cum esti happy.