| qLiveYourLife a întrebat:

O sa va spun toata povestea de la inceput,. Este un baiat de care imi place de foarte mult timp, La inceput au aflat colegii ca imi place de el, dar el tot n-a dat vreun semn de interes sau sa intre in vorba cu mine oh go on

Se intampla deseori sa-l vad pe strada si ma uitam mereu la el, dar la fel niciun semn de viata. ba chiar de cateva ori ma si jignise, nu in fata, dar ma deranjeaza faptul ca m-a jignit fara sa ma cunoasca straight face

A trecut foarte foarte mult timp de cand nu l-am mai vazut, si trebuie sa mentionez ca fata de cum eram m-am schimbat mult si as vrea sa-i arat cum sunt eu cu adevarat si ce pot sa fac

Dar in timpul in care nu il vedeam aproape de loc el a mai fost si cu alte fete deci nu ma placea oh go on

Pe mine ma cam deranjeaza chestia asta si ma roade pe creier, pentru ca probabil el acum nici nu ma mai cunoaste si nici nu mai stie ca exist iar eu...oh go on.

Va rog sa nu radeti si sa imi dati un sfat...sad
Si va rog fara chestii gen "intra in vorba cu el" sau "uita--l" pentru ca nu pot e prea greu
Si fara bataie de joc si raspunsuri aiurea oh go on
Mentionez ca stiu pe unde sta afara in fiecare zi dar n-am avut ocazia sa ma duc pe acolo. Plus ca e posibil sa fie din nou cu o alta fata, iar eu as vrea sa impiedic asta (stiu ca nu e bine, dar nu vreau sa se intample din nou >_

Răspuns Câştigător
| Duutsie a răspuns:

Buna! Oricat de greu ar fi sa acceptam chestia asta, uneori nu primim acel feedback de care simtim nevoia. Stiu foarte bine ca iti este greu sa-l uiti, dar nici sa te bagi in vorba cu el nu este recomandat. Bine ar fi sa eviti orice fel de apropiere de el. Sincer, trebuie sa-ti petreci timpul cu alte activitati, oricat de greu ar fi. Crede-ma, acum o luna am trecut exact prin acelasi lucru, iar in primele saptamani mi-a fost foarte greu. Am avut prietenii adevarati alaturi de mine si tot ce a trebuit sa fac a fost sa incep alte activitati si sa ma desprind de lucrurile care imi aminteau de el. Cu timpul, am cunoscut un alt baiat care este cu mine in scoala si acum pot spune ca mi-a trecut tot in proportie de 95%. Invata sa ai ochi pentru cei din jur, iar cand vine vorba de el, trebuie sa fii oarba si surda. E cel mai bine asa, crede-ma. Altfel, vei continua sa te ranesti singura la infinit. Bafta! kiss

1 răspuns:
| BruneTTe a răspuns:

Nu vrei sa vorbesti cu el dar nici sa-l uiti. Pai ce sa-ti recomandam?
Ocupa-ti mintea cu alta persoana, iesi mai des pe afara [nu pe unde umbla el] si fa-ti alti prieteni, poate cine stie, cunosti si un baiat.
Tipul de care ai povestit tu e clar ca nu te place, daca vroia sa fie cu tine ar fi venit din prima zi sa te cunoasca, mai ales ca te uitai insistent la el.
Nu-ti recomand sa te mai bagi in seama ca te va jigni din nou.