| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.De ceva timp imi place de un baiat pe care l-am cunoscut in parc. O prietena a mea a vorbit cu el si l-a intrebat daca ma place dar el a zis ca nu(atunci nu ne prea cunosteam)dar dupa cateva saptamani a inceput sa vorbeasca cu mine etc...si de fiecare data cand il vedeam zambea... Oare ma place?
Mentionez ca el are 14 ani si eu 12.

3 răspunsuri:
| Aura a răspuns:

Stii, in ziua de azi, putine persoane pot fi numite,, prieteni". Esti sigura ca prietena ta a vorbit cu el? Esti sigura de raspuns? Eu te sfatuiesc sa te intalnesti cu el la un suc, sau in parc, unde vrei tu, dar sa fiti doar voi 2 si sa vorbiti. Daca vezi ca el nu face nimic, fa tu primul pas, ia si fi deschisa cu el, si intreaba-l. La urma urmei, ce ai de pierdut? Sau mai poti astepta putin sa va cunoasteti mai bine, si apoi sa faci toate cele mentionate mai sus. Bafta! happy

| ady90 a răspuns:

Mai intai trebuie sa il cunosti bine. Daca crezi ca e serios eu l-as intreba daca ma place si daca vrea sa fie cu tine. Poti sa ii spui ca tu vrei o relatie serioasa.
Succes si toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba-l, poate este vreo sansa sa te placa si nu a vrut sa recunoasca.