| Andru1996 a întrebat:

Oameni buni sunt in ceata pls help...decieu am un prieten cu care ma inteleg ft bine sh amandoi suntem cu o fata eu cu una din alta cls si el cu o fata de la noi din cls. Ei problema e ca eu cu iubi ma inteleg bine sh ei doi se intelgeau la fel dar el este foarte gelos nu stiu dc.Si mereu ii zice lu gagiksa ca eu as fi cu ea sh norm ca aia se envlaughing. Dar nu stiu de ce face asta:s... Tin sa mentionez ca asa a facut si cu fosta lui prietena si tot eu am picat ca eu as fi cu ealaughing. Nu stiu de unde atata gelozie pe mine nu e suparat doar pe ealaughing

2 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Ar trebui sa discuti cu el si sa ii spui ca tu esti cel mai bun prieten al lui si nu il vei trada, spune-i ca daca mai zice tampenii din astea numai vei vb cu el. Spune-i ca tu o iubesti pe iubita ta si doar atata. e gelos pentru ca probabil sta tot timpul cu tine si cu prietena lui si poate nu sunt potriviti unul pentru celalalt(daca se cearta)si atunci zice ca esti devina tu.cand o sa te certi vreodata cu prietena ta da vina pe el.sa vezi cum reactioneaza si apoi spunei.Na vezi asa ma simt si eu cand zici din astea. Sper ca ti-am fost de folos, succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii posibil sa fie gelos pe tine sau sa se simta inferior in fata ta in sensul ca tu esti mai dragut, mai integent ca el si astfel fetele te prefera pe tine.Probabil pentru el sunteti ca intr-o continua competitie. Poate ar fi bine sa vorbesti cu el si sa-l intrebi exact de ce este mereu gelos pe tine si cine stie poate chiar are un motiv pe care tu nu-l cunosti.