| Sașa234 a întrebat:

Hei! Am o "problema" daca pot zice asa. E despre prietenul meu care e cam gelos dupa parerea mea. Va ofer cateva exemple: daca eu vreau sa ies cu prietene de ale mele nu imi zice nu, dar se comporta intr-un fel un care imi da de inteles ca nu ar vrea sa ma duc si daca ies ma suna sa vada daca eu chiar sunt cu o prietena! In schimb eu nu trebuie sa ma supar cand iese fara mine si daca il sun pare usor enervat! Daca nu ii raspund la telefon ma intreaba nervos unde sunt ce fac si de ce nu am raspuns si daca ii zic ca faceam treaba imi spune ca e mai importanta treaba decat el. Daca mergem la o petrecere amandoi e gelos daca stau de vorba cu alti baieti inclusiv fostii mei colegi, insa eu nu trebuie sa fiu geloasa daca el sta de vorba cu alte fete. Mentionez ca nu are deloc incredere in mine si m-a mai jignit de cateva ori tot din cauza geloziei. Si are o problema cu prietenii mei ca sunt nu stiu cum si imi controleaza mereu telefonul, iar eu daca i-l controlez e usor enervat si imi spune ca nu am ce sa vad acolo. Si de multe ori a fost egoist cu mine, netinand cont de ceea ce imi doresc eu ci doar ce vrea el. Si am avut o perioada in care imi era "frica" sa ii mai spun ceva pentru ca tipa la mine pentru orice lucru gresit chiar si minor pe care il faceam si uneori ma si jignea pentru astfel de lucruri. In rest e un baiat bun, doar ca se enerveaza prea repede si de multe ori mi-a zis ca e din vina mea. (Avem aproape 1 an de relatie)iar eu nu pot zice nimic despre alt baiat ca gata se enerveaza, tipa la mine ca eu imi doresc altul etc in schimb el nu vrea ca eu sa ma supar cand zice de o fata ca e frumoasa sau ca e buna de nu stiu ce. Genul acesta de gelozie.
Pareri?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lasă-l fată

| RoCkKiD a răspuns:

Ar trebui sa scapi de el.

| Andreeush a răspuns:

Cum poți să stai cu asemenea specimen?

| Sofer a răspuns:

Nu e buna gelozia asta. lasa-l si cauta alt baiat.

| SG1995 a răspuns:

Da, ești vacă sau proastă? De ce dracu stai cu unu așa specimen?

| Goete a răspuns:

Pareri?
Mai ai nevoie de pareri? Citez:
"Si am avut o perioada in care imi era "frica" sa ii mai spun ceva pentru ca tipa la mine pentru orice lucru gresit chiar si minor pe care il faceam si uneori ma si jignea pentru astfel de lucruri." - Adica el decide ce e bine si cene gresit? Daca tie iti place sa fii comandata de el si sa nu poti lua propriile tale decizii, atunci e ok.
E simplu sa decizi

| Crackman a răspuns:

Fugi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatie toxica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul este ca din cauza voastra, a femeilor, se intampla asta. Vezi o gramada de cazuri cand fata din cuplu se mai fufu cu inca 5-10 pe langa partenerul oficial. laughing Asa ca involutar te gandesti la fel de fel de chestii.

| Sașa234 explică (pentru anonim_4396):

E prima mea relatie serioasa si primul baiat din viata mea, deci ce zici tu ne se aplica si aici happy