| anonim_4396 a întrebat:

Oare am nevoie de afectiunea unui baiat? Ma simt neiubita desi stiu ca nu este adevarat. Am prieteni baieti si tanjesc sa fiu imbratisata de ei chiar daca nu sunt indragostita. Desi imi este intodeauna frica sa-mi marturisesc sentimentele in fata unui baiat as vrea sa am curaj dar sunt multumita doar sa fiu indragostita, prefer sa iubesc fara sa stie, vreau sa iubesc. Cum as putea sa fiu mai putin sentimentala? Cum pot trece peste teama de baieti? Pare absurd avand doar 13 ani. ajutati-ma!

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Esti femeie. Ma rog... fata/copila/adolescenta etc... E normal sa fii sentimentala. O sa te maturizezi in timp, vei vedea. De ce sa-ti fie teama de baieti? Nu-ti fac nimic... Sau... nu pot sa-ti faca nimic atata timp cat nu ii lasi. Bucura-te de viata si nu te mai chinui sa controlezi tot. Ai timp si pentru aia...

| Silvia a răspuns:

Ahh...si eu tanjesc dupa imbratisari drooling [in special din partea baietilorwhistling]
Sii...de ce nu ii iei in brate?batting eyelashes mie nu imi scapa nimenilove struck big grin

| zuzushi a răspuns:

Nu mi se pare atat de absurd ceea ce spui tu. eu sincer, cred ca esti la pubertate. sper ca nu te superi ca ti am spus dar asa e. stii, acum, la pubertate e varsta in care hemoroizii cresc la maxim smug... n ai cum sa fii mai putin sentimentala, iti zic din experienta deoarece si eu sunt la fel. iar in legatura cu baietii, singurul lucru pe care il poti face este sa incerci sa ti infrangi teama. happy