| marcica a întrebat:

Stiti dragi prieteni ca va spuneam ca iubesc un baiat dar el iubeste pe alta.nu demult am inceput sa ma intilnesc cu el.credeti-ma ca eram cea mai fericita si indragostita... duminica aceasta am plecat la disco.eu cu prietenele mele, el cu a lui.la disco statea imbratisata cu iubirea lui, chiar in fata mea, asa-i de dureros. vreau sa mor.nu stiu ce sa fac. ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Nu le poti avea chiar pe toate.Acesta este sensul vietii. Suisuri si coborasuri, castiguri si pierderi, bucurii si necazuri, pe toate le cunoastem si incercam sa le acceptam ca pe ceva firesc, parti ale aceluiasi intreg.Mobilizeaza-te in asa fel incat sa te aduni si sa reintri in scena cu forte proaspete.Toata lumea este in cautarea fericirii.Insa nu o gasesti chiar asa la orice colt de strada.Mergi mai departe cu viata ta, nu tine lucrurile pe loc. Da curs evenimentelor.

| Scriiitoare a răspuns:

Nu fi proasta...calmeaza-te si gandeste-te mai bine ce faci. sper ca nu te spanzuri sau iti tai venele. poate el nu te place si nu o poate uita pe fata aceea sau poate a facut intentionat, dar nu prea cred asta. sfatul meu: mai bine nu il bagi in seama deloc, daca cu adevarat te place o sa isi ceara iertate si o sa fiti iar impreuna. poti sa te certi cu el si sa o iei pe fata aceea de par rolling on the floor dar mai bine sa nu faci tampenia asta, ca nu o sa se mai intoarca la tine niciodata. incearca sa iti vezi de viata ...si ca sa te calmez aproape toti baietii sunt asa, nu stiu niciodata ce vor. asta e, si nu te mai intrista.

| Adda0a0 a răspuns:

Faza,, vreau sa mor" la chestii de genu e o tampenie, o aberatie tampita, e aiurea...in fine nu am eu de ce sa te judec dar totusi gandeste`te daca merita sa mori...
Nu stiu daca ai ce sa faci avand in vedere ca el este cu alta fata.
Probabil ce ati iesit in club si el o imbratisa de fata cu tine si etc cred ca o iubeste.
Sau, poate vrea sa te faca geloasa dar nu prea cred... Daca te iubea pe tine nu se mai imbratisa cu respectiva in fata ta.
Eu spun sa nu te bagi, ramaneti doar amici, nu e bine sa strici relatii.
Arata`i ca tii la el si ceva mai mult iar daca el va simti acelasi lucru probabil iti va spune.
Oricum baieti sunt cati vrei si sigur ai sa gasesti unul care sa te iubeasca.
OK e dureros etc dar chiar nu ai ce sa faci...nu fa o tragedie atat de mare.
Indreaptati atentia si catre alti baieti, fa`te observata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata capu' sus...am mai zis si o repet. Poti face ce vrei tu cu el! du-te si saruta'l oricand, oriunde, nu te lasa intimidata, dupa ce ca ii dai lui satisfactie mai si "vrei sa mori".happy