| bogdy20000 a întrebat:

Oare asa greu e de găsit o fata care sa te iubească cu adevărat? Gen, e un lucru mai rar in ziua de azi? Intreb de curiozitate, sa mi Spuneti și voi părerile voastre

50 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu lol, normal ca nu e dar nu e vina nimanui ca nu esti o companie destul de buna sa vrea sa ramana persoane in preajma ta (vorbesc la general, nu de tine neaparat)

| RAY a răspuns:

Eu personal nu cred ca fetele iubesc cu adevarat,nici băieți nu iubesc toți,sunt multi care vor doar sex de fapt, traim intr o lume unde banii sunt TOTUL, punem banul pe primul lor, trăim intr o lume de consum, unde se promoveaza curvia, materialismul asta e adevarul

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Asta e adevarul tau.

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Ai surori, verișoare, rude de sex feminin? Nu te simți aiurea să le insulți prin remarci de genu?

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Normal ca nu ma refer la ele, si ele stiu asta, orice fata care nu se regaeste in ceea ce spun stie ca nu ma refer la ea

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Da, dar tot generalizare se cheamă.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Daca ia ma protejeaza de suferinta o accept

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Prietene, nu te protejează, tu ești singurul tău călău, te torturezi singur.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Ma torturam singur cand credeam, acum numai simt nimic, nici o stare de suferinta si de liniste

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

"acum numai simt nimic, nici o stare de suferinta si de liniste"

Doar un gol lăuntric și singurătate, plus un sentiment puternic de disperare. Crezi că, nu știu cum e? O ba știu, și de-asta îți zic, te torturezi singur boss.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Fiecare face ce vrea cu viata lui

| Freya1 a răspuns:

Nu este usoro sa iti gasesti jumatatea ce e drept.Trebuie sa cauti sau sa astepti pe cineva care sa te accepte, iubeasca, respecte etc dar nu este imposibil.

| SG1995 a răspuns:

Nu e greu, trebuie doar să știi cum se cauți și să te faci plăcut, și mai presus ca orice iubirea e legată de încredere, ca să te iubească cineva trebuie să aibă încredere, să te cunoască. Faza nasoală e că încrederea se opține greu și pierde ușor, ca și relația amoaroasă de altfel. Omul te suport, dar nu cu orice, și nu tot timpul, de-aia iubirea dispars la un moment dat și pare, doar să nu existe.

| mentholinks a răspuns:

Da, e mai greu fiindca ele au de unde alege. Adica fii sigur ca o fata pe care o place un baiat mai este placuta cu siguranta si de alti baieti si atunci pretentiile fetei cresc la fel ca la piata cand te duci si alegi ce ti se pare mai bun de pe taraba.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Corect,te duce capul, e despe valoare, o fata frumoasa are pretenti in functie de fizicul ei

| SG1995 a răspuns (pentru mentholinks):

Iubirea nu e atracție, o persoane care te iubește te cunoaște, o persoană care te place e pe cale să te cunoască. Diferența dintre iubire și atracție, e în primul caz ești acceptat cu bune și rele, în al doilea, rămâne de văzut.

| Plato a răspuns:

Doar una poate, cea care e sufletul tau pereche si ti-a fost predestinata.
Daca iti plac doar buzatele,
90-60-90, si le iei din cluburi, mai greu cu iubirea.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Eu nu sunt Dumnezeu sa afirm ca e un adevar absolut,e ceea ce stiu eu,cand o sa vad opusul o sa cunosc altceva,eu nu cred in nimic, nu spun ca fetele nu sunt empatice ba da sunt,doar ca ele sunt complexe, complicate, poate sunt si fete care iubesc si ma insel, dar eu prefer sa nu cred, tu poti crede in orice doresti tu, omul traieste din sperante false

| WaterDrop a răspuns:

Oare asa greu e sa castigi la loto? Este, mai ales atunci cand nu cumperi bilet.

| RAY a răspuns (pentru WaterDrop):

Daca castig la loto te insori cu mine?

| WaterDrop a răspuns (pentru RAY):

Dap, vom avea destui banuti ca sa iti schimbam piesele vechi si defecte.

| RAY a răspuns (pentru WaterDrop):

Le ai ascultat?

| SG1995 a răspuns (pentru WaterDrop):

O relație nu e loterie, adică mna, ce-i drept statistic șansele ca tu să placi o persoană și ea să te placă simultan sunt relativ mici, dar aici e vorba de iubire, iar iubirea e ca încrederea, o oferi după ce cunoaști persoana, și o poți pierde dacă e persoana nepotrivită.

| SG1995 a răspuns (pentru WaterDrop):

La ce piese are e muzeu, mai bine îl amanetezi. laughing rolling on the floor

| Alexuţ02 a răspuns:

E destul de greu dar nu imposibil, mereu vine când nu te aştepţi.

Da, e un lucru mai rar în ziua de azi pentru că un băiat e plăcut de 3 fete şi nu mereu o alege pe cea care trebuie, o alege doar pe cea superficială iar peste 2 săptămâni nu o să mai fie cu ea, acelaşi lucru e valabil şi invers, fata e plăcută de mai mulţi şi nu-l alege pe cel care o poate face fericită.

Trebuie să găseşti fata potrivită, după cum ţi-am spus, vine când nu te aştepţi, nu doar când cauţi o relaţie.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Destul de greu. Fetele sincere si serioase ori sunt luate, ori sunt de la foarte greu spre imposibil de gasit

| Lostlyric a răspuns:

Acest lucru este atat de rar precum prospectia dupa un diamant in culoarea sampaniei incrustat in rubine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa gasesti o fatã care sa te iubeasca pentru cine esti tu ca persona, nu functioneaza asa, iubirea e la alt in care Depinde doar de tine daca esti in stare sau nu.
In primul rând nu trebuie sa dezvalui totul despre tine, orice e predictibil e plictisior si plictisitor inseamna lipsa de interes. Sa nu stie la ce sa se astepte de la tine, sa ciclizeZi in a ai da atentie/ si indiferent in alte zile.
in al doilea rând trebuie sa lucrezi la carisma, fetele se indragostesc cu urechile si baietii cu ochii, o daca te ce esti sarmant si ii face placere sa stea cu tine, ii produce automat si placere urechii.
Si in al 3-lea rând trebuie s-o faci sa investeasca timp si cel mai ales ofert in a te vedea.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, ai cum, functioneaza exact asa. Iubirea asa functioneaza.
Aia cu "urechile" nu e iubire, e un penibil contract social.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fetele se indragostesc cu urechile si baietii cu ochii laughing
in lipsa atractiei fizice nu poate exista vreo chimie, atractie, iubire

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

In lipsa atractiei fizice nici macar nu s-ar chinui sa-ti raspunda, nu stiu ce fatã da sanse cat de putine la unu care il considera urât ca asfaltul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In fapt fetele plac putini baieti, ele de majoritatea profita

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Bravo lor, nu sunt ele de vina. Cred ca majoritatea vor sa fie obiecte sexuale si le place asta, farã iubire, farã alte porcarii si interese.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Se străduiesc oamenii, fac si ei ce pot cand pun asfaltul ala, sa nu le jignim munca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau nu vor sa sufere sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacã as sti ce e aia suferinta din iubire mi-ar da o lacrima

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nevoie sa știi cum e suferința din iubire. Ajunge sa știi cum e suferința in generala.
Ma molipsesc si eu de la sensibilitatea ta sad

| EcceHomo a răspuns (pentru anonim_4396):

Sapiosexualele.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru EcceHomo):

Doar Inteligentã? Nimeni nu le stie pe toate.
Sau termenul "sapiosexual" ar avea definitie mai buna "sunt atrasa doar de - inteligenta - pentru ca am un caracter dubios" awkward girls = sapiosexual thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O conexiune subtila, doar atât.e ceva ce nu- pot ghici despre tine...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O conexiune subtila între cine?
Ce anume nu poți ghici despre mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există și femei si bărbați,
Numai că dezamăgirea fac femeile să creadă că nu mai există și invers la fel.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Este atat de greu pentru ca fete din alea nu prea mai exista.

| deadhoe a răspuns:

E frumos sa fii narcisist?

| Misteryy a răspuns:

Salut bogdy, banuiesc ca ai undeva la 18 - 19 ani, da exista o femeie care te poate iubi cu adevarat, statistic vorbind nu poti stii exact cate sunt, pentru ca este de la femeie la femeie si de la barbat la barbat, dupa parerea mea incearca sa ti schimb gandirea despre femei radical, incearca s vezi mai rational treaba si vei vedea foarte bine cum iti poti gasi femeia care sa te iubeasca pentru ca atat timp cat vei ramane in clisee si stereotipurile celorlalti caini de baieti imaturi ce spun...toate sunt curve, vor doar bani, nu mai exista femeia care sa te iubeasca etc, in acel moment iti faci seting la sub constient el inregistreaza si ti ofera traseele si coordonatele pe care tu i le-ai bagat si evident ca ei doar de acele femei dau, de aceea iti recomand ca inceput de drum sa incerci sa ai o viziune cat mai rationala posibil legata de femei, si pentru inceput ai putea sa stai mai mult cu femei, sa fii mai singur printre ele, fa-te amic cu multe tipe vorbeste cu ele despre relatii si te va ajuta, sa ai bafta.
" Subconstientul are parametrii setati de noi insine si de mediu, gandind outside the box putem fii proprii nostri calauzi in viata"

| bogdy20000 explică (pentru Misteryy):

Salut, sa stii ca eu chiar nu am pus întrebarea asta pentru ca am fost dezamăgit sau din alta cauza, eu am 15 ani doar, și sunt împreuna cu o fata de aceeași vârsta, și cateodata ma gândesc la alte fete, și cât de diferita e ea, aducă cum am spus si mai sus, niciodata nu părea sa fie genul de fata materialista, întotdeauna aprecia ca ma vedea, nu conta unde, numai sa fie cu mine, și mulți prieteni, care o cunosc nu de mult, gen cum a inceput scoala, cateodata in unele momente când ne certam sau de astea ziceau ca "chiar te iubește", și ma gândeam, "e ceva neobișnuit sa fie asa?", adica da, e prima mea relație și nu stiu, dar pot sa zic ca stiu ca tine mult la mine, și întotdeauna când era ceva care ma deranja chiar, nu l mai făcea doar pentru ca ma deranja pe mine, nu chiar cuorice, dar cu ceva ce era serios ma refer.

| bogdy20000 explică:

Pai eu, cu fata cu care sunt acum impreuna, pot sa va dau un exemplu, ca restul nu sa vi le explic, dar ea întotdeauna nu dorea prea multe de la mine, adica nu voia sa o scot in oraș, sau la film sau oriunde, ea voia doar sa petreacă timp cu mine după ce am vazut eu, și sa fie impreuna cu mine, poate fi asta un semn?

| SG1995 a răspuns (pentru bogdy20000):

Un semn legat de ce? Că e îndrăgostită de tine? Că se simte în largul ei în prezența ta, se simte protejată cum ar veni.

| bogdy20000 explică:

Vad ca mulți ați inteles gresithappy Nu suferă nimeni din dragoste aici, eram curios sa va aflu părerile, pentru ca ma gândesc ca fata cu care sunt acum impreuna sa fie aceea fata care e mai greu de găsit, și am scris mai sus de ce cred asta.

| meandme111 a răspuns:

Depinde unde cauti