| ingerassecret a întrebat:

Oare cum sa ii spun fostului meu prieten ca vreau sa ne impacam? a trecut o luna de cand numai suntem impreuna, si mai face uneori niste faze in care imi da de inteles ca inca mai tine la mine.Asa ca m-am gandit si vreau sa ma risc si sa ii spun.
Dar nu stiu cum sa ii dau de inteles, s-au cum sa aduc vorba de impacare?
S-au credeti ca ar fi mai bine ca el sa faca acest pas? credeti ca as gresi cu ceva daca fac asta? m-ar durea sa ma aleg cu vreun refuz...
Voi ce parere aveti?: sad

4 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Been there, done that.

Nu ai nimic de pierdut, dar daca te refuza, fugi cat poti tu de tare, pentru ca se foloseste de tine happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Kennedy97 a răspuns:

Sfatul meu, ca băiat.
Îți trebuie doar CURAJ, el dacă dă de înțeles că ar vrea să vă împăcați,de ce să nu încerci?
Tu vrei să vă împăcați,el vrea același lucru. Nu stați și așteptați să propună celălalt o împăcare. Nici nu știi cum, în viața unuia dintre voi apare o altă iubire, un alt băiat la tine, respectiv o fată pentru el. Ți-ar conveni? Eu cred că nu.
Se vede că țineți unul la celălalt.
Și până la urmă, de ce ai luat în calcul și un refuz? De ce nu gândești într-un mod optimist? Gândește-te că e posibil să vă împăcați, din nou dacă încerci.
Multă baftă!

| IMPLICAT a răspuns:

Nu risti nimic. Fa`o cu zametul pe buze, spanandu`i ceva ce`l va face si pe el sa zambeasca; sunt sigur ca va spune da.