| morena90 a întrebat:

Oare de ce indiferenta asta doare asa de tare ~?sad De ce linistea totala doare mai mult ca 1000 de cuvinte!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare stim cu adevarat ceea ce vrem?

| Vi003 a răspuns:

Unde doare indiferenta?

| CoffeeTeaOrMe a răspuns:

Datorită nesiguranţei. În momentul în care o persoană e indiferentă faţă de tine nu mai şti ce simte, nu mai şti tu personal ce însemni pentru el sau ea. Nu-i mai cunoşti gândurile, intenţiile.
Indiferenţa e uneori nedreaptă, dar de multe ori ne învaţă şi câte o lecţie.

| 2011alexutza a răspuns:

Indiferenta este cea mai politicoasa forma de refuz, este opusul dragostei, este esenta lipsei de comunicare. Tocmai de aceea doare mai mult decat 1000 de cuvinte.
Ne doare indiferenta celorlalti fata de noi, mai ales atunci cand vorbim despre persoane apropiate.