| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Cat de tare doare indiferenta?

25 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

INDIFERENTADOARE CEL MAI TARE.sad ce e mai rau de atat?
POTI DISTRUGE O PERSOANA CU ASA CEVA

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Doare destul de tare si e imuna la orice tratament.

| elena a răspuns:

Te distruge...

Janina
| Janina a răspuns:

Pai eu cand ma supar cu tati...prefer sa ne certam, sa imi dea una decat sa nu vorbeasca cu mine :\

assiris
| assiris a răspuns:

Tare de tot si deosebirea intre ea si o durere de cap, este ca nu prea ai pastile sa o faci sa treaca.

| DenissaDeea a răspuns:

Doare foarte tare indiferenta pentru cei din jur...nu pentru cel care-o are!(dat fiind ca e indiferent el tot nu o simte)

| Nastia a răspuns:

Cel mai rau doare, .eu una nu suport sa nu fiu luata in seama la cv c imi doresc...sau sa nu fiu luata in seama cand spun c nu-mi place

| gabrielutzu a răspuns:

A nu baga in seama pe cineva, a te face ca nu exista, poate fi de-a dreptul distrugator pentru sufletul omului respectiv.
In orice caz, doare mai tare dacat o bataie, injuratura, bascalie, pentru ca atunci arati ca exista pentru tine, chiar si intr-un mod negativ, in schimb daca il ignori, esti indiferent fata de el, il distrugi...

| cristi a răspuns:

Uneori chiar foarte mult, atunci cand iti pasa cel mai mult de ceva/cineva si primesti in schimb asta.

| Criiss16 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare iar asta poate distruge o persoana!

| MihaiA a răspuns:

Al dracul de tare big grin

| J7anine a răspuns:

| Paula a răspuns:

Daca ceva ti indiferent inseamna ca pe tine nu te doare deloc...
daca oferi cuiva indiferenta atunci vai de el...

| pisika a răspuns:

E distrugatoare. sad

| Teardrop:] a răspuns:

Foarte tare...adica mai mult decat orice.

| cribus a răspuns:

Ffffffff tare!

| irynna a răspuns:

Poate cel mai mult...

| Xulescu_6752 a răspuns:

Nu doare daca si tu ii esti indiferent celui/celei care iti arata indiferenta!

| miriam a răspuns:

Doare atat de tare incat ai prefera sa fiii snopit in bataie, mai ales daca vine de la persoana cea mai importanta, cea mai iubita tie.

| airlinestravel a răspuns:

Indiferenta doarte foarte mult cand tu dai prea multa atentiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Poate sa nu doara deloc. Daca unei persoane nu ii pasa de mine si nici mie de ea... neinteresant. Si acum nu prea iti dai seama cand cineva e chiar indiferent pentru ca se poate preface. Sunt la moda jocurile...sa pari indiferent dar tu sa suferi si etc.Deci indiferenta ia o forma buna. s`ar putea sa existe din partea cuiva. tu sa crezi ca sufera si se ascundelaughingsi sa mergi mai departe...practic nu o simti indiferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce intrebari va bateti voi pe aici. Banuiesc ca daca nu ti se raspundea la intrebare aflai ca doare destul de mult chiar si atunci cand nu ar trebui sa te afecteze. Cine zicea ca nu exista tratament nu prea a nimerit-o. E ca veninul si indiferenta asta, te omoara daca nu ai leac. Dar tot din venin se face si tratamentu' si cu el se trateaza. Mai mult, ofera imunitate si pe viitor. Acum depinde de personalitatea, caracterul, mentalitatea fiecaruia si cum percepe o persoana indiferenta. Daca X de exemplu are un caracter puternic, personalitate dezvoltata si o mentalitate bine construita pe propriile principii si dorinte, poate foarte usor spune "nu ma mai intereseaza" si sa isi induca starea respectiva. E posibil chiar ca cel/cea care facea pe indiferenta sa sufere ca nu ii merge trucu pentru ca o tratezi cu indiferenta. Ar mai fi multe de zis si comentat pe tema asta, da' cred ca ati prins poanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferenta doare atunci cand ii dai atentie, dar daca esti si tu indiferent nu mai doare deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte tare, dar daca sti sa o tratezi nu mai doare asa tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ucide! te simti cu o gaura in piep.cand tu dai totul pentru o persoana si ea tot e indiferenta, nu te pretuieste, te foloseti cand ar nevoie si apoi te arunca.si nu ai ce sa faci.pentru ca ai o slabiciune pentru aceea persoana,si desi in momentul cand suferi iti spui ca nu se va mai intampla,si ca atunci cand va avea inca o data nevoie de ajutor,tu o vei rasplati cu aceeasi moneda,atunci cand vine si iti cere ajutorul tu nu o poti refuza,poate din prea multa iubire, alti zic prostie.pur si simplu a ajuta, a fi alaturi de u om in momente grele inseamna sa fii prost!