| alina2k18 a întrebat:

Oare de ce mi-a venit menstruatia cu 10 zile mai devreme?
Niciodata nu mi s-a mai intamplat asta sad
Hmmm sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sangerarea a pormit inainte de a trece minim 21 de zile de la data producerii ultimei menstruatii, in acel caz in mod sigur este vorba de o dereglarea hormonala severa/grava si majora. Natura dereglarii ciclului menstrual intr-o asemenea masura poate fi stabilita doar de catre un medic ginecolog bineinteles ca doar prin consultatie amanuntita insotita de ecografie. Multa sanatate!

| alina2k18 explică (pentru corbulalbrosu):

22 zile de la data la care s-a terminat ultima menstruatie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru alina2k18):

Acum 18 minute | alina2k18 explică (pentru corbulalbrosu):
22 zile de la data la care s-a terminat ultima menstruatie + 4-5 zile de menstruatie (PROBABIL?; fiindca nu am puteri paranormale sa pot GHICI precis cate zile tine menstruatia ta big grin ) si asa rezulta ca 22 + 4-5 = 26-27 zile adica un ciclu menstrual considerat normal. Probabil ca ciclul tau menstrual este de tipul NEREGULAT si in acel caz o elongare sau o scurtare a duratei ciclului cu +/- 10 zile se ''incadreaza'' intr-o normalitate relativa. Sanatate!

| alina2k18 explică (pentru corbulalbrosu):

NU este neregulat, intotdeauna imi vine la 32 zile de cand ma stiu.
O sa fac o programare la gEnicologwinking

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Hm...pui tu intrebari de genul? Tu care comenteaza aiurea la toate intrebarile? laughing Probabil prea mult sex. laughing Sau lipsa lui. Glumeam.

| alina2k18 explică (pentru GdX):

UIte ca mi s-a intmplat si mie, haha.

| RAY a răspuns (pentru alina2k18):

La varsta ta parca ai menstruatia cat de cat luna de luna in acelasi data, de cand nu ai mai facut sex alina?

| alina2k18 explică (pentru RAY):

Peste 1 an!

| RAY a răspuns (pentru alina2k18):

Ce chestie deci vorbesti despre sex nu faci sex, eu spu ca macar sa te masturbezi o data pe saptamana nu uita ca poate duce la a numai avea ciclu deloc lipsa unei activitati sexuale

| alina2k18 explică (pentru RAY):

Da, practic autosatisfacereawinking acum am avut o mica pauza.

| ywar a răspuns:

Alina, nu intotdeauna lipsa de activitate sexuala poate genera un dereglaj al menstruatiei. In principiu, ar putea sa mai fie si caldura, eventuale probleme hormonale mai vechi etc. Nu te alarma! Daca lucrul asta nu ti s-a mai intamplat, inseamna ca e o anomalie de moment. Asteapta inca o luna si vezi ce se intampla.

| alina2k18 explică (pentru ywar):

Imi este un picut frica sa nu am ceva, in special boala/afectiune care nu doare... ca altfel nu am nimic ce ar putea sa ma ingrijoreze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi si tu o terapie de refacere uterina (womb healing imprint). Cum se face nu stiu. Chestia e complicata cu voi femeile. Ci nu, chiar nu ai nevoie de noi... ai grija de pantecul tau.
https://www.tantricalchemy.net/......g-celibacy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma pricep. Eu nu am

| mihaicelsfant a răspuns:

Alina nu vrei sa ne cunoastem?happy

| alina2k18 explică (pentru mihaicelsfant):

winking O ai de 20 cm?winking

| mihaicelsfant a răspuns (pentru alina2k18):

laughingpoate da poate nu

| mihaicelsfant a răspuns (pentru alina2k18):

Ai what upp?

| Tpufan123 a răspuns:

Hey! E al naibii de ciudat ca raspund eu la asta (fiind baiat) dar am o sora si am auzit-o spunand acelasi lucru, nu au fost probleme. Dar daca ai vreo suspiciune consulta medicul de familie!
Sper ca te-am ajutat, peace!

| raz0000001 a răspuns (pentru Tpufan123):

Nu e ciudat deloc.

| 1995CPS a răspuns:

Dereglare hormonala, ceva normal