| alexa19 a întrebat:

Oare de ce nu il pot uita si sa il scot din inima?sadnu reusesc.Cu toate ca dupa ce ne-am despartit(el a pus punct dupa 7 luni pentru motivul ca nu suntem potriviti) ma jigneste, imi vorbeste urat, ma trateaza practic ca pe un "gunoi"si doare enorm de mult si tot nu reusesc sa il uitsad. A fost primul meu prieten, nu pot sa imi dau seama ca din baiatul bun care era inainte care niciodata nu mi-a zis nici date mai incolo, care nu ma jignea sa se schimbe total dupa despartiresad. Il vad in fiecare zi pentru ca sta langa blocul meusad. Orice lucru imi aminteste de el si ma doaresad.
Ce sa mai fac ca numai stiucrying

5 răspunsuri:
| Annellise a răspuns:

Draga Alexa,
Este un sentiment foarte neplacut dar stii si tu ca cine ne respinge ne atrage mai mult! Motiv pentru care tu il vezi zilnic, si iti amintesti mereu de el.
Poate ar fi mai bine sa il tratezi cu indiferenta sa vezi ca asta il va durea si pe el, si tu sa incerci sa iti vezi de viata ta fara ca acest lucru sa implice numele lui.
Draga mea, viata ta nu sta in Daniel, Ionut sau Alex (sunt nume fictive) stii cum se zice, baietii sunt ca autobuzele: daca ai pierdut unul vine urmatorul in 5 minute!
Nepasarea si indiferenta doare cel mai tare, daca tu vei parea puternica si neafectata de reactiile lui asta il va scoate din minti si va dori sa te recucereasca si te va dori inapoi, iar mai mult ca probabil in acel momentu tu vei fi cea care va zice : NU!
Te cred ca acum iti este greu, dar incearca sa nu te mai uiti la poze cu voi si sa nu mai asculti melodii triste, ca viata este prea scurta incat sa fii trista, este nevoie sa zambesti mereu ok? Altfel vei face cearcane si nu vrem sa te faci urata, asa-i?! (glumesc)
Plus ca poti cauta pe net `avantaje de a fi singura` si vei gasi o multime de avantaje si vei vedea multe activitati pe care le poti face si iti ocupi timpul altfe, daca nu mai esti cu el inseamna ca nu te-a meritat si punct.
Trebuie sa te respectii pe tine, acest lucru trebuie sa il vada si el nu ii poti permite sa te trateze ca pe `un gunoi`! Ia atitudine si totul va fi bine.
Astept cu nerabdare vesti, spunandu-mi ca totul s-a rezolvat si esti din nou indragostita de alt baiat sau ca pur si simplu esti fericita singura happy
Cu drag,
Annellise :*

| Liviucu a răspuns:

Alexandra, daca el a pus punct folosindu-se de un motiv care e de copii (se putea rezolva asta, partea cu nepotrivirea prin comunicare si rabdare), atunci pune si tu punct sentimentelor pentru el. Deja asta ar fi trebuit sa te faca sa-l urasti. Faptul ca a ales sa iasa pe usa din spate punand un asa motiv si mai si jigneste nu cred sa fie unul pentru tine. Stiu ca doare, dar mereu si mereu sunt nevoit sa dau aceleasi sfaturi... Doare azi, va durea maine si in cateva luni, dar cu timpul va durea tot mai putin si daca azi plangi la injuriile lui, ai sa vezi ca peste un an o sa fugi de el si de ceea ce scoate pe gura. Timpul te va face bine cat si nepasarea lui te va schimba radical.

Te pup dulce si sper sa fii bine. Chiar imi doresc asta. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred si eu ca nu sunteti potriviti daca te jigneste in ultimul hal si tu accepti (dar nu iti place...), eu nu stiu ce dq ai vaz tu la el, sau pentru ce iti mai aduci aminte de el daca ti-a facut rau, exista 2 explicatii, ori iti place sa fi tratata asa (sunt fete si fete in ziua de azi, unora le place aia musculosi, altora aia care le impune orice in viata si fata nu stie sa cumpere nici 2 mere cand creede ca are chef si ca tine care le place sa fie tratate like *** ) ori esti prea oarba de iubire ca sa gandesti clar, si sa vezi ca nu e bun de nimic si ca trebuie sa-l uiti cat mai repede. un mic sfat. cand vrei sa uiti pe cineva faci asa (stiu de la fratimiu)el se uita la un film vedea una cu parul ca a lui ex a lui. el atunci imediat se uita la ea, dar repede baga in minte o masina si se gandea la ea, si tot asa, cum iti vine imaginea lui in minte, nu te mai gandi la ceva ce ai facut frumos cu el sau ca tea jignit, gandeste-te automat la altceva, fat frumos din scoala o fata, coleg, masina papusa ce naiba iti place tie. numai acolo sa nu te gandesti. ca, daca tot te gandesti la el nu treci tu de asta nici in veci, app vezi sa uiti repede de el ca in deccembrie e sf lumi asa ca nu vrei sa mori cu el in minte laughing) bye

| geotechnical a răspuns:

Imi pare rau ce ti se intampla, este mai greu un pic pana treci de perioada pana o sa il scoti cu totul din inima ta, nu cred ca merita sa se comporte asa cu tine mai ales dupa ce ati avut si o relatie de 7 luni, incearca sa iti stabilesti alta relatie dar sa fii mai atenta ca nu se stie niciodata peste ce oameni dai, dar oricum ranile se vindeca mai greu, si incearca sa nu mai pui la suflet jignirile lui da"De unde nu este nici Dumnezeu nu cere"
sa ai o duminica frumosa in continuare :*

| Bambyynaa007 a răspuns:

Eu cand incerc sa uit pe cineva, incerc sa gasesc un alt baiat cu care sa il inlocuiesc.Deci cauta baiatul cu care te intelegi si care este dragut si flirteaza cu el. Daca nu esti genul si nu poti face asa ceva eu zic, ca prietenii apropiati sau prietena cea mai buna te vor ajuta sa treci peste situatie:*. bafta:*. Funda?