| Andreea478 a întrebat:

Oare de ce toată lumea ma abandonează? cryingMa simt foarte singura și deprimata, toți m-au lăsat la greu, prietena mea cea mai buna s-a cam îndepărtat de mine și am mai avut un amic în care aveam încredere și ii ziceam ce am pe suflet și acum nici nu mă saluta, nu am cu cine sa vorbesc, nu mai am alți prieteni și nu pot avea încredere în nimeni sa le povestesc despre probleme mele. Ma doare când nu am cu cine sa vorbesc când mi-e greu, am rămas singura și iubitul la care țineam enorm m-a părăsit și sufăr din cauza asta. Nu mai pot rezista asa, ce as putea sa fac sa îmi alin dorul de el cu toate ca aștept sa ma caute el, eu nu îl caut? cryingMa simt singura...

Răspuns Apreciat de Editori
| Clytia a răspuns:

Dacă ei au ales să iasă din viața ta, duși să fie! Nu-i poți obliga până la urmă. Acum ești vulnerabilă, te simți singură, neajutorată... Dar să știi că nu e chiar așa. Puțini oameni rămân permanent în viața noastră. Nimeni nu are de unde să știe ce se va întâmpla pe viitor, dar încearcă să socializezi, să cunoști oameni noi, și poate vei găsi și acele persoane.
Lasă-l pe fostul iubit, și dacă poate te va mai căuta peste un timp, fii indiferentă. Nu se rezumă lumea la el.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un psiholog ti-ar spune ce faci gresit in relatiile tale cu cei din jur.

| Adry05 a răspuns:

înscrie-te prin tot felul de cercuri unde să cunoști oameni noi

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îți faci noi prieteni.

| Goete a răspuns:

Daca vrei un prieten virtual, poti sa imi scrii...

| Andreea478 explică (pentru Goete):

Dă-mi insta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? pentru ca te descarci pe ei. se simt strorcati de energie cand sunt in preajma ta.

Gaseste alte metode si ascunde-ti.problemele. E bine ca esti vulnerabila in legatura ca nu te simti singura si fiecare intelege asta. dar in legatura cu plansul, e o vorba "cei care se plang raman la fel".

"Nu mai pot rezista asa, ce as putea sa fac sa îmi alin dorul de el cu toate ca aștept sa ma caute el, eu nu îl caut?"
Nu mai poti rezista pentru ca, il vrei inapoi. In loc, sa iti vezi de viata ta si sa o vezi ca pe o oportunitate sa cunosti oameni noi, tu o vezi ca pe o povara (ca vai doamne acum esti singura).
Nici nu o sa te caute el, stai fara griji atat timp cat iti e dor de el nu o sa de-a nici un semn de viata, atunci cand nu o sa-ti mai pese, e posibil sa se intample asta.

| AlexandruInu a răspuns:

Am fost in situatia ta, cred ca te pot ajuta, cauta-ma pe insta: alex_zely

| Andrei_Dragoş_1998_2PoM a răspuns:

Contacteaza-ma pe insta 'amartinescu'
putem vorbi acolo, poate iti fac si o promovare happy