| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce unii tineri nu folosesc prezervativul?

Răspuns Câştigător
| justsummer a răspuns:

Pentru ca se grabesc si se simt norocosi in ziua aia. joaca la ruleta o sa avem un copil si spera sa nu castige un bebe.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
inconstienta si curiozitatea ii imping la astfel de situatii si apoi vin si se plang.
cu exceptia celor care isi doresc bebe.
O seara bunahappy

| Adry05 a răspuns:

1. le e ruşine să ceară (de parcă nu pentru asta au fost concepute)
2. au impresia că se vor simţi mai bine
3. poate totuşi vor un copil. happy

| neutrino a răspuns:

De ce sa folosesti prezervativul atunci cand iti doresti un copil?

| Fatamuntilor a răspuns:

Lipsa de responsabilitate, de informatie, poate curiozitea.
Un tanar bine informat si responsabil va sti ca prezervativul te fereste de multe griji

| pietrean a răspuns:

Ai pus intrebarea, in ideea ca multi habar nu au de riscurile unei sarcini nedorite, de bolile venerice.Lipsa de informare,lipsa interesului de a se discuta in scoli(ore speciale de sexologie,dezinteresul dirigintilor).Dar, cred ca este si o lipsa de cultura, educatie in familie, a celor ce incep sa faca sex, doar ca sa arate cine sunt ei si pot face "ca in filme".

| C26 a răspuns:

Pt ca sunt inconstienti x_X
Pt 10 min de placere, se risca oh go on

| Capriciu a răspuns:

Cred ca sunt luati de val in acel moment si poate se simt mult mai bine fara prezervativ, insa mai apoi suporta consecintele, pentru o clipa de placere mai apoi sufera toata viata.