| RAY a întrebat:

Oare fetele stau cu un baiat doar din interes? se foloseste de el pana are ce isi doreste apoi fuge la altul?

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Asa sunt majoritatea fetelor din ziua de azi.Si nu poti schimba nimic... daca o femeie nu sta cu un barbat pentru bani, sigur o va face pentru fizic si popularitate.Nu toate sunt astfel, dar ff rar mai gasesti o fata in ziua de azi careia sa nu-i pese de fizic, bani, stil vestimentar sau popularitate in cautarea sufletului pereche.Si cand o gasesti va zbura precum o randunica la mii de km distanta.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Tu in ce categorie esti?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru BlackRose03):

Nimeni nu se f*** cu sufletul, sau poate tu incerci sa ne spui ca tu nu te uiti pe strada dupa tipe dragute, te uiti dupa cele nasoale si le simti sufletul minunat laughing Esti patetic!

| BlackRose03 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Sunt fata. laughing
Pentru mine conteaza caracterul, daca tu ai o alta parere pastreaz-o pentru tine.Degeaba esti atractiv/a fizic daca n-ai avut parte de o educatie corespunzatoare si rupi de prostie.
In ziua de azi nu mai exista fete atractive fizic si destepte care sa fie si cuminti.Majoritatea stau cu un barbat din interes si cand obtin ce vor pleaca la altul.
Acum am vazut categoria. Daca intrebarea are legatura cu iti dau dreptate.Te *** vazand doar fizicul. laughing
Nu inteleg rostul acestei intrebari.

| Holiday a răspuns (pentru BlackRose03):

"In ziua de azi nu mai exista fete atractive fizic si destepte care sa fie si cuminti"

Dupa cum singura spui o fata atractiva si DESTEAPTA nu e cumintelaughing

Tu esti cuminte?!?

| BlackRose03 a răspuns (pentru Holiday):

Sunt cuminte, dar nu sunt atractiva fizic.
"In ziua de azi nu mai exista fete atractive fizic si destepte care sa fie si cuminti".
Ma refeream la majoritatea, nu la toate.

| Holiday a răspuns (pentru BlackRose03):

Simt un pic de invidie in ce spui. Iar "cumintenia" asta oricum e relativa. De multe ori de ea fac caz tocmai cei care ar vrea sa nu fie cuminti, dar n-au de ales. Cam ca vulpea cu strugurii.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Dar tu ai vrea sa iubesti?

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Imi iubesc familia, iubesc animalele, natura, arta si unii oameni.Dar nu stiu daca voi iubi vreodata un barbat...in felul ala.Nu ca n-as vrea, dar nu se mai prea gasesc baieti seriosi si cuminti de varsta mea.
Acum vreau sa ma concentrez pe studii, iubirea de la o varsta asa frageda e egala cu 0 pentru mine. Poate in viitor.

33 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Hm, nu cred că toate femeiile sunt la fel, dar genul ăsta de femeie care se folosește de sentimentele unui om e mai prejos ca prostituată, deoarece aia nu pretinde că te iubește.

| RAY explică (pentru SG1995):

Eu n-am cunoscut opusul inca, nici n-am auzit

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

În ce sens opusul? Că o femeie poate iubi un bărbat? Ți-am zis să nu fim dramatici, nu toate femeile de pe planeta asta sunt materialiste. Dacă te referi ca un bărbat să stea cu o femeie din motive economice, e ceva foarte rar, noi bărbați avem o anumită mândrie care nu ne permite să facem asta, are aface cu instinctul de vânător. Gândește-te că primele relații inter-umane, mai exact primele famili și comunități s-au format tocmai pe relații din interes, bărbatul voia sex, femeia voia protecție și resurse, și așa a apărut monogamia.

| RAY explică (pentru SG1995):

Nu vb de materialiste si ca ele nu simt iubire doar interese atat pe care le urmaresc

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Ți-am zis și în postul trecut, chestia asta e o aberație.

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

E linlk-ul către pagina de Facebook al site-ului Descoperă.ro, ce-ar trebui să văd?

| RAY explică (pentru SG1995):

Era un animalut dragut acolo

| Necunoscut112 a răspuns:

Din nou tu cu intrebarile tale cretine...

| BlackRose03 a răspuns:

N-are rost sa ma cobor la nivelul tau...mai bine taci, ma faci doar sa-mi para mai rau de tine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si fete, Ray, carora nu le lipseste nimic, iar prezenta unui baiat/barbat in viata lor, nu face decat sa le intregeasca Universul.
Nu toate zboara din floare.n floare!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Pana la proba contrarie cred ce vad

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cu scuzele de rigoare, Ray, dar am vazut ce fete te atrag.Nu.i de mirare ca esti folosit.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu m-a folosit nici una stai calma, nu am avut o relatie de multi anii, da eu nu vb de mine, vb de ce vad in jurul meu, ca ma atras fizic aia dar aia nu-i de mine sunt constient de asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toate fetele fac asta. In general fetele populare, fitoase si materialiste manifesta acest gen de comportament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e diferenta dintre o fata care sta cu un barbat din interes sexual, una care sta cu un barbat din interes carnal (sex) si una care sta cu un barbat din interes emotional? De ce o femeie care sta cu un barbat pentru bani e profitoare si una care sta pentru suport emotional e devotata? Nu toate sunt motivate de interes?

Nu ma intelegeti gresit, eu nu zic sa nu aruncam vina pe materialiste, eu zic sa blamam toate femeile in aceeasi masura, sa le luam toate drepturile, in special dreptul la opinie, si sa le dam in folosinta cum au fost ele menite, pentru nascut baietei. Fetite, putem pastra una din cinci.

| AdelaElena88 a răspuns:

Poate ca unele da, însă nu toate. Ciudat e ca și eu aveam astfel de gânduri legate de sexul opus, de aceea dezvoltasem o oarecare teama de intimitate cu orice băiat.( am reusit sa o depasesc) Cred ca noi oamenii suntem puțin ciudați la partea asta: ne așteptăm să simțim iubire și noi ne gândim deja ca cel de lângă noi are astfel de intenții rele.Cum putem fi fericiți în felul asta, spune mi și mie? Fii selectiv și cauta.Stiu, în lumea asta pare ca sunt mii de copi, de oameni care se prefac fericiți dar care sunt efectiv distruși și oameni care par drăguți dar nu vrei sa știi ce secrete întunecate ascund.

| GrungyCacti a răspuns:

Nici baietii nu sunt diferiti. Cauta o fata cat mai frumoasa desi ei nu se uita la ei. Eu nu sunt pe interes dar nu pot sa atrag pe nimeni. Nu stiu ce prefer mai mult: sa fiu luata la misto sau sa stiu ca sunt cat de cat femeie ca se da un huligan la mine. Si barbatii sunt de vina ca se lasa folositi. Cum iti asterni asa si dormi.

| RAY explică (pentru GrungyCacti):

De ce nu poti atrage?

| GrungyCacti a răspuns (pentru RAY):

Nici eu nu mai stiu sigur. Cred ca baietii prefera o fata zambareata si energica, eu nu prea sunt asa, decat in privat. Sunt potrivita la greutate, nu sunt grasa, proasta nu cred ca sunt, termin facultatea in doua luni. Multi se mira ca nu am pe nimeni, dar sincer si eu sunt cam pretentioasa la aparente. Nu am cerut fat frumos, as vrea pe cineva ca mine. Dar degeaba am pretentii ca nimeni nu ma vrea
oricum. Si tot asa.

| RAY explică (pentru GrungyCacti):

Nu esti singura in usa 50 de milioane de femei viseaza la barbati bogati,tineri,frumosi,carcater alfa, poate ai prea multe pretenti, da cred ca cand vei intarni pe cineva care sasi placa poate si el te va place cine stie, nu cred ca barbati nu te vor e full netul de barbati in cautare de fete singur si tu ai o cariera termini facultatea, esti educata normal sa ai pretenti e ceva normal

| Geo1609 a răspuns:

Da.
inca nu am avut prietena sad. dar am colegi care au patit

| Futangii a răspuns:

Ia folosestete tu ptuin de manualul de limba romana ok? mersi.

| Frumusachi_Cristina_1997 a răspuns:

Unele fete, dar nu toate

| CostelMarian457 a răspuns:

Depinde daca ai pola mare