| Trixy65 a întrebat:

La un coleg din clasa ii place de mine (tot vine pe la mine ori unde merg, si tot insista sa steie doar cu mine la scoala), dar eu nu am nici un interes pentru el. Fetele din clasa au inceput sa faca glume gen "Voi doi sati intr-un copac si va pupati" (dupa care acel baiat fuge dupa ele si vrea sa le bata, iar eu ma prefac ca citesc). La mine toti baietii sun DOAR prieteni. Cum le pot face sa inceteze pana nu vor crede si ceilalti copii ca il plac?
P.S. Eu tot incerc sa il resping pe acel baiat, adica sa il imping de mine, sau sa plec de langa el, dar nu are nici un efect.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i baiatului in fata ca este inutila incercarea lui.

| aXy99 a răspuns:

Cati ani ai? Incearca sa vorbesti cu el, sa-i spui ca nu esti interesata si sa te lase in pace. Trebuie sa inteleaga.

| Trixy65 explică (pentru aXy99):

12 ani.

| aXy99 a răspuns (pentru Trixy65):

Fa ce ti-am scris mai sus, trebuie sa inteleaga. Daca nu, ignora-l. O sa vada ca e penibil.

| HreniucAlex a răspuns:

Si eu eram ceva de genu pe la 10-12 ani... Si ma tineam dupa o colega... I puneam biletele si chestii in ghiozdan... De si ia nu simtea nimic pentru mine... Chiar daca ia mi-a zis sa o las in pace ca nu ii place de mine... Eu nu ma lasă... Pana ca d m-am plictisit sa inerc... Deci spune-i ca nu iti place de el si etc. Daca nu te asculta ignora-l... O sa se plictiseasca sa jncerce :-)

| yoman13 a răspuns:

Vorbeste sincer cu el. Spune-i ca nu vrei nimic cu el in acest moment si ca ai vrea sa inceteze cu comportamentul sau. Asa vei scapa si de el si nici ceilalti nu vor mai avea motiv sa faca glume pe seama voastra.