| Crynutza a întrebat:

Oare si baietii sufera din dragoste? Scuzati-ma baieti! big grin

Răspuns Câştigător
| pisicutsa a răspuns:

Salut Alexa! Băieţii nu sunt aşa cum ei se arată, ei sunt cu mult mai sensibili şi mai atenţi ca noi fetele... ei au nevoie mare de alinare, de grijă şi cuvinte frumoase.

Genul masculin niodată nu ţi va spune pînă la sfîrşit toate durerile lui, ca să nu pară mai slab ca fata. Puterea lor e doar fizicul, în suflet sunt ca nişte mîţişori care aşteaptă atenţie şi mîngîiere! Succes anticipat!

| i0oOoOo0 a răspuns (pentru pisicutsa):

Cum sunt ei mâţişori in suflet cand reusesc sa ascunda si sa stea cu durerea aia in suflet toata viata?

30 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da sigur! Si ei sunt oameni, ai suflet ca noi fetele...normal ca fiecare iubeste diferit si exista o diferenta destul de mare intre modul cum iubeste un baiat si cum iubeste o fata, dar pana la urma depinde de fiecare persoana in parte.Si normal ca daca au iubit o fata si a avut parte de o dezamagire in dragoste, sufera si ei. Unii prefera sa ascunda suferinta ca sa nu para slabi in fata fetei iubite sau in fata prietenilor, e o chestie de orgoliu oarecum, noi fete suntem diferite in privinta asta, noi cand suferim ne aratam adesea si spunem la toata lumea, sa stii ca si baietii plang...cateodata!
DAca un baiat nu se arata, nu inseamna ca nu sufera, ce simte doar el poate sti, unii se prefac doarte bine ca nu le pasa sau invers, dar nu inseamna ca neaparat e asa.
Ba chiar unii baieti sufera mai mult ca fetele, depinde de cat de mult a iubit acea fata.Si inca ceva...sa stii ca un baiat se vindeca mai greu dupa o despartire decat o fata, fetele mai exagereaza, plang mult, dar le trece mai repede, un baiat nu se arata asa mult, dar le ia mult timp pana se vindeca, iti spun asta deoarece mai multi baieti mi-au zis aceste lucruri!

| Libelle a răspuns:

Buna! cred ca sufera. baietii mai sensibili sufera din cauza ca nu-i accepta o fata sau din cauza ca o iubesc si pana la urma se despart.
cei mai duri iarasi sufera din doua motive:1)lea fost ranit aerul de macho, orgoliul ala al lor sh2)chiar au ajuns sa se indragosteasca de o fata care nu se uita la ei nici cu fundul
iar cei care nu sufera dupa o fata sunt gayy care sufera dupa baietiwinking

| catthshshshs a răspuns:

Da, sufera! Cunosc si eu multi baieti care pur si simplu au fost traumatizati de despartirea de o fata, de exemplu.
De ce nu ar suferi, atata timp cat sunt si ei oameni sunt dotati cu sensibilitate? ( chiar daca multi baieti nu vor sa recunoasca asta)

| Luori a răspuns:

Normal ca da. straight face
Toata lumea sufera cel putin de o dezamagire in viata. unii stiu sa mascheze asta, altii nu, altii trec peste mai usor, altii nu vor sa inteleaga, etc

| cossmy a răspuns:

Da... uita'te aici t rog http://www.TPU.ro/......c-aceeasi/

| cossmy a răspuns:

Si apropo: baietii nu sunt din lemn, chiar daca se interiorizeaza, si nu incep sa planga sau ce mai faceti voi feteletongue. un baiat poate pune(cand pune), mult mai mult suflet si daruire intr'o relatie, sau pentru o fata, decat multe dintre fete, iar daca pierde acel "obiect" pentru care a muncit atat sa il faca fericit doar pentru faptul ca el il iubeste, atunci sufera enorm. Acum asa, parere d baiatwinking

| lays a răspuns:

La ei e mai mult orgoliul.big grin nu-i vad ascultand giulia-armele jos.etc atunci cand se despart de o fatalaughing)

| Frogie a răspuns:

Dragostea nu tine cont de varsta, sex, sau altceva.
Oricine sufera din dragoste, macar odata in viata... chiar si baietii!

| Corinne a răspuns:

Bineinteles!happy si ei sunt persoane umane care au suflet, simt, gandesc, iubesc si sufera in final din cauza unei fete pe care nu-l merita!
Bineinteles ca unii nu recunosc acest lucru si vor sa para"barbati" in aparenta dar de fapt pot suferi si ei.
La aceasta intrebare doar un baiat inteligent si care a suferit iti poate raspunde cu mai multe detalii.
kiss

| Ana a răspuns:

Normal ca da, doar sunt si ei oameni, au suflet. poate ca sufera dar nu arata, ca fetele.

| ina88 a răspuns:

Sufera pe dracu. ei sufera din orgoliu laughing))

| Mirela a răspuns:

Eu cred ca da happy doar daca tin prea mult la o fara.
Cunosc doua cazurihee hee chiar recente happy. [dar in ambele cazuri, ambii tin foarte mult la respectivele fete]

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Da sufera.chiar daca se dau de mari ca nu ii intereseaza, si ei sufera.stiu baieti ca ei care au suferit deoarece au tinut mult la persoana respectiva

| alexandru_4652 a răspuns:

Da... logic.

| anika33 a răspuns:

Si baietii plang cate-odata. happy stii tu melodia aia.

| ionela_5345 a răspuns:

Daaaaa! Chestia la baieti e ca stiu sa ascunda asta mai bine decat fetele.

| medgirl a răspuns:

Parerea mea este ca da.totusi sunt si ei oameni si au emotii.In special cind au o dragoste neimpartasita atunci sufera enorm.la fel ca si fetele.

| OxiiiLineage a răspuns:

Ei sufere cel mai mult...
uita'te la mine, mie nu'mi place de un baiat care a aflat si a plans in fata mea...pe bune.si el e tipul dur...insa s-a rezolvat.insa mi-a aratat cat de mult suferasad

| adalove25 a răspuns:

Daca chiar tin la o fata da

| Johanna_9281 a răspuns:

Da, atata timp cat iubeste o fata. Ce-i drept, nu vrea sa o arate deoarece o considera o slabiciune. Dar sufera!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat sufera mult mai mult decat o fata din dragoste si mult mai rar decat o fata(iubeste cu adevarat o data, cel mult de 2 ori in viata). Restul(fetelor) sunt doar...restul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai logik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii sunt prea orgoliosi si nu cred ca ar putea recunoaste vrodata ca sufera clar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul am suferit si pot sa zic ca depinde de fata de langa tine.cum te atasezi de ea.si da nu vor sa arate in fata la public ca iubeste. dar cand e deecat cu persoana iubita doar ei 2.se poarta foarte frumos cu ea.mesaje dulci. vorbe calde.si apoi cu timpul sa vezi ca se schimba lucrurile. unii plang in fata la fete.si chiar daca nu sunt ei devina mai cer o sansa de impacare.eu unul am suferit si e foarte greu sa treci peste

Răspuns utilizator avertizat
| Nicole_7736 a răspuns:

Da.foarte des.insa acestia nu spun nimic.nu vor sa para slabi.adesea cins iubesc fara raspuns sunt in depresie

| XqZzForYou a răspuns:

In 90% din cazuri, baietii sufera mai mult decat fetele. happy Insa ei stiu sa ascunda sentimentele.

| TRalaala_Jerry_1994 a răspuns:

Da mai mult decat voi dar aici depinde de persoana si cat de repede a pus suflet

| laurentiu26 a răspuns:

Iti zic eu noi baieti suferim mult eu sunt genul de baiat care sufar mult in acet timp am gresit fata de o fat si o iubesc enorm de o saptamana cel putin plang zi de zi o iubesc si vreau sa se intoarca la me. noi nu aratam niciodata ca suferim vrem sa parem mai intepati da nu e asa in sufletul nostru e o sensibilitate foarte mare.niciodata un baiat care iubeste cu adv nu poate sa spuna k nu sufera. crede-ma sufar enorm nu bag pe nimeni in seama stau retras sunt suparat in permanenta