| Julia92Anna a întrebat:

Ofer funda! Acum cateva zile eram acasa la iubitul meu si el plecase la magazin.Si isi lasase laptopul deschis.Atunci imi sarise ceva in ochi.Ii lasase mesaj fostei lui iubite(ea nu-i raspunsese, i-a dat doar seen) sad si m-am uitat m-ai bine si chiar i-a dat si cerere de prietenie.Ii spusese doar la multi ani(pentru ca fusese ziua ei).Am simtit ca imi cade cerul in cap.De ce ar face asta? Ei nu au m-ai vorbit de 2 ani! Ce-ar mai avea de impartit? M-ai ales ca ea are o alta relatie de aproape 2 ani. Faza este ca atunci cand a fost cu ea...a inselat-o cu mine.Stiam de relatia lor, dar el mi-a zis ca nu vrea decat sa faca sex cu ea si dupa o sa o lase.Ceea ce s-a si intamplat. Dupa el s-a despartit de ea.Dar aflasem dupa ca inca vorbeau.Ea era in depresie.Plangea mereu si slabise foarte mult.El a fost primul ei iubit.Din cate am inteles el a vrut sa tina legatura sad ca cica ii este mila de ea.Dar dupa ceva timp(inainte ca ea sa aiba noua relatie)am vorbit cu ea la telefon.Era foarte nervoasa pe mine si mi-a vorbit urat.Si atunci ea a zis ca angryiubitul meu)i-a zis ei ca isi doreste ca el si ea sa fie prieteni cu beneficii.Dar ea nu a fost de acord spunand ca ea nu sta la coada dupa altcineva si ca nici nu vrea aa fie pe locul 2. Vrea sa gaseasca ceva mai bun.Nu am crezut-o.Dar nici nu mi-am intrebat iubitul despre asta.
Voi ce credeti? O vrea inapoi?
Adevarul e ca ea arata mai bine ca mine sad are forme fata de mine care sunt foarte slaba.

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Formele sunt una si vaginul si cum te simti in el e alta!
Poate fi doar o simpla felicitare, dar poate sa vrea sa si aiba doua, din pacate!
Doar tu iti poti da seama cel mai bine!
Daca esti tare si nu vrei sa fi inselata, incearca sa discuti cu el!
Success!

| Aasdfghj a răspuns:

Daca pe ea a inselat-o cu tine, ce te face sa crezi ca pe tine nu te poate insela cu ea sau cu alta? Cand tu intri in relatia cuiva, gandeste-te ca ceea ce ai facut, ti se poate intoarce.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca acum te inseala cu fosta!
Baiatul asta oricum nu are scrupule si sincer, nu m-ar mira daca fata aia isi ia revansa, in fond, tu esti aia care le-ai stricat relatia si probabil acum face acelasi lucru, ca sa iti plateasca cum meriti.

| Julia92Anna explică (pentru Violleta2022):

Dar ea are iubit!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Julia92Anna):

Si ce daca are iubit, ce nu se poate razbuna pe tine sa incerce sa ti-l ia inapoi, sau macar sa-ti arate ca nici tie nu ti-l lasa, ca ea ar putea sa-l aiba cand doreste?!

Ce-i interesant cu iubitul asta al tau, este ca o vrea si pe fosta, te vrea si pe tine...deci, nu-i genul sa fie al unei singure femei, ci a mai multora in acelasi timp.

| Julia92Anna explică (pentru Violleta2022):

sad chiar nu stiu ce sa zic sad faza e ca eu fac si facultate si am un viitor bun in fata. Fata de ea care a terminat liceul si nu face.Lucreaza si doar atat.El mereu imi zicea de ea ca nu invata si ca nu stie ce va face ea.Pe mine m-a placut si pentru faptul ca invatam foarte bine.Era faacinat de lucrul asta.Aia nu invata.Era doar frumoasa si atat.Dar tot nu inteleg ce legatura ar mai avea ei doi sad am intrat pe contul ei si are multe poze cu actualul ei iubit si pare fericita cu el.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Julia92Anna):

Noi am facut niste scenarii aici, deci, nu putem stii adevarul!

Totusi, ce cauta iubitul tau la ea, de ce ii cere prietenie pe FB si de ce insista? oare regreta ca s-a despartit de ea, oare o doreste mai mult ca pe tine?
Sincer, lui trebuie sa-i spargi capul acum, ca el o cauta si nu-i da pace!
De aceea te sfatuiesc sa porti o discutie cu el si sa lamuresti situatia voastra si ce vrea el de la tine sau de la altele.

| LoveSleep a răspuns:

Nu te mai holba prin lucrurile lui. Doar muștele sar în ochi, (sau zboară, btw) informațiile nu.

| kandaraki a răspuns:

S-a intors roata, ha ha ha. tu i-ai furat iubitul si acum e invers, ti-l fura ea inapoi

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
In primul rand exista multe persoane care nu au sentimente una fata de alta si care totusi trimit unicul mesaj de "La multi ani". Pana in punctul acesta nu trebuie sa te ingrijorezi, a fost doar politicos.
In al doilea rand, ar trebui sa vorbesti cu acea fata si sa va impartasiti cateva vorbe despre iubitul tau.

| cristi10grei a răspuns:

Cred ca se intoarte roata

| Julia92Anna explică (pentru cristi10grei):

Nu stiu la ce te referi.

| cristi10grei a răspuns (pentru Julia92Anna):

Pai tu ai zis ca l-ai luat de la ea? acum ea il ea inapoi de la tine! asta-i roata

| AndCat26 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el? Spune.I ca ai vazut ca I.a lasat mesaj, si ca nu iti convine ca fiind cu tine el sa vorbeasca cu ea, si intreaba.l ce are in cap de fapt. Oricum faptul ca I.a lasat mesaj cu o urare nu e atat de grav, dar totusi dupa atata timp de ce I.ar mai lasa mesaj? Ar trebui sa nu.l mai intereseze de ea.

| Mmonicuta a răspuns:

Salut,

Incep de la coada: ''Adevarul e ca ea arata mai bine ca mine sad are forme fata de mine care sunt foarte slaba.'' -> MEREU va exista o persoana mai frumoasa decat tine! Important este sa te cunosti, sa AI INCREDERE in tine, sa te iubesti si respecti indeajuns de mult si astfel...vei emana frumusete si atractie. (Din punctul meu de vedere, nimic nu e mai frumos decat o femeie care are incredere in propriile calitati si transmite acest lucru).

Revenind la subiect, mi-e destul de clar (cu toate ca incerc sa nu judec FOARTE TARE) faptul ca iubitului tau ii place sa joace la 2 capete. Nu stiu cum ai reusit sa iti consolidezi increderea in el (asta daca ai catusi de putin).

Care ar fi solutia din punctul meu de vedere? Sa vorbesti cu el; nu e anormal faptul ca i-a zis la multi ani, dar era frumos sa-ti fi spus despre asta, inainte sa o faca. Nu neaparat sa iti ceara permisiunea, ci mai degraba sa te intrebe daca nu te deranjeaza. In fond, a avut o insemnatate pentru el la un moment.

Linisteste-te, nu lasa lucrurile asa si neaparat VORBESTE CU EL! Nu merita sa te consumi interpretand, mai bine afli raspunsul direct de la el.

O seara frumoasa,
Monica