| anonim_4396 a întrebat:

Ofer fundita! Cand lumea zice ceva rau despre baiatul care imi place, sau zice un lucru rau sau ma barfesc ma simt foarte foarte prost si ma fac sa nu mai imi placa de baiatul respectiv.De exemplu astazi sora mea mi-a spus de baiatul care m-am indragostit ca-i urat si tot felul si m-am simtit foarte prost.Si prietena mea cea mai buna cand imi zice de un baiat care ma indragostesc ca-i urat si asa ma face sa nu-l mai plac....si acum cum a zis sora mea de el ma simt foarte prost chiar daca ii super dragut si simt ca ii diferit de ceilalti baieti, ii mai linistit..Multa lume imi spune ca mie trebuie sa; mi placa nu la ei.Ce sa fac sa nu'mi mai pese ce zice lumea?

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

laughing asa sunt multe fete. asta pentru ca se asteapta ca toti sa le confirme alegerea.crede-ma niciodata nu o sa poti multumi pe toata lumea. in plus nu vrei sa-l placa ca sa ti-l furewinking.

daca tu esti fericita cu el zi si tu simplu "mie asta imi place si ma atrage", "gusturile nu se discuta", "te-a intrebat pe tine cineva ce vezi tu la el? important e ce vad eu la el", "nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie".

eu n-am iesit niciodata cu vreun fat frumos si au fost multi care mi-au zis "dar e urat". asa si? important e cum ma simt eu cu el. si dupa ce i-au cunoscut a urmat replica "acum stiu ce ai vazut la el"winking

5 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

A! si mai e o vorba din popor care ii salveaza pe barbati " barbatul trebuie sa fie oleaca mai frumos ca dracu"winking si nu degeaba se zice asta, pentru ca nu prea sunt multi baieti frumosi, dar " e frumos ce-mi place mie".
prin urmare asta cu frumusetea la baietii nu e un argument valid.
femeile se indragostesc de ce aud si barbatii de ce vad. de asta femeile se machiaza si barbatii mintwinking nu invers

| SimonaQs a răspuns:

Nu ii mai asculta... Asa e tie trebuie sa iti placa de el nu lor. Si eu ma simteam asa cand toti ziceau ca e urat sau ca e "prost" dar eu tot ce credeam eu spuneam pentru ca majoritatea baietilor acum sunt fitosi si smecheri dar mai sunt si baieti care sunt la locul lor care nu fac nu stiu ce prosti sau nu sunt golani sa stea la colt de strada cu tigara in gura.La unele fete le plac baietii care au capul pe umeri si de aia te barfesc celelalte...

O zi buna! :*

| JustRoxanne a răspuns:

Exact! Lasa lumea sa zica ce vrea si fa ceea ce simti! Numai asa vei putea fi fericitawinking O zi buna!

| boogbv a răspuns:

Inteleg ca nu poti fii indiferenta, dar cere-le sa inceteze si explica-le ca daca tie iti place pentru tine e frumos.