| anonim_4396 a întrebat:

Ofer fundita! De ce judeca lumea asa mult oamenii inainte sa-i cunoasca? Eu sunt genul daca ma barfesc sau de genu ma simt prost si ma tot gandesc la aia.Ce sa fac sa nu'mi pese asa mult?

6 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Pentru-ca asa este lumea, din cauza ca este geloasa, invidioasa sa vada ca celorlalti le merge mai bine, crapa de ciuda si nu mai stiu ce sa faca decat sa barfeasca si sa trancaneasca aiurea laughing altceva nu au ce face decat sa judece, intr-un cuvant : lumea e REA.

| Nordic a răspuns:

Pentru că noi oamenii suntem tâmpiți. Nu că așa suntem, că putem să fim și normali, dar alegem să fim tâmpiți. Și eu sunt judecat. Sunt pletos și e de ajuns pentru ei să mă vorbească, în mintea lor crezând că eu nu-i aud. Intr-un fel mă simt bine pentru că ei râd de mine că-s diferit, iar eu râd de ei că-s toți la fel laughing

| neutrino a răspuns:

Gura lumii barfeste in legatura cu ceea ce vede si de obicei nu iese fum fara foc. Daca tu esti multumita si mandra de comportamentul tau, atunci trebuie sa ai si capacitatea de a te amuza de gura lumii, lume care este si invidioasa.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Nu te uita! Şi eu am acel sentiment de a te simţi prost, dar mă culc şi îmi trece, judecă pentru că nu au ocazia să îi cunoască, nu lua în seamă acele persoană.
Toate cele bune.

| IntelFreak a răspuns:

"Vorbesc multe, deci ma vorbesc multi,
Da bag ***-n barfe, trebuie' sa unesc munti"

Nici daca-as fi dentist nu m-as uita in gura lor, un critic in viata.
Dai cu pace si lasa lumea sa vorbeasca.

| ginadr a răspuns:

Gandeste-te ca lumea vorbeste mult si gura lumi nu o sa o inchizi nici o data fii pur si simplu tu si nu mai pune la suflet tot ce spune lumea lasa-i sa vorbeasca cine te cunoaste cu adevarat stie ce fel de persoana esti :* pana la urma nu trebuie sa dovedesti la nimeni nimic