| AnToOniiia a întrebat:

Off sad Va rog sa cititi tot CU ATENTIE si ajutati`ma sigh Sunt impreuna cu prt meu de aproape 1 an(ar trebui sa facem anul de 11 iunie) si parea ca ma iubeste, numai ca s`a racit f tare de mai bine de 5-6 luni, in ciuda incercarilor mele zadarnice de a ne apropia din nou unul de celalalt crying Nu stiu ce l-a facut sa fie de gheata, dar cred ca o mare contributie o are si _______ de fosta lui iubita cu care fost impreuna 2 ani si 8 luni si cu care trebuia sa aiba si un copil(dar ea l-a omorat, cu toate ca prt meu i`a zis ca va ramane alaturi de ea sa creasca copilul si se vor casatori, dar numai sa nu avorteze sau daca tine neaparat la asta, sa n`o faca singura adica sa nu ia cine stie ce medicamente, ci sa-i spuna lui si sa mearga la doctor, insa ____(ea) a acceptat aparent, dar pe la spate s`a inhaitat cu niste tipi care i`au dat pastile; a pierdut copilul si pe deasupra nu va mai putea sa aiba vreodata unul). Am inteles ca a fost o perioada deosebit de grea pentru aman2, doar ca nu ma gandeam ca nici dupa 2 ani aproape nu le va trece dorul unul fata de altul x( broken heart Si ma gandeam ca l`am facut deja s`o uite pentru ca i-am aratat de atatea ori ca il iubesc, atata ca el mi-a zis odata ca singura fata care l-a iubit a fost fosta aia a lui x( mi-a cazut fata :-o Cum? Ea? ne-am certat in seara in care mi-a sp asta, doar ca a 2a zi m`am facut ca nu ma mai doare si ca mi-a trecut, numai ca sa ii arat ca eu il iubesc, chiar daca nu ma omor cu declaratiile face 2 face. Ea se culca cu o gramada de tipi si el imi sp mie ca ea l-a iubit oh go on iar cand i-am zis asta, el mi-a spus ca nu era adv, numai ca doar ii lua apararea pentru ca faza cu inselatul o aflasem tot de la el intr-o alta seara cand vb la tel. Prb este ca o data ne-am desp din cauza ca ea ii trimitea mesaje sa se impace si ca vorbeau f des la tel, iar mie el nu`mi spunea abs nimic. ne-am impacat, numai ca am aflat ca in ultimele 4 zile au vb la tel zilnic! El neaga asta si zice ca nu e adv, ca ea nici nu are nr lui nou pe care l-a schimbat acum 2 sap, doar ca stiu ca ma minte pentru ca am vazut asta la apelurile lui cand a vrut sa sune un prt(avea un apel neprel de la ea) si in alta zi m`am uitat la mesaje :-o "Ati avut 4 apeluri"de la ea bninteles si mai primise unul"Ce drk faci?"(si nu avea sa-i sp nimic imporatnt)... De mesaje nu i-am reproshat nimic pentru ca nu vreau sa afle ca l`am controlat, i-am zis doar ca ma minte si ca nu ar trebui sa o faca, numai ca el tot neaga. Stiu sigur ca ce am vazut nu mi s`a parut(la apeluri) si nu krd ca uitasem sa citesc mesaje. Ce credeti ca este cu el? Eu simt ca ceva e in neregula, dar nu stiu ce, iar el zice ca totul e ok, desi eu vad ca nu e deloc asa... Credeti ca ma inseala? Prietena mea spune ca el poate isi pastreaza mesajele de la ea special ca sa le vad eu si sa ne certam, ca el sa poata fi cu ea, numai ca nu are sens(am mai fost o data desp si el putea ramane cu ea, numai ca a ales sa ne impacam). Nu sunt absurda pentru ca il las sa vb cu ea(amical, dar totusi nu zilnic) si stiu ca daca el vrea sa ma lase, ma lasa si fara sa ma uit eu la mesaje straight face Dar nu inteleg dc ma minte si care e motivul pentru care vb cu ea?(de la el nu pot scoate nimic, asa ca va cer ajutorul) Sa ma desp de el? Voi ce ati face? FUNDA

Răspuns Câştigător
| Deĺααα a răspuns:

Pfu.`straight face eu zic sa nu te desp de el.pentru ca asa cum e. intelege`l straight face ca si eu l`am inteles p iubitu meosad straight face Incerca sa nu fi geloasa.si chiar daca zice ca nu te iubeste. undeva akol intr-un colt dintr`o camaruta dn inima esti uh :* Vb cu el. spune`i sa treaca peste acei 3 ani impr cu fosta lui... explicca`i ca e doar o curva si o criminalaoh go on da`on masa d proastax(. straight face.smug Daca iti doresti si uh un copilbatting eyelashes vb cu el despre asta. poate peste 1 an.` ii daruiesti un copilbatting eyelashes. o sa va intelegeti mai binebatting eyelashes Nu te desp de el.straight face ca o sa suferi intru`na. sad si daca sufara si el `nu-l lasa la greustraight face poate e in stare sa se omoare [ doamne feri ]Sper sa va intelegetisad si sa se indragosteasca d tine, so uite p panarama aia.:* Ai grija de tine big hug Papa

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

ArY,nu stiu cum suporti sa te umilesti singura in halul asta.
Cat mai ai de gand sa suporti "in numele iubirii"? Pari matura si echilibrata,cum de te minti singura?
El,are un trecut incarcat si,dupa ce la inceput a gasit un refugiu in tine,acum,vrea sa se intoarca la fosta lui dragoste.
A stat, s-a odihnit sufleteste langa tine, dar acum ii lipseste si vrea inapoi.Pt ca pe undeva,iti este recunoscator pentru ce i-ai oferit,nu vrea sa te raneasca si nu-ti spune nimic.
Sfatul meu e sa luati o pauza,in care sa realizeze ce vrea,te prosteste pe fata si tu induri ca un erou,nu mi se pare corect deloc.
Si,asteapta-te dupa pauza,sa nu mai vrea sa fiti impreuna...
Imi pare rau, eu l-as parasi direct, fara pauze si alte intarzieri.
Tu decizi.

| mgtow a răspuns:

Daca minte inseamna ca are ceva de vorbeste cu ea mai bine aflii smecheria si probabil te inseala cu ea.

| AnToOniiia explică:

Eu m`am certat rau de tot cu fosta lui, iar ea i`a trm niste poze cu ei 2 de cand erau impreuna prietenei mele

| AnToOniiia explică:

Va multumesc tuturor din suflet pentru ajutor big hug nu stiu cum s`a intamplat, dar de ieri, cam dupa jum de ora-1ora, prt meu mi-a trm un msj(ceea ce nu a mai facut de luni bune; nici macar nu rasp la msj p care i le trm eu, dar sa mai scrie si el in fine acum nu mai cont big grin ) si a inceput sa se comporte cu mine exact asa cum am vrut eu :X parca ar fi vazut ce am scris pe TPU laughing am fost f fericita big grin si ink sunt big grin plus ca am reinceput "ritualul" in care ne trimiteam mesaje in care ne uram buna-dim de cum ne trezeam :X nu stiu ce s`a intamplat, dar nu vreau sa se maiu schimbe pentru ca o sa "uit" ce s`a intamplat rau pana acum big grin

| tpuu a răspuns:

Buna. Poate fata aia sia pastrat copilul `, si te-a mintit pe tine ca la omorat! happy numai ca sa stai tu linistita.
eu una spun sa te desp de el pentru ca el cu sig. te inseala, deci frate cum sa vb cu fosta care ai avut si un copil cu ea si cu pr actuala te racesti ` sunt sigura ca el eu zis aleia ca se va desp ` de tine. sau va tine pe aman2happy
parerea mea este sa te desp ` de el. pentru ca tu nu esti o a 3 roata la carutawinking. Acum faci ce vrei...

| FriendsShow a răspuns:

Incearca sa vb cu parintii lui...sa le sp adv